חפש נושא
חפש עו"ד
עורכי דין >  מאמרים ומידע >  עורכי דין בנתניה

 עורכי דין בנתניה

מאת:  מאמרי מערכת ליגל אינפו
מנהלת פורום מאמרי מערכת
פורסם: 16/8/2017

מעט היסטוריה על נתניה ועל עורכי דין בנתניה

נתניה נוסדה בשנת 1929 כעיר קטנה במישור החוף. בימיה הראשונים, התבלטה העיר נתניה בעיקר בתחום הפרדסנות והיהלומנות. בשנת 1932, בתקופת המנדט הבריטי קיבלה נתניה מעמד רשמי של כפר ובשנת 1938 הוכרזה כעיר. לא רבים יודעים זאת, אבל נתניה הוכרזה כעיר עוד בטרם הוכרזה תל אביב כעיר. בימיה הראשונים של נתניה, תחום העסקים בה לא היה מפותח. כאמור, תושבי העיר עסקו בעיקר בתחום הפרדסנות והיהלומנים. ממילא, עורכי דין בנתניה היו מעטים מאוד, שלא לדבר על הקמת בית משפט מקומי.

רק לאחר תום תקופת המנדט, החלו העסקים מתפתחים בנתניה, בשלב מסוים נבנה אזור התעשייה, הידוע כאזור התעשייה "קריית ספיר" ובו מפעלים ועסקים רבים. רחוב הרצל נהיה לרחוב הראשי בעיר, כאשר המבנים הבנויים לאורכו מאכלסים משרדים של עורכי דין בנתניה, רואי חשבון ובעלי מקצוע נוספים.

בשנות השבעים חלה התפתחות בנייה גדולה בנתניה, מה שיצר צורך בהימצאות עורכי דין בנתניה – עורכי דין המלווים את הקבלנים בעסקאות נדל"ן ובתכנון ובניה. עורכי דין בנתניה היו נחוצים אף לצורך ייצוג רוכשי דירות – וגם  עבור מוכרי דין פרטיים.

גידול במספר התושבים בנתניה – גידול בדרישה לעורכי דין

גידול משמעותי במספר התושבים שהחלו מאכלסים את נתניה בשנות השבעים, וגידול ניכר בעסקים שהתפתחו בעיר יצרו דרישה גדולה לעורכי דין בעיר נתניה, לרואי חשבון ולבעלי מקצוע נוספים. בהתאם לכך, מספר עורכי הדין שהקימו משרדים בנתניה גדל והלך. הגידול במספר עורכי הדין שהתקמו בעיר נתניה, יצר צורך בהקמת בית משפט, אשר ישרת בתחומי העיר נתניה את התושבים ואת עורכי דינם.

אכן, בשנות השבעים הוקם מבנה בית משפט השלום ברח' הרצל 57 בנתניה. מבנה זה קיים עד היום ובנויים בו אולמות דיונים רבים. בית משפט השלום בנתניה משרת כיום לא רק את תושבי נתניה, אלא גם את תושבי הסביבה ואת עורכי דינם. בעקבות הקמת בית משפט השלום בנתניה, משרדי עורכי דין בנתניה, עברו להתמקם בסמוך אליו, ברח' רזיאל הנמצא מול בית המשפט, וכן בחלקו המזרחי של רחוב הרצל, הגובל בקניון השרון.

סיכומו של דבר...

לסיכום העניין, מספר עורכי הדין בנתניה כיום הוא גדול משמעותית ממספרם בעת שהעיר נוסדה. איכותם ומקצועיותם של עורכי הדין בנתניה כיום אינה נופלת מזו של הקולגות שלהם בערים הגדולות כמו תל אביב, חיפה וירושלים. 

סמן ושתף
 צור קשר עם העו"ד   חזרה לקטגוריה מאמרי מערכת   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
כוחו של הסכם ממון מול הליך פשיטת רגל
מהי מהירות מופרזת?
חייב מוגבל באמצעים
חקירת יכולת
צו הפטר בפשיטת רגל כקרש הצלה
עו"ד קרן בק פוגל
דיני חברות וקניין רוחני
עו"ד קרן בק פוגל
עורך דין יעקב לביא
דיני מיסים
עורך דין יעקב לביא
עו"ד שרון סגל
דיני גירושין
עו"ד שרון סגל
עו"ד מיכל  ישראלי
רשלנות רפואית
עו"ד מיכל  ישראלי
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
מאמרי מערכת
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
עורכת דין כרמית  תירם
דיני תעבורה ותנועה
עורכת דין כרמית  תירם
עו"ד עמית ביר
דיני נזיקין ותאונות
עו"ד עמית ביר
עו"ד דיאנה רוזנבוים
דיני מקרקעין
עו"ד דיאנה רוזנבוים
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
דיני עבודה ועמותות
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
מעונין להופיע פה?