חפש נושא
חפש עו"ד
עורכי דין >  מאמרים ומידע >  עו"ד פשיטת רגל בחיפה

 עו"ד פשיטת רגל בחיפה

מאת:  מאמרי מערכת ליגל אינפו
מנהלת פורום דיני חברות וקניין רוחני
פורסם: 16/2/2017

אנשים אשר מגיעים לפשיטת רגל בגלל חובות אישיים או עסקיים נתונים במצב כספי קשה. במקרים רבים, החובות מעיקים עליהם והם מוגבלים בניהול מערכת חיים נורמאלית וסדירה. מצב כספי מהסוג הזה מוביל למצב נפשי קשה מאוד והדבר יכול להגיע אף לנדודי שינה, ללחץ נפשי לאורך כל שעות היממה, ובמקרים חמורים, גם למחשבות אבדון. הגעה למצב של פשיטת רגל יכולה לנבוע ממצבים שונים שחלקם הינם בגלל התנהלות לא נכונה, עקיצות כלכליות זדוניות, התחייבויות לחברים ולבני משפחה להלוואות ומשכנתאות שהם אינם מסוגלים או רוצים לפרוע, ועוד. צריך לזכור, כי גם בעיתות הקשים הללו נמצאים בעלי מקצוע אשר יכולים לסייע לכל חייב.

ניהול חוב כבר בראשיתו

חוב קטן לבנק או לחברה פיננסית אחרת, יכול לצמוח בקלות לחוב ענק לאורך מספר שנים. התעלמות מהחוב, התנהלות בלתי נכונה מול הגורם אליו חייבים כסף, ולעיתים, גם תקשורת לקויה יכולה להוביל לקטסטרופה כספית. די אם מכתבי התראה לא מגיעים לתעודתם או שאינם נלקחים מהדואר בכדי לגרום להצטברות קנסות וריביות בסדרי גודל גדולים. אפשר להימנע מהגעה למצבים כאלו כאשר מערבים עורך דין פשיטת רגל בחיפה אשר מתמחה בתחום כבר בראשית התהליך. הוא יוכל לפקח על כל התהליך מראשיתו ולנהל את לקוחות בדברים החשובים. במקרים רבים ההשקעה בשלב זה תחסוך כסף עתידי רב. כאשר הבעיה מחריפה ומגיעה לפשיטת רגל ניתן לבצע סדרת פעולות שנועדו להגן על החייב.  

בקשה להכרזה על פשיטת רגל

משרד עורכי דין יכול להגיש בקשה מטעם החייב להכרזתו כפושט רגל, מתוך מטרה שיוגש נגדו צו כינוס נכסים במהירות המרבית. לאחר מתן הצו מעוכבים כל הליכי הגבייה וההליכים המשפטיים כנגד החייב. מטרת הצו הינה כפולה: הגנה על נכסי החייב מפני הליכים שנערכים נגדו במסגרת ההוצאה לפועל, וכן,  מניעת הברחת נכסים לחו"ל. כבר בשלב מוקדם יכול עורך דין מנוסה לייעץ ללקוחו לנסות ולהציע לנושיו הצעת הסדר שהוא מסוגל לעמוד בה. הסכמתם להסדר כזה תחסוך כסף וזמן יקר לשני הצדדים שמעוניינים להתפשר ולהגיע להסדר משביע רצון ככל האפשר. 

ניהול התיק

עורך דין המתמחה בהליכי פשיטת רגל מכיר את אופי הפעילות של בתי המשפט ויודע לתכנן מהלכים לטובת לקוחו. יש מגוון של דרכים לפעולה ועורך דין יכול לנצלם על מנת להקטין חוב, לבטלו לחלוטין או להגיע להסדרי תשלומים נוחים. בכל הליך יש התנהלות משפטית שכוללת הגשת תביעות, התנגדויות, הבאת אספקת דוחות מומחים ועוד. התנהלות מקצועית בתוך הסבך המשפטי הזה הכרחית. במסגרת תהליך פשיטת רגל יכול החייב להיות נתון לעיקולים, להגבלת אשראי, לעיכוב יציאה מהארץ ועוד. החיים עלולים להיות בלתי נסבלים ועורך דין מקצועי יכול לתמוך הן מבחינת ניהול התיק והן מבחינה נפשית. פשיטת רגל עלולה להיות סוג של משקולת בניהול החיים והשתחררות ממנה משולה להתחלת חיים חדשים. עורך דין פשיטות רגל יכול לייצג בהצלחה חייבים או בעלי חוב .

סמן ושתף
 צור קשר עם העו"ד   חזרה לקטגוריה דיני חברות וקניין רוחני   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
מהי מהירות מופרזת?
חייב מוגבל באמצעים
חקירת יכולת
צו הפטר בפשיטת רגל כקרש הצלה
יתרונות הליך פשיטת רגל מול הוצאה לפועל
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
מאמרי מערכת
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
דיני עבודה ועמותות
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
עו"ד מיכל  ישראלי
רשלנות רפואית
עו"ד מיכל  ישראלי
עורך דין יעקב לביא
דיני מיסים
עורך דין יעקב לביא
עו"ד דיאנה רוזנבוים
דיני מקרקעין
עו"ד דיאנה רוזנבוים
עו"ד קרן בק פוגל
דיני חברות וקניין רוחני
עו"ד קרן בק פוגל
עורכת דין כרמית  תירם
דיני תעבורה ותנועה
עורכת דין כרמית  תירם
עו"ד עמית ביר
דיני נזיקין ותאונות
עו"ד עמית ביר
מעונין להופיע פה?