חפש נושא
חפש עו"ד
עורכי דין >  מאמרים ומידע >  הון שחור והעלמת מס - רווח או סכנה?

 הון שחור והעלמת מס - רווח או סכנה?

מאת:  מאמרי מערכת ליגל אינפו
מנהלת פורום דיני מיסים
פורסם: 3/11/2015

מצב הכלכלה בארץ כמו במרבית מדינות אחרות ברחבי העולם הוא לא פשוט עבור אזרחים רבים. אנשים מאבדים את מקום עבודתם ואחרים כורעים תחת יוקר המחיה. אנשים מסוימים בוחרים להתמודד עם המצוקה הכלכלית בדרכים לא חוקיות כמו הלבנת הון או מה שנקרא בשפת העם "כסף שחור". הון שחור הוא כסף שלא מדווחים עליו למס הכנסה כהכנסה ואז גם לא נדרשים לשלם עליו מיסים.

למעשה דין הון שחור כדין גנבה והחוק במדינת ישראל רואה במי שמעלים מס עבריין לכל דבר והעונשים על עברה זו גבוהים בהתאם. אם הסתבכנו ביודעין או שלא ביודעין בהון שחור או בעבירת מס עורך דין לענייני מס וגם רואה חשבון מוסמך יוכלו לעזור לנו. על החסרונות של הון שחור והעלמות מס לנו כאנשים פרטיים וכבעלי עסק במאמר הבא.

הון שחור והעלמות מס – רווח או סכנה לעסק?

הון שחור הוא אולי רווח גדול בטווח המידי והעכשווי אבל בטווח הארוך של העתיד שלנו הון שחור מהווה סכנה. בעל עסק שעוסק בהון שחור עלול להתעורר יום אחד ולגלות שהעסק שלנו נסגר, שהוא חייב חובות רבים למדינה ושהוא עצמו צפוי בפני זמן מאסר בבית הכלא.

ההון השחור מהווה פיתוי גדול מאוד לאנשים מכל המקצועות מזמרים ועד רופאים, מורים פרטיים, שיפוצניקים, שרברבים ובעצם מי לא? עלינו לקחת בחשבון שהון שחור הוא אפקטיבי כל עוד לא תפסו אותנו. מעבר לכך הון שחור מהווה עבירה מוסרית ולא רק עבירה פלילית. כאשר אנחנו מתחמקים משילום מיסים אנחנו בוגדים באמנה האזרחית של המדינה שלנו. אנחנו לא נותנים את חלקנו לציבור ואת העזרה הכספית אליה אנחנו מחויבים לכלל החברה.

 

החסרונות והסכנות השונות

קיימים מספר חסרונות בולטים במהלך ביצוע הלבנת הון וצבירת הון שחור כאשר הבולט בהם הוא הסכנה הפלילית. מעבר לכך שימוש בהון שחור עלול לסבך אותנו עם גורמים עבריינים. ההון השחור הוא גם כסף שקשה מאוד להוציא אותו- בשביל להשתמש בו אנחנו צריכים למצוא סיבות שבגינם קיבלנו או השגנו אותו. הרי לא קמנו יום אחד וקיבלנו במתנה מאות אלפי שקלים.

לסיכום, ניתן לומר שהון שחור הוא מקור לצרות רבות ושימוש בו יכול להרוס לנו את החיים, את העסק ואת המוניטין האישיים והפומביים. אם והיה שעשינו את הטעות ולהבנו הון שחור עלינו לפנות לעורך דין מוסמך שיסייע לנו להתמודד עם הטעויות שלנו ולתקן אותם בדרך הטובה ביותר לנו, לעסק שלנו ולמשפחה שלנו.

 

סמן ושתף
 צור קשר עם העו"ד   חזרה לקטגוריה דיני מיסים    הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
מהי מהירות מופרזת?
חייב מוגבל באמצעים
חקירת יכולת
צו הפטר בפשיטת רגל כקרש הצלה
יתרונות הליך פשיטת רגל מול הוצאה לפועל
עו"ד דיאנה רוזנבוים
דיני מקרקעין
עו"ד דיאנה רוזנבוים
עו"ד עמית ביר
דיני נזיקין ותאונות
עו"ד עמית ביר
עורך דין יעקב לביא
דיני מיסים
עורך דין יעקב לביא
עו"ד קרן בק פוגל
דיני חברות וקניין רוחני
עו"ד קרן בק פוגל
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
מאמרי מערכת
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
עו"ד מיכל  ישראלי
רשלנות רפואית
עו"ד מיכל  ישראלי
עורכת דין כרמית  תירם
דיני תעבורה ותנועה
עורכת דין כרמית  תירם
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
דיני עבודה ועמותות
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
מעונין להופיע פה?