חפש נושא
חפש עו"ד
עורכי דין >  מאמרים ומידע >  ליווי עורך דין בעת קבלת הלוואות מדינה וגיוס כספים מוצלח

 ליווי עורך דין בעת קבלת הלוואות מדינה וגיוס כספים מוצלח

מאת:   
מנהלת פורום דיני מיסים
פורסם: 19/11/2018

ניהול עסק בכל גודל שהוא, מחייב מתן תשומת לב מרובה ליצירת איזון פיננסי נכון בין ההכנסות לבין ההוצאות. לעיתים מזומנות קורה שבעלי עסקים מאבדים את השליטה על המתרחש, הן מפאת עומס העבודה והן כיון שהם אינם מבינים את המשמעות של תהליכים פיננסיים מסוימים. אחד המצבים המוכרים שבהם נוצרת מצוקה פיננסית הינו העדר הון חוזר, מה שעלול לפגוע בפעילות התקינה של העסק. ליווי עורך דין בעת קבלת הלוואות מדינה לעסק מאפשר לזרז את תהליך קבלת ההלוואה ולשפר את התנאים שבהם היא תתקבל. מתי נדרש חיזוק פיננסי לעסק? מה החשיבות בקבלת ליווי מקצועי בדרך להשגת ההלוואה? בשורות הבאות נעסוק בנושא הזה, שכל עסק נדרש לו מעת לעת.

הלוואות לעסקים – מתי הן נדרשות ולאיזו מטרה

כפי שכבר הוזכר לעיל, לא אחת קורה שדווקא עסק מצליח, שהמוצרים או השירותים שלו נמכרים היטב וברמת רווחיות טובה, מגיע פתאום למצב שבו הוא איננו יכול לפרוע חובות לספקים ולעמוד בתשלומים שוטפים לעירייה, לרשויות המס ולמע"מ. המצב הזה נוצר לעיתים קרובות בגלל פער שנוצר בין מועדי קבלת התקבולים מהלקוחות תמורת הסחורות או השירותים שרכשו, לבן מועדי התשלום לספקי שירותים או לרשויות המס. לדוגמה – תנאי התשלום של לקוחות עשויים להיות שוטף + 60 או אפילו יותר, בעוד הספקים של העסק דורשים תשלומים במועד מוקדם יותר – שוטף + 30 ולעיתים פחות. הדבר עלול לקרות בעיקר לעסקים חדשים, שהם פחות מוכרים בשוק. ההון הנדרש לכיסוי פער הזמנים כאמור לעיל, הוא מה שנקרא בשפה המקצועית "הון חוזר". מדינת ישראל מציעה הלוואות בערבות המדינה, בין השאר למטרה הזאת. ליווי עורך דין בעת קבלת הלוואות מדינה נדרש בדרך כלל לשיפור הסיכויים לקבלת ההלוואה ולבדיקה מקצועית של התנאים שלה וההשלכות האפשריות שלה על העסק.

ליווי עורך דין בעת קבלת הלוואות מדינה והמשמעות שלו

ליווי עורך דין בעת קבלת הלוואות מדינה נדרש, כאמור, משני טעמים: האחד – שיפור תנאי ההלוואה החל מגובה ההלוואה, עבור דרך הריביות תמורתה וכלה בפריסת תשלומי ההחזר. הטעם השני הוא הצגה נכונה של העסק בפני המלווים, כולל בניית תוכנית עסקית איכותית, הצגה שלה בפני הגופים המלווים ויצירת רושם חיובי על הנציגים שלהם. חשוב להבין שיצירת הרושם כאמור חשובה לא פחות מאשר האיכות של העסק עצמו, ואין כמו נוכחות של עורך דין רציני כדי ליצור את הרושם הזה. עם הגופים המעניקים הלוואות לעסקים ניתן למנות קרנות מימון בערבות המדינה, קרנות מימון בנקאיות, חברות אשראי וגופים פיננסיים אחרים. המשותף לכל הגופים הללו הוא שרק עסקים המציגים להם את התוכנית והחזון העסקי בצורה טובה, יזכו להלוואות. ליווי עורך דין בעת קבלת הלוואות מדינה נועד בדיוק למטרה הזאת.

אם יש לך עניין לקבל הלוואה עסקית בערבות המדינה, זה המקום הנכון עבורך. אנשי המקצוע שלנו ילוו אותך מרגע יצירת הקשר, עבור דרך הכנת התוכנית העסקית וכלה בייצוג מול הגופים המלווים. ליווי עורך דין בעת קבלת הלוואות מדינה מגדיל מאד את הסיכוי לקבלת הלוואה ויציאה לדרך עסקית חדשה.

סמן ושתף
 צור קשר עם העו"ד   חזרה לקטגוריה דיני מיסים    הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
מהי מהירות מופרזת?
חייב מוגבל באמצעים
חקירת יכולת
צו הפטר בפשיטת רגל כקרש הצלה
יתרונות הליך פשיטת רגל מול הוצאה לפועל
עו"ד מיכל  ישראלי
רשלנות רפואית
עו"ד מיכל  ישראלי
עו"ד קרן בק פוגל
דיני חברות וקניין רוחני
עו"ד קרן בק פוגל
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
מאמרי מערכת
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
עורכת דין כרמית  תירם
דיני תעבורה ותנועה
עורכת דין כרמית  תירם
עורך דין יעקב לביא
דיני מיסים
עורך דין יעקב לביא
עו"ד עמית ביר
דיני נזיקין ותאונות
עו"ד עמית ביר
עו"ד דיאנה רוזנבוים
דיני מקרקעין
עו"ד דיאנה רוזנבוים
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
דיני עבודה ועמותות
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
מעונין להופיע פה?