חפש נושא
חפש עו"ד
עורכי דין >  מאמרים ומידע >  סיוע בחשש לרשלנות רפואית

 סיוע בחשש לרשלנות רפואית

מאת:  צוות האתר  
מנהלת פורום רשלנות רפואית
פורסם: 11/2/2015

עו"ד מומחה לרשלנות רפואית כיצד יוכל לסייע בעת חשש לרשלנות


בשני העשורים האחרונים ישנה עלייה מתמדת מדי שנה במספר התביעות כנגד רשלנות רפואיות. מחקר שנערך גילה שסכומי כלל התביעות חצו מזמן את סכום 200 מיליון שקל וההנחה היא שגם המספרים הנוכחיים הם זמניים ומהר מאוד נעבור גם אותם במיליוני שקלים נוספים. 

לפני שנסביר מתי וכיצד מגישים תביעה לרשלנות רפואית, נסביר בקצרה מדוע יש עלייה כל כך חדה בכמות התביעות. מצד אחד יש את הנקודה האובייקטיבית, יש יותר טיפולים רפואיים (בעיקר קוסמטיים) אז יש יותר סיכוי לרשלנות רפואית. מצד שני, הציבור היום יותר מודע לזכויות שלו הן בזכות חוק החולה וזכויותיו, הן בזכות התקשורת, והן בזכות ארגונים שונים ששומרים על זכויות החולה. לכן אנחנו רואים יותר תביעות על רשלנות רפואית אך אנחנו גם רואים גם שינוי ביחס הרופאים לחולים, הם מוסרים הרבה יותר מידע על הטיפול ונותנים יחס הרבה יותר אישי לכל אחד מהמטופלים שלהם. 

בשביל להגיש תביעת רשלנות, אנחנו צריכים כמובן עילה טובה. על מנת שעו"ד לרשלנות רפואית יוכל להגדיר אותה בבית משפט עליו להוכיח שהטיפול בוצע ללא חובת זהירות, שנגרם נזק למטופל ויש קשר ברור בין הנזק להפרה של חובת הזהירות. חובת הזהירות אומרת שעל הרופא לזהות את נזק שייתכן ויגרם למטופל, ועליו לוודא שאין הוא גורם נזק גדול יותר בהיעדר טיפול או במצב של טיפול לא נכון. 

חשוב להבהיר לא כל דבר הוא רשלנות רפואית. ישנם טיפולים לא מוצלחים, יש סיבוכים שמתרחשים תוך כדי הטיפול או אחריו. על מנת שעו"ד מומחה לרשלנות רפואית יוכל להוכיח רשלנות הנזק צריך להיות כזה שייעשה בהיעדר טיפול או באופן שהרופא יודע שהטיפול שבוצע הוא חלקי או רשלני. את זה אפשר אגב להוכיח באמצעות חוות דעת של מומחים שיטענו שהטיפול היה צריך להתבצע אחרת, או שהרופא אכן נהג ברשלנות מודעת.
עו"ד מומחה לרשלנות רפואית יכול לבנות תיק משפטי באמצעות הוכחות הן מעצם הטיפול, הן מתוצאותיו והן מטיפולים דומים שנעשו בקרב רופאים אחרים. כיום בתי המשפט נותנים הרבה יותר משמעות לאחריות הרופאים והמוסדות הרפואיים ועל כן הם נשמרים יותר שלא להגיע למצבים של רשלנות. 

האם חייבים לעבוד עם עורך דין? כן, עו"ד מומחה לרשלנות רפואית יכול לעזור לכם לא רק בבניית התיק אלא גם בהצבת הטיעונים אל מול הרופא והמוסד. בתור אנשים פרטיים נטולי ידע משפט יהיה לנו מאוד קשה לעשות זאת, לעומת זאת כאשר אנחנו מגובים בעורך דין מומחה יהיה לנו הרבה יותר יעיל וקל להתמודד עם הטיעונים שמנגד ולקבל את הפיצוי שמגיע לנו. 

עו"ד מומחה לרשלנות רפואית הוא מי שהתמחה במסגרת לימודיו ברשלנות רפואית ובתביעות נזיקין בכלל, כיום יש גם לא מעט רופאים שעשו הסבה לעריכת דין ומתעסקים בתביעות של רשלנות רפואית.

 

 

סמן ושתף
 צור קשר עם העו"ד   חזרה לקטגוריה רשלנות רפואית   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
מהי מהירות מופרזת?
חייב מוגבל באמצעים
חקירת יכולת
צו הפטר בפשיטת רגל כקרש הצלה
יתרונות הליך פשיטת רגל מול הוצאה לפועל
עו"ד עמית ביר
דיני נזיקין ותאונות
עו"ד עמית ביר
עורכת דין כרמית  תירם
דיני תעבורה ותנועה
עורכת דין כרמית  תירם
עו"ד קרן בק פוגל
דיני חברות וקניין רוחני
עו"ד קרן בק פוגל
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
דיני עבודה ועמותות
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
עו"ד מיכל  ישראלי
רשלנות רפואית
עו"ד מיכל  ישראלי
עורך דין יעקב לביא
דיני מיסים
עורך דין יעקב לביא
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
מאמרי מערכת
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
עו"ד דיאנה רוזנבוים
דיני מקרקעין
עו"ד דיאנה רוזנבוים
מעונין להופיע פה?