חפש נושא
חפש עו"ד
עורכי דין >  מאמרים ומידע >  איך להתגרש מהר - המדריך המלא

 איך להתגרש מהר - המדריך המלא

מאת:  מאמרי מערכת ליגל אינפו
מנהלת פורום דיני גירושין
פורסם: 3/10/2016

תופעת הגירושין בישראל היא אחד מהנושאים הבוערים כיום בעולם המשפט במחוזותינו כאשר זוגות רבים בוחרים, כל זוג וסיבותיו, להתגרש. מדובר בתופעה שבשנים האחרונות החלה להתעורר ונמצאת רק עולה. אז אם אתם נמצאים במצב ל פרשת דרכים וניסיתם את כל האפשרויות לגישור או הבנת שני הצדדים אבל אלה לא צלחו, כנראה שלא נותרה ברירה ויש לגשת לבית הדין הרבני ולהגיש את כתב הגירושין. 

עקב המצב הרגיש בו נמצאים שני בני הזוג, רוב הסיכויים שלא תשרור ביניהם הסכמה בנושא השנוי במחלוקת של חלוקת רכוש. מתוקף חוק יחסי ממון, הרכוש המשותף של בני הזוג אמור להתחלק שווה בשווה ביניהם, אך פעמים רבות קיימות טענות להפרשי נכסי קריירה ופוטנציאל השתכרות בין שני בני הזוג. במקרה זה, יש צורך בהסדר איזון משאבים אשר מתייחס לתהליך החלוקה של הנכסים וההתחייבויות שנצברו על ידי בני הזוג במהלך החיים המשותפים. בתהליך זה ממונה מומחה לצורך איזון משאבים אשר ביכולתו לבצע את התהליך בצורה האופטימלית ביותר.

השלבים החשובים בדרך לגירושין...

ההחלטה להתגרש כבר הונחה על השולחן ואתם בדרך לשם.
מה שחשוב לדעת ואילו פעולות חשובות יש לבצע לפני תהליך הגירושין:

איסוף הוכחות - כלומר לאסוף ראיות המוכיחות את הצד שלכם, אם זה מסמכים מסוימים המוכיחים שיש בידכם זכויות, כספים, הקלטות שבהם בן או בת הזוג אינם מתנהגים באופן ראוי כלפיכם, וכן הלאה. חשוב שכל התיעוד ואיסוף הראיות הללו יתבצע באופן בו בן או בת הזוג אינם עדים לכך.

סיוע בעורך דין - תחום הגירושין הוא רחב לאין שיעור ויש לו כללים וחוקים משלו, לכן חשוב להיעזר בשירותיו של עו"ד מומחה ומנוסה בתחום הגירושין. יש לברר מראש איזה עו"ד הוא האם יש עליו ביקורות טובות או לחילופין לא מעודדות, האם הוא בקיא ומוסמך בתחום , וכן הלאה. במקרים כאלו לא כדאי להתפשר ולקחת עו"ד מומחה לענייני גירושין בלבד.

להיערך לתהליך - ובכן לא פשוט ואפילו עצוב להתגרש אבל כאשר זה קורה ואתם שלמים עם עצמכם חשוב להיערך לכך באופן יסודי ולהבין שכאן הדרכים נפרדות. אם יש ילדים בתמונה חשוב לדבר איתם , (כמובן אם הם מאד קטנים אז אין מה לעשות) ולהסביר להם את המצב שיהיה.

קבלת הגט

כאשר מגיעים אל בית הדין הרבני ישנו טקס שבו הבעל בעצם נותן לאישה גט ובכך "משחרר" אותה. מדובר על הליך לא פשוט אך צריכים לבצע אותו. לאחר הליך זה יש הסכם גירושין - הסכם זה צריך לקבל את האישור של בית המשפט ורק כשיש את האישור הסכם הגירושין הוא יכובד. חשוב מאד בכל התהליך לשמור על אורח רוח וכמובן להתאזר בסבלנות שכן תהליך זה לוקח זמן. לכן חשוב להיות מלווים ע"י בעל מקצוע מומחה ומנוסה בתחום כדי שאתם תתפנו רק לעקל את המצב החדש שנוצר.

סמן ושתף
 צור קשר עם העו"ד   חזרה לקטגוריה דיני גירושין   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
מהי מהירות מופרזת?
חייב מוגבל באמצעים
חקירת יכולת
צו הפטר בפשיטת רגל כקרש הצלה
יתרונות הליך פשיטת רגל מול הוצאה לפועל
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
מאמרי מערכת
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
דיני עבודה ועמותות
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
עו"ד עמית ביר
דיני נזיקין ותאונות
עו"ד עמית ביר
עורך דין יעקב לביא
דיני מיסים
עורך דין יעקב לביא
עורכת דין כרמית  תירם
דיני תעבורה ותנועה
עורכת דין כרמית  תירם
עו"ד דיאנה רוזנבוים
דיני מקרקעין
עו"ד דיאנה רוזנבוים
עו"ד מיכל  ישראלי
רשלנות רפואית
עו"ד מיכל  ישראלי
עו"ד קרן בק פוגל
דיני חברות וקניין רוחני
עו"ד קרן בק פוגל
מעונין להופיע פה?