חפש נושא
חפש עו"ד
עורכי דין >  מאמרים ומידע >  איך יוצאים מאישום של נהיגה בשכרות?

 איך יוצאים מאישום של נהיגה בשכרות?

מאת:  מאמרי מערכת ליגל אינפו
מנהלת פורום דיני תעבורה ותנועה
פורסם: 16/5/2018

קרה ולא אחת כי ביצעתם עבירת תעבורה לדוגמא אי עצירה בתמרור "עצור", עצירה להולך רגל, אי ציות לרמזור, עקיפה בפס לבן רצוף וכו'. אחת מעבירות התנועה החמורות ביותר היא עבירת נהיגה בשכרות – עבירה שהעונש עליה חמור מאוד ויכול לכלול שלילת רישיון, דהיינו פסילת רישיון נהיגה השבתת רכב וגם הגשת כתב אישום בגין אישום פלילי.

נהיגה בשכרות יכולה להסתכם בעונש קל יותר שנקבל במידה ו-עורך דין תעבורה יכול להוציא את הנאשם במידת נזק הכי פחותה שיש. מכל מקום אין לייצג לבד.

מהי נהיגה בשכרות ?

על פי ההגדרה בחוק: "נהג אשר שותה משקה אלכוהולי תוך כדי נהיגה, (לא משנה אם היה שיכור או לא, לדעתו שלו אלא מספיקה שתייה אחת בכמות שבין שמעל 290 מיקרוגרם לליטר אויר נשוף ומעבר לכך נחשב לשיכור".

נהיגה בשכרות – מהי דרגת החומרה של עבירה זו?

נהיגה בשכרות כאשר אנחנו נוהגים בזמן שרמת האלכוהול בדם שלנו גבוה מהמותר אנחנו מסכנים את החיים שלנו ושל הסובבים אותנו ושל עוברי ושבי הדרך. אלכוהול משבש את שיקול הדעת משבש את המציאות את זמן התגובה ואת זמן הקליטה לקרות התאונה ככל ושזו תקרה וכן משבש עוד מספר רב של קולטנים במוח היכולים להשפיע על הנהיגה אשר בסופה עלולה להיגרם תאונה ולכן עבירה חמורה בהחלט הבא לידי ביטוי גם ברישום פלילי או ביצוע עונש מאסר בפועל בבית הכלא ולכן עורך דין תעבורה יכול לסייע.

מה עושים הלכה למעשה בתיק נהיגה בשכרות?

נהיגה בשכרות היא עבירה חמורה הכול כאמור לעיל. במידה והמדינה הגישה כתב אישום בגין נהיגה בשכרות עלינו למהר להגיע לעורך דין תעבורה כבר בטרם החקירה אך בשטח בו נתפסנו להליך זה הנקרה ייעוץ לפני חקירה ממעות רבה שכן בעזרתו בונים את הגרסה שאם לא כן התיק יעבור לידי תובע ובוא יגיש כתב אישום.

כמו כן עורך דין תעבורה שייצג אותנו בבית המשפט. בנוסף עלינו לזכור כי בדיקת הינשוף למידת השכרות של הנהג לא נמצאת כראייה כבילה בבית המשפט – ובמקרה זה עורך הדין יוכל לסייע לנו לצאת ללא אשמה. במקרים אחרים בהם לנהג הרשעות קודמות בדבר נהיגה בשכרות או עבירות תנועה חמורות אחרות בית המשפט יכול לראות בו עבריין תנועה סדרתי ואז העונש שנהג זה צפוי לקבל במידה ויורשע יהיה כבד יותר מאשר נהג שאין לו עבירות קודמות בגיליון ההרשעות שלוכאשר במידה ותוצאת הבדיקה מראה שכמות האלכוהול אשר נמצאת בדמו של הנהג עולה על 240 מק"ג הוא ייחשב כנוהג בשכרות ובמידה וכמות האלכוהול בגופו תעלה על 290 מק"ג, הוא גם יהיה חשוף לקבלת עונש על נהיגה בשכרות.

סמן ושתף
 צור קשר עם העו"ד   חזרה לקטגוריה דיני תעבורה ותנועה   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
מהי מהירות מופרזת?
חייב מוגבל באמצעים
חקירת יכולת
צו הפטר בפשיטת רגל כקרש הצלה
יתרונות הליך פשיטת רגל מול הוצאה לפועל
עו"ד מיכל  ישראלי
רשלנות רפואית
עו"ד מיכל  ישראלי
עו"ד קרן בק פוגל
דיני חברות וקניין רוחני
עו"ד קרן בק פוגל
עו"ד דיאנה רוזנבוים
דיני מקרקעין
עו"ד דיאנה רוזנבוים
עו"ד עמית ביר
דיני נזיקין ותאונות
עו"ד עמית ביר
עורכת דין כרמית  תירם
דיני תעבורה ותנועה
עורכת דין כרמית  תירם
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
דיני עבודה ועמותות
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
מאמרי מערכת
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
עורך דין יעקב לביא
דיני מיסים
עורך דין יעקב לביא
מעונין להופיע פה?