חפש נושא
חפש עו"ד
עורכי דין >  מאמרים ומידע >  חושבים על גירושין? הצעדים הראשונים שחשוב לעשות

 חושבים על גירושין? הצעדים הראשונים שחשוב לעשות

מאת:  מאמרי מערכת ליגל אינפו
מנהלת פורום מאמרי מערכת
פורסם: 31/7/2018

בשנים האחרונות בני זוג רבים בישראל מבקשים להתגרש  מסיבות שונות ביניהן מערכות יחסים עכורות, סיבות כלכליות, חוסר באהבה ויחס, היעדר אינטימיות ועוד. אם גם בראשכם עוברת המחשבה על גירושין אזי אתם לבטח יודעים שפירוק של התא המשפחתי שלכם עשוי להיות מורכב, טעון רגשית, ולרוב גם פוגע כלכלית.

על מנת לנסות ולמזער את "הנזקים" הצפויים מומלץ ראשית לנסות לעשות את הגירושין בהסכמה מרבית ככל הניתן ועם הסכם מסודר תוך כדי התייעצות עם עורך דין גירושין בחיפה המתמחה בנושא. הדבר ימנע עגמת נפש רבה בעת ההליך וישאיר פתח אפשרי למערכת יחסים עתידית טובה יותר בעתיד. הדבר חשוב לטובתכם ולטובת הילדים, שלמעשה, הינם חסרי אונים, ולרוב, עומדים מהצד, סובלים ולא יכולים לסייע לכם במהלך הפרידה הכואבת.

עורך דין יכול לסייע רבות בהסדרת הנושאים הכספיים, לפשר בעת ויכוחים בנושא ולבצע מהלכים אופרטיביים לטובת שני בני הזוג. חשיבות עורך דין מקצועי אף עולה במקרים בהם אין הסכמה ביניכם לגבי נושאים של חלוקת רכוש, משמורת על הילדים, תשלומי מזונות ומרכיבים נוספים רבים אחרים אשר תמיד נמצאים במחלוקת בעת גירושין. עורך דין יכול לסייע רבות בניסוח הסכם הגירושין תוך הקפדה על שמירת זכויות שניכם. הסכם גירושין הינו הסכם שנעשה לטווח ארוך והוא צופה במידה רבה את  העתיד. הוא חייב להיות רלוונטי להווה תוך חשיבה גם על  העתיד. משום כך יש חשיבות לעריכתו וניסוחו המקצועי.

הסכם גירושין חייב להיות מאושר על ידי בית המשפט על מנת שיהיה לו תוקף. במידה ומערכות היחסים וההתנצחויות ביניכם הינן קשות אין מנוס מלגשת להליך בוררות או להתדיינות בבית משפט מתאים. במקרים אלו כל אחד מכם יציג את טיעוניו. עורך דין יכול לייצג אתכם ולנסות להשיג עבורכם את ההסכם הטוב ביותר עבוד שני הצדדים ככל שניתן. במקרה כזה הוא ייעזר במסמכים שונים, כלכליים, רפואיים, אישיים, תלושי שכר ואחרים שאמורים לשקף את  מצבכם. שופטים נעזרים במסמכים אותנטיים ובחוות דעת של אנשי מקצוע בבואם לפסוק את פסיקתם. פסיקה לטובתכם תאפשר לכם לקבל את חלקכם ברכוש ולשמור על איכות חיים סבירה עתידית.

עורך דין לענייני משפחה עוסק גם בנושאי גירושין. בגלל מעורבותו הרבה הוא נחשף לבעיות גירושין שונות לאורך כל הקריירה שלו. הדבר מעניק לו ידע וניסיון רב שיכול לסייע לו גם בפתירת עימותים רגשיים, שלעיתים רבות, מפריעים למי מבני הזוג לקבל החלטות הגיוניות ושכלתניות לטובת סיום הסכסוך. המטרה הסופית אותה רוצה להשיג עורך דין הוא עריכת הסכם אשר יציב את שני הצדדים בעמדה הטובה ביותר מבחינתם ואשר לא יפגע בפעילותם העסקית או האחרת. במקרים בהם תביעות גירושין של צד אחד הן מוגזמות ולא הגיוניות יילחם עורך הדין בבית משפט לדחיית התביעות שאינן צודקות, ולעיתים, אף גובלות בניסיונות ניצול.

סמן ושתף
 צור קשר עם העו"ד   חזרה לקטגוריה מאמרי מערכת   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
מהי מהירות מופרזת?
חייב מוגבל באמצעים
חקירת יכולת
צו הפטר בפשיטת רגל כקרש הצלה
יתרונות הליך פשיטת רגל מול הוצאה לפועל
עורכת דין כרמית  תירם
דיני תעבורה ותנועה
עורכת דין כרמית  תירם
עו"ד מיכל  ישראלי
רשלנות רפואית
עו"ד מיכל  ישראלי
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
דיני עבודה ועמותות
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
עו"ד עמית ביר
דיני נזיקין ותאונות
עו"ד עמית ביר
עו"ד קרן בק פוגל
דיני חברות וקניין רוחני
עו"ד קרן בק פוגל
עורך דין יעקב לביא
דיני מיסים
עורך דין יעקב לביא
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
מאמרי מערכת
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
עו"ד דיאנה רוזנבוים
דיני מקרקעין
עו"ד דיאנה רוזנבוים
מעונין להופיע פה?