חפש נושא
חפש עו"ד
עורכי דין >  מאמרים ומידע >  חוק הודעה לעובד – תיקון מס' 6 תשע"ד

 חוק הודעה לעובד – תיקון מס' 6 תשע"ד

מאת:  מאמרי מערכת ליגל אינפו
מנהלת פורום דיני עבודה ועמותות
פורסם: 30/10/2016

תהליך מתיש שבסופו מקווים לראות האור הקצה המנהרה...

מציאת מקום עבודה חדש, הינו אתגר שרבים צריכים להתמודד איתו - חיפוש עבודה הוא תחילת תהליך שבסופו, אנשים מקווים למצוא מקום עבודה קבוע ומכובד.

ככל שהזמן עובר ולא מוצאים מקום עבודה חדש, הייאוש גובר ודרישות שבתחילת החיפוש נראו הגיוניות וסבירות, נעלמות, עד שמחפשי עבודה וותיקים, מוכנים להתפשר בכל תחום, העיקר למצוא מקום עבודה שיהיה מוכן לקלוט אותם, גם לתקופת ניסיון. אין זה מפתיע, שישנם מקומות עבודה שמנצלים את הייאוש וחוסר האונים של מחפשי עבודה, ומעמידים בפניהם תנאים, או דרישות בלתי אנושיות, בידיעה, שאדם שנואש מלמצוא מקום עבודה מסודר, יקבל על עצמו תנאים כמעט בלתי סבירים, העיקר, להתחיל לעבוד ולהתפרנס.

כיצד תגנו על זכויותיכם במקום עבודה חדש?

לאחר תקופה ארוכה שבמהלכה, חיפשתם מקום עבודה מסודר, סופסוף, מצאתם מקום שיכול לעמוד בדרישות שלכם. כאשר אתם מתקבלים למקום עבודה חדש, לאחר תהליך חיפוש עבודה מדוקדק שארך תקופה ארוכה ולא פשוטה, כעת עליכם לדאוג שהזכויות שלכם יכובדו ויישמרו במקום החדש שחיפשתם זמן כה רב. כלומר, כאשר אתם חותמים על חוזה עבודה עם מעסיק חדש, בידקו היטב את הסעיפים בחוזה. רק לאחר שאתם בטוחים שהסעיפים אינם פוגעים בזכויות שלכם, חתמו על החוזה, ושימו לב, שגם המעסיק חותם על החוזה, או נציג מטעמו.

יש לזכור, שכל דבר שנאמר בע"פ ע"י המעסיק, חייב שיהיה לו כיסוי, בעת תביעה בבית משפט ע"י המועסק. רק מה שכתוב בחוזה, מחייב את שני הצדדים. חוזה העבודה החתום בין המעסיק למועסק, יגן על זכויותיו של העובד, אך גם יגן על המעסיק, במידה והוא יחליט לפטר את העובד. וזאת במידה, שהעובד יטען בפני בית המשפט, שמעסיקו אינו כיבד את זכויותיו של העובד, בעת העסקתו. קיים ההבדל מהותי בין מה שנאמר בע"פ לבין מה שכתוב בחוזה, ורק מה שנרשם בחוזה, יהיה בעל תוקף בעת דיון משפטי בין שני הצדדים.

אילו סעיפים חשובים צריכים להיות רשומים בחוזה החתום בין שני הצדדים?

כעיקרון, על חוזה ההעסקה, צריכים להיות פרטים מזהים של שני הצדדים. זהות המעסיק וזהותו של העובד, תאריך תחילת העבודה. אם זהו חוזה לפרק זמן קצוב, חייבים לציין את תאריך סיום העבודה. כמו כן, צריכים להופיע, תיאור עיקרי של תפקיד העובד, ציון שמו של הממונה על העובד, או לפחות תואר תפקידו. בנוסף, על החוזה החתום, יהיו רשומים, סך התשלומים שישולמו לעובד כשכר עבודה, מועדי התשלום וכו'. במידה ושכר עבודתו ישולם לפי דירוג, על החוזה יצוינו דירוג העובד ודרגתו. בחוזה צריך להופיע אורכו של יום עבודתו הרגיל של העובד, או שעות העבודה השבועיות של העובד. פרט נוסף חשוב, הינו יום המנוחה השבועי של העובד. רק לאחר שהחוזה חתום לשביעות רצונם של שני הצדדים, אפשר להגיד שתם בהצלחה, השלב של חיפוש עבודה של העובד החדש.

סמן ושתף
 צור קשר עם העו"ד   חזרה לקטגוריה דיני עבודה ועמותות   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
מהי מהירות מופרזת?
חייב מוגבל באמצעים
חקירת יכולת
צו הפטר בפשיטת רגל כקרש הצלה
יתרונות הליך פשיטת רגל מול הוצאה לפועל
עו"ד קרן בק פוגל
דיני חברות וקניין רוחני
עו"ד קרן בק פוגל
עורך דין יעקב לביא
דיני מיסים
עורך דין יעקב לביא
עורכת דין כרמית  תירם
דיני תעבורה ותנועה
עורכת דין כרמית  תירם
עו"ד מיכל  ישראלי
רשלנות רפואית
עו"ד מיכל  ישראלי
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
מאמרי מערכת
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
עו"ד עמית ביר
דיני נזיקין ותאונות
עו"ד עמית ביר
עו"ד דיאנה רוזנבוים
דיני מקרקעין
עו"ד דיאנה רוזנבוים
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
דיני עבודה ועמותות
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
מעונין להופיע פה?