חפש נושא
חפש עו"ד
עורכי דין >  מאמרים ומידע >  הוצאת אזרחות ספרדית

 הוצאת אזרחות ספרדית

מאת:  מאמרי מערכת ליגל אינפו
מנהלת פורום מאמרי מערכת
פורסם: 16/5/2017

ספרד היא אחת המדינות הגדולות באירופה אשר חיו בה יהודים במשך שנים רבות במסגרת קהילות משגשגות - הדבר נקטע עם גירוש ספרד שאירע בשנת 1492.

ממשלת ספרד החליטה בשנים האחרונות לאפשר לצאצאי מגורשי ספרד לקבל דרכון ספרדי מבלי לוותר על אזרחות המדינה בה הם חיים. קבלת הדרכון מותנית במספר אלמנטים מרכזיים שחשוב להכיר ולדעת: 

המבקש אינו בעל עבר פלילי ויש לו תעודת יושר. בנוסף, הוא חייב לעבור שורה של מבחנים המוכיחים כי הוא מכיר את ההיסטוריה של ספרד וחייב להיות בעל ידי בסיסי בשפה הספרדית. אחת הדרישות המאתגרות היא הצורך להוכיח קשר למגורשי ספרד. קבלת האזרחות מותנית בהוכחת מעמדם באמצעות שמות משפחה, שפה ספרדית, שפת לדינו, מורשת ותרבות ספרדית וקשר למנהגים ספרדיים. צאצאי מגורשי ספרד מוערכים כיום במספר ענק של כ-3.5 מיליון איש.

היתרונות וההזדמנויות לבעלי אזרחות ספרדית

הוצאת אזרחות ספרדית מקנה למחזיקי הדרכון שפע של יתרונות והזדמנויות - כל אלה נובעים מהעובדה שספרד שייכת לאיחוד האירופאי וכל אזרח שלה זכאי להטבות שונות המוענקות לכל אזרחי האיחוד, בין היתר ניתן להיכנס לאירופה בחופשיות וגם להיכנס לארה"ב ללא ויזה; ניתן לעבוד בכל רחבי אירופה בקלות, ללמוד במוסדות לימוד אקדמאים, ביניהם רפואה ומשפט, בתנאים נוחים, ובמקרים מסוימים גם בחינם; דרכון ספרדי מעניק יתרון רב גם לאנשי עסקים שמבקשים לרכוש נדל"ן או כאלו שעוסקים במכירת והעברת סחורות - הם יוכלו לעשות זאת ביתר קלות, ללא בירוקרטיה מיותרת ועם אגרות מופחתות.

תהליך בירוקרטי מורכב

כל מי שמבקש לקבל אזרחות ספרדית חייב להתמודד עם בירוקרטיה מורכבת שהוא לרוב אינו מכיר. מדובר בין היתר על מילוי טפסים שונים, המצאת תעודות ומסמכים מגוונים ועל צורך בהפגנת ידע בסיסי בדרישות המועלות לפניו על ידי הפקידים האחראים על תהליך הבדיקה לקבלת זכאות. שגיאה או טעות בכל אחד מהשלבים יכולה לפגוע בתהליך ולעכב אותו. השגרירות הספרדית פרסמה רשימת שמות של זכאים אפשריים ויש לעיין בה. לאחר מכן, יש צורך להגיש בקשה רשמית ולגבות אותה במסמכים המוכיחים קרבה משפחתית. חלק מהמסמכים דורשים גם אישור נוטריוני ספרדי ואימות על ידי עורך דין. בסיום ההליך יש לגשת לקונסול הספרדי ולהישבע אמונים למלך ספרד. החשש שאנשים אשר מאוד רוצים וזקוקים לדרכון יכולים להתייאש בעת התהליך ולוותר על הדרכון.

סיוע מקצועי מעו"ד המתמחים בנושא

במרבית המקרים מומלץ להיעזר בשירותיו של משרד עורכי דין המתמחה בהליך הוצאת אזרחות ספרדית. משרד שכזה הינו בעל ידע וניסיון בסיוע למבקשי אזרחות ספרדית כאשר מומחי המשרד מכירים את הבירוקרטיה הספרדית הסבוכים ויכולים להנחות את המבקשים בכל שלבי התהליך.

גורמי מקצוע אלו יודעים איזה מסמכים יש להביא והסיוע שלהם יקצר מאוד את כל ההליכים ויביאם לידי סיום במהירות האפשרית. בראשית ההליך יש להתייצב בספרד בפני נוטריון ספרדי מקומי להגשת כל הטפסים. כשנה לאחר מכן תתקבל תשובה לגבי הזכאות. השקעה בשירותי עורכי דין מהתחום משתלמת מאוד ותקטין מאוד את הטרחה בהשגת אזרחות ספרדית.    

סמן ושתף
 צור קשר עם העו"ד   חזרה לקטגוריה מאמרי מערכת   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
כוחו של הסכם ממון מול הליך פשיטת רגל
מהי מהירות מופרזת?
חייב מוגבל באמצעים
חקירת יכולת
צו הפטר בפשיטת רגל כקרש הצלה
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
דיני עבודה ועמותות
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
עו"ד דיאנה רוזנבוים
דיני מקרקעין
עו"ד דיאנה רוזנבוים
עו"ד שרון סגל
דיני גירושין
עו"ד שרון סגל
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
מאמרי מערכת
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
עו"ד עמית ביר
דיני נזיקין ותאונות
עו"ד עמית ביר
עו"ד מיכל  ישראלי
רשלנות רפואית
עו"ד מיכל  ישראלי
עורך דין יעקב לביא
דיני מיסים
עורך דין יעקב לביא
עורכת דין כרמית  תירם
דיני תעבורה ותנועה
עורכת דין כרמית  תירם
עו"ד קרן בק פוגל
דיני חברות וקניין רוחני
עו"ד קרן בק פוגל
מעונין להופיע פה?