חפש נושא
חפש עו"ד
עורכי דין >  מאמרים ומידע >  מתי ומדוע כדאי לפנות לעו"ד לדיני מסים?

 מתי ומדוע כדאי לפנות לעו"ד לדיני מסים?

מאת:  מאמרי מערכת ליגל אינפו
מנהלת פורום דיני מיסים
פורסם: 27/1/2016

אחת לכמה שבועות אנחנו שומעים על חקירת מסים במהלכה חוקרי מס הכנסה בוחנים מקרים של העלמות מס. בדרך כלל אנחנו שומעים על חקירות כאלה במקרים שמדובר בהעלמות מס גדולות מאוד או לחילופין במקרה של העלמות מס של דמויות מפורסמות. רק לאחרונה שמענו על חקירה של העלמות מס מצד דוגמנית צמרת ולפני כן שמענו על מקרים של העלמות מס מצד זמרים מסוימים.

למדינה, מן הסתם, יש אינטרס לחקור ואף לפרסם שהיא חוקרת מקרים של העלמות מס מסיבות שונות. סיבה ראשונה היא עצם ביצוע העבירה, למדינה אין אינטרס שאנשים יבצעו עבירה ולא ייענשו על כך. סיבה שנייה, המדינה לא מוכנה לקבל מצב בו היא מפסידה כספים שחסרים לה כתוצאה מהעלמות מס. כמו כן, המדינה רוצה להרתיע אנשים מלעבור על החוק ולכן היא גם מבצעת חקירות, גם מענישה וגם דואגת לפרסם זאת בתקשורת.

על מנת להתמודד עם מצבים שכאלה, יש לשכור את שירותיו של עורך דין מומחה בדיני מסים. מדובר בעורך דין שמכיר את כל הדינים לעומק, מכיר את החוקים והתקנות השונות, וכן מכיר את האנשים השונים שעוסקים בתחום. הוא יוכל לייצג אתכם אל מול הרשויות, להציג את הטיעונים שלכם ולהגיע עימהם להסכמות שונות במידה ונדרש, על מנת להקל על העונש שלכם. כמו כן הוא מכיר יועצי מס ורואי חשבון שיכולים לעזור לו בתיק מהצד שלהם.

כפי שניתן להעריך דיני מיסים מורכבים מסעיפים רבים אשר ניתן לפרש אותם בצורות שונות, על כן עורך דין ממולח ידע למצוא את הפרצות השונות ולהתאים את המקרה שלכם אליהן.

על שירותיו הנוספים של עו"ד שמתמחה בדיני מיסים

יש לומר, עורך דין דיני מיסים לא מתמחה רק בייצוג חשודים בהעלמות מס אלא גם בעבירות נוספות של פסילת תיקים, הלבנת הון,  עבירות מע"מ, עבירות צווארון לבן וכמו כן הוא מתעסק במיסוי רחב בכל תחום ותחום וכן הוא מתעסק במיסוי בינלאומי עם גורמים מעבר לים.

עורך דין שמתמחה בדיני מיסים מייצג את החשודים שלו, לא רק בבית משפט כמובן, אלא גם בחקירות ובדיונים שלפני וכן בערעורים שאחרי המשפט. בדרך כלל מומלץ להשתמש בעורך דין שמתמחה ספציפית בתחום זה וכן מומלץ להיעזר בו מתחילת התהליך עד סופו, מאחר והוא האיש שמכיר את החומר המשפטי והוא ידע כיצד לעבוד איתו מול הגורמים השונים.

בשביל לבחור עורך דין שמתמחה בדיני מיסים, יש לבחון את הניסיון שלו בתחום, יש לבחון מהי הזמינות שלו לעבודה, מה גודל המשרד שהוא מייצג ואיזה כוח אדם עומד לרשותו. כל אלה יכולים להשפיע לא מעט על הסיכוי שלו לנצח במשפט או להגיע להסדר טוב יותר מול הרשויות או מול כל גורם אחר מולו אנחנו עומדים במהלך התהליך. 

סמן ושתף
 צור קשר עם העו"ד   חזרה לקטגוריה דיני מיסים    הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
מהי מהירות מופרזת?
חייב מוגבל באמצעים
חקירת יכולת
צו הפטר בפשיטת רגל כקרש הצלה
יתרונות הליך פשיטת רגל מול הוצאה לפועל
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
מאמרי מערכת
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
דיני עבודה ועמותות
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
עו"ד עמית ביר
דיני נזיקין ותאונות
עו"ד עמית ביר
עורך דין יעקב לביא
דיני מיסים
עורך דין יעקב לביא
עו"ד דיאנה רוזנבוים
דיני מקרקעין
עו"ד דיאנה רוזנבוים
עו"ד מיכל  ישראלי
רשלנות רפואית
עו"ד מיכל  ישראלי
עורכת דין כרמית  תירם
דיני תעבורה ותנועה
עורכת דין כרמית  תירם
עו"ד קרן בק פוגל
דיני חברות וקניין רוחני
עו"ד קרן בק פוגל
מעונין להופיע פה?