חפש נושא
חפש עו"ד
עורכי דין >  מאמרים ומידע >  דיני התעבורה בנושא עבירות מהירות מופרזת

 דיני התעבורה בנושא עבירות מהירות מופרזת

מאת:  מאמרי מערכת ליגל אינפו
מנהלת פורום דיני תעבורה ותנועה
פורסם: 20/11/2017

כמעט כל אחד מאיתנו חוטא לעיתים בנהיגה במהירות מופרזת, אבל רבים לא יודעים כי בכל שנה מוגשים לנהגי ישראל למעלה ממאה אלף דו"חות בגין עברה זו. משטרת ישראל משקיעה מאמצים רבים באכיפה ומפעילה לשם כך אמצעים רבים הכוללים שוטרים המפוזרים בכבישי הארץ ושימוש באמצעים אלקטרוניים מתקדמים. מעבר לקנס שנהגים נדרשים לשלם בגין העבירה, לעיתים מתווספות לנהג גם נקודות חובה, הזמנה לדין ואף דרישה לפסילה מיידית של רישיון הנהיגה.

כדאי לדעת שיש מה לעשות כנגד דו"חות אלו, והם לא מהווים "גזירה משמיים". דווקא תשלום הקנס, דרך שמרבית הנהגים בוחרים בה, עלולה לפגוע בנהג בהמשך. תשלום הקנס מהווה הודאה באשמה ומעבר לפגיעה הכלכלית, ריבוי עברות מסוג זה עלול להביא לשלילה של רישיון הנהיגה. עורך דין מומחה לענייני תעבורה יכול לסייע לכם לקבל הפחתה בקנס ולעיתים אף לבטל את הדו"ח שקיבלתם.

העונש הקבוע בחוק בנושאי מהירות

העונש הקבוע בחוק, בגין עבירה של נהיגה במהירות מופרזת תלוי במהירות בה נסע הנהג ובסוג הדרך בה נהג:

  • נהג שנתפס נוהג בדרך עירונית, במהירות של עד 20 קמ"ש מעל למותר, או בדרך בין עירונית, במהירות של עד 25 קמ"ש מעל למותר, יקבל את רמת הענישה המינימאלית, העומדת על קנס בסך 250 ש"ח, ללא רישום של נקודות חובה.
  • נהג שנתפס נוהג בדרך עירונית, במהירות של 21-30 קמ"ש מעל למותר, או בדרך בין עירונית, במהירות של 26-40 קמ"ש מעל למותר, יקבל את רמת הענישה הבינונית, העומדת על קנס בסך 750 ש"ח, בתוספת רישום של שמונה נקודות חובה.
  • נהג שנתפס נוהג בדרך עירונית במהירות של למעלה מ-30 קמ"ש מעל למותר, או בדרך בין עירונית, במהירות של למעלה מ-40 קמ"ש מעל למותר, נחשב שעבר עבירה חמורה, ויקבל את רמת הענישה הגבוהה ביותר, הכוללת הזמנה לדין ורישום של עשר נקודות חובה.

כדאי לדעת שצבירה של 36 נקודות חובה משמעותה פסילת רישיון הנהיגה אוטומטית לתקופה של שלושה חודשים (שלרוב לא ניתן לערער עליה), כאשר בסוף התקופה יתבקש הנהג לעבור שוב את מבחן התיאוריה. בנוסף, כאשר מדובר על עבירת מהירות חמורה, לרוב מתלווה להזמנה לדין גם הליך של פסילה מנהלית, במסגרתה יכול להיפסל רשיונו של הנהג מיידית, לתקופה של 30 יום.

ההמלצה שלנו בגין אשמה בנהיגה במהירות

לעורך דין מומחה לענייני תעבורה, בעל ניסיון וותק בעבירות מהירות, יש את הכלים והמיומנויות הנדרשים כדי לסייע לכם להתמודד מול המשטרה ובית המשפט לענייני תעבורה. הוא ידע לתקוף את אמינות ההפעלה של השוטר שביצע את מדידת המהירות, את אמינות המצלמה או התמרור בקטע הדרך בו נהגתם, לנצל את הנסיבות האישיות שלכם, כגון ותק רישיון הנהיגה שלכם, האם בצעתם בעבר עבירות נוספות, והאם הרישיון משמש אתכם לפרנסתכם, וכן את נסיבות ביצוע העבירה, כגון מיקום ביצוע העבירה והאם היה בה בכדי לסכן את העוברים והשבים בכביש.

לסיכום, אל תתפשרו ואל תוותרו. כדאי לנסות לערער על דו"חות נהיגה במהירות מופרזת. שכרו את שירותיו של עורך דין מומחה לענייני תעבורה, שיוכל לאפשר לכם להמיר קנס באזהרה, לקבל הפחתה של העונש, ואף לבטל פסילה מנהלית שניתנה על-ידי קצין משטרה.

סמן ושתף
 צור קשר עם העו"ד   חזרה לקטגוריה דיני תעבורה ותנועה   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
מהי מהירות מופרזת?
חייב מוגבל באמצעים
חקירת יכולת
צו הפטר בפשיטת רגל כקרש הצלה
יתרונות הליך פשיטת רגל מול הוצאה לפועל
עו"ד עמית ביר
דיני נזיקין ותאונות
עו"ד עמית ביר
עורכת דין כרמית  תירם
דיני תעבורה ותנועה
עורכת דין כרמית  תירם
עו"ד קרן בק פוגל
דיני חברות וקניין רוחני
עו"ד קרן בק פוגל
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
דיני עבודה ועמותות
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
עו"ד דיאנה רוזנבוים
דיני מקרקעין
עו"ד דיאנה רוזנבוים
עו"ד מיכל  ישראלי
רשלנות רפואית
עו"ד מיכל  ישראלי
עורך דין יעקב לביא
דיני מיסים
עורך דין יעקב לביא
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
מאמרי מערכת
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
מעונין להופיע פה?