חפש נושא
חפש עו"ד
עורכי דין >  מאמרים ומידע >  העסקת עובד זר- הזכויות שחובה עליכם להכיר

 העסקת עובד זר- הזכויות שחובה עליכם להכיר

מאת:  מאמרי מערכת ליגל אינפו
מנהלת פורום מאמרי מערכת
פורסם: 12/8/2018

הזכות למגורים הולמים

לפני שאתם חולמים על הבאת עובד זר אל ביתכם, אולי כי אתם צריכים עזרה סיעודית ואולי כי אתם רוצים עזרה בניקיון ובתחזוקת הבית, אתם חייבים לזכור שהתהליך הזה חייב לכלול מגורים הולמים. נכו שעובד זר ירוויח הרבה יותר בישראל ממה שהוא היה מרוויח במדינה שממנה הוא מגיע, בין אם מדובר על תאילנד או הפיליפינים, אך הוא לא יוכל לממן לעצמו מגורים והחוק הישראלי רוצה שאתם בתור מעסיקים תפתרו את העניין הזה מראש. זה אחד התנאים להעסקת עובד זר בארץ ולכן חשוב שתזכרו שאם הוא לא גר אצלכם בבית אתם צריכים לדאוג לו למגורים אחרים שיהיו בתנאים הולמים.

ביטוח לעובד הזר

בנוסף למגורים עליכם בתור מעסיקים לדאוג לעובד שלכם גם לביטוח עובדים זרים. הביטוח נועד למנוע כל מצב שבו בעקבות אירוע רפואי כלשהו, בין אם חולי ובין אם פציעה, לא יהיה לעובד הזר דרך להתמודד עם הנטל הכספי. המדינה בכל מקרה תטפל בעובד הזר אך אם הוא ייכנס לחובות ללא ביטוח, החוק הישראלי יאשים אתכם שלא דאגתם לו לביטוח הולם. ביטוח רפואי לעובדים זרים צרי להיות משולם בכל חודש וחודש יחד עם ביטוח פנסיוני ופנסיה ממש כמו כל עובד אחר. חשוב לזכור את העניין הזה שיכול להיות מסובך מאוד אם לא יקרה ולא רק ברמה המשפטית אלא לחייו של העובד.

ימי חופש בשוטף ובחגים

אמנם הקשר בין התרבות הישראלית של המעבידים לבין התרבות של אותם עובדים שמגיעים לרוב ממדינות המזרח רחוק מאוד עד כדי לא קיים, אך אתם חייבים לזכור שם לעובדים הזרים שלכם מגיעים ימי חופש בימי החג שלהם. אתם צריכים לספק לעובד את הימים שמגיעים לו לפי תנאי ההעסקה כמו כל עובד ישראלי אחר, בין אם מדובר על יהודי, צ'רקסי, מוסלמי, נוצרי ובוודאי גם בן לדת הבודהה וכולה. יש לזכור כי מגיעים לעובד הזר גם ימי חופש רגילים כלומר יום אחד בשבוע לכל הפחות שיהיה יום מנוחה וכמובן גם מספר ימי חופש בשנה לפי משך העבודה שלו.

לדעת את החובות והזכויות

כמו שלכם בתור ישראלים יש את הזכות להעסיק עובדים זרים, לעובד הזר יש זכויות משלו. אתם חייבים לדאוג למימוש כל הזכויות הללו החל מימי החופש שלו ועד הזכות שלו למגורים ולביטוח רפואי הולם לא מדובר רק על עמידה בנהלים אלא שמירה על חיים נאותים לעובד. כמו כן אסור לזכור שאתם אלו שתסתבכו לא פחות מאשר העובד בכל מקרה שאחת הזכויות האלו לא תמומש.

סמן ושתף
 צור קשר עם העו"ד   חזרה לקטגוריה מאמרי מערכת   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
מהי מהירות מופרזת?
חייב מוגבל באמצעים
חקירת יכולת
צו הפטר בפשיטת רגל כקרש הצלה
יתרונות הליך פשיטת רגל מול הוצאה לפועל
עו"ד קרן בק פוגל
דיני חברות וקניין רוחני
עו"ד קרן בק פוגל
עורך דין יעקב לביא
דיני מיסים
עורך דין יעקב לביא
עורכת דין כרמית  תירם
דיני תעבורה ותנועה
עורכת דין כרמית  תירם
עו"ד מיכל  ישראלי
רשלנות רפואית
עו"ד מיכל  ישראלי
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
מאמרי מערכת
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
עו"ד עמית ביר
דיני נזיקין ותאונות
עו"ד עמית ביר
עו"ד דיאנה רוזנבוים
דיני מקרקעין
עו"ד דיאנה רוזנבוים
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
דיני עבודה ועמותות
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
מעונין להופיע פה?