חפש נושא
חפש עו"ד
עורכי דין >  מאמרים ומידע >  דוח תנועה - האם אפשר לצאת זכאי?

 דוח תנועה - האם אפשר לצאת זכאי?

מאת:  מאמרי מערכת ליגל אינפו
מנהלת פורום דיני תעבורה ותנועה
פורסם: 19/7/2016

על פי המשפט הפלילי (סעיף 34 כב' לחוק העונשין), בעת הדיון בביצוע עבירת תעבורה בבית משפט נטל ההוכחה מוטל על התביעה ועליה החובה לשכנע את בית המשפט בדבר קיום העבירה בעוד שהנאשם נחשב לחף מפשע עד שהוכחה אשמתו. בפועל המשמעות היא כי על התביעה להוכיח את דבר העבירה ולהציג ראיות שיוכיחו את אשמתו של הנאשם מעל לגדר הספק הסביר. אי לכך, כאשר ברצונכם לצאת זכאיים מביצוע עבירת תנועה ובמקרה הזה –מדוח התנועה שקיבלתם, עליכם שלא לשלם את הדוח, לכפור בהאשמות שיוחסו לכם ולהעלות ספק סביר באשמתכם.

מהו אותו " ספק סביר"?

ספק סביר הוא כל מקרה בו ההסתברות שהנאשם חף מפשע עולה מן הראיות באופן ממשי. במילים פשוטות - על הנאשם לשכנע את בית המשפט בכך שיסודות העבירה, כפי שהתביעה מציגה אותם אינם משקפים את מה שהתרחש במציאות וכי הגרסה שלו לסיפור היא זו הנכונה. כדי לעשות זאת קיים צורך בליווי וייצוג מטעם עורך דין תעבורה מקצועי אשר בקיא ברזי החוק ויכול לעזור לכם למצות את מלוא הזכויות שלכם, לרבות האפשרות "לצאת זכאים".

כיצד ניתן להימנע מקנסות, אם בכלל?

קנסות הן דרך בה נוקטת משטרת התנועה על מנת לאכוף את החוק ולמנוע עבירות תנועה כך שאם ברצונכם להימנע מקנסות, עליכם להימנע במקביל מביצוע דבר עבירה. יש לשים לב כי חונים במקומות המורשים לכך, כי לא נוהגים מעל למהירות המותרת, כי מצייתים לתמרורי התנועה השונים ובאופן כללי – כי פועלים בשורה אחת עם החוק והפסיקה. בכל מקרה בו קיבלתם דוח תנועה בגין עבירה שלא ביצעתם, תוכלו לצאת זכאיים בעזרת פנייה לעורך דין מתאים. עורך דין מקצועי יוכל להמליץ לכם על דרכי פעולה רלוונטיות למקרה שלכם, יבחן את התיק לעומקו, יאסוף ראיות והוכחות אשר יעלו ספק סביר באשמתכם ויעזור לכם למצות את הזכויות שעומדות להגנתכם בחוק.

האם כדאי לכם להילחם על הזכאות שלכם?

רבים האנשים אשר מהססים לצאת כנגד רשויות החוק והאכיפה מתוך מחשבה שבית המשפט לא יאמין לגרסה שלהם, על אף שבמקרים רבים היא אמיתית ונכונה. לכן, כאשר מקבלים דוח תנועה, מהנהנים בהסכמה ומקבלים את רוע הגזירה, גם כאשר העילה לקבלת הדוח אינה מוצדקת. זה המקום לציין כי במידה ואתם מאמינים כי הדוח שקיבלתים אינו מוצדק, עליכם לפנות לקבלת ייצוג מעורך דין תעבורה, שיפעל ויעזור לכם להוכיח שהעבירה לא בוצעה. בית המשפט הדן בענייני תעבורה בוחן כל מקרה לגופו, ובמקרים בהם ניתן להוכיח כי הצדק עם הנאשם מומלץ לבחור באפשרות של משפט. עם זאת במידה וקבלת הדוח הייתה מוצדקת, רצוי שכן לשלם את הדוח ולא להסתכן במשפט אשר יכול להגיע לכדי הרשעה ואף לעונשים כבדים יותר מאשר תשלום דוח "קטן".

סמן ושתף
 צור קשר עם העו"ד   חזרה לקטגוריה דיני תעבורה ותנועה   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
מהי מהירות מופרזת?
חייב מוגבל באמצעים
חקירת יכולת
צו הפטר בפשיטת רגל כקרש הצלה
יתרונות הליך פשיטת רגל מול הוצאה לפועל
עו"ד קרן בק פוגל
דיני חברות וקניין רוחני
עו"ד קרן בק פוגל
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
מאמרי מערכת
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
עורכת דין כרמית  תירם
דיני תעבורה ותנועה
עורכת דין כרמית  תירם
עו"ד מיכל  ישראלי
רשלנות רפואית
עו"ד מיכל  ישראלי
עורך דין יעקב לביא
דיני מיסים
עורך דין יעקב לביא
עו"ד עמית ביר
דיני נזיקין ותאונות
עו"ד עמית ביר
עו"ד דיאנה רוזנבוים
דיני מקרקעין
עו"ד דיאנה רוזנבוים
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
דיני עבודה ועמותות
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
מעונין להופיע פה?