חפש נושא
חפש עו"ד
עורכי דין >  מאמרים ומידע >  סיוע משפטי לעובדים זרים – מתי ולמה?

 סיוע משפטי לעובדים זרים – מתי ולמה?

מאת:  מאמרי מערכת ליגל אינפו
מנהלת פורום מאמרי מערכת
פורסם: 17/12/2018

הבעיות הניצבות בפני עובדים זרים בישראל הן רבות ולרוב מורכבות יותר מאלו אשר מתמודדים עימן אזרחים מן השורה. צריך לזכור, כי עובד זר מגיע לארץ זרה שאין הוא בהכרח מכיר, לרוב מגיע ממדינה מוכת עוני, הוא אינו יודע את השפה, אין לו תעודת זהות מקומית המקנה לו זכויות בסיסיות, אין לו מקום מגורים מסודר, ולעיתים, אינו יכול להתפרנס כנדרש בגלל קשיים ונסיבות שונות.

עקב בעיות הללו ואחרות נוספות הוא נתקל בקשיים רבים ונקלע למצבים מורכבים שאין הוא יודע להתנהל בהם. במקרים אלו ואחרים, עורך דין עובדים זרים יכול לסייע, לייעץ ולטפל גם במקרים שהופכים להיות חמורים מעצם התנגשותם עם החוק – כך למשל בעת צורך בקבלת אישור העסקת עובד זר אשר קבלתה מבטל בעיות רבות אשר אותן חווה מהגר זר שנכנס ללא אישור.

עורך דין עובדים זרים מתמחה בדיני הכניסה והשהייה בישראל, בהגשת בקשות לרשות ההגירה והאוכלוסין ובהוצאת ויזה לישראל והיתרי שהייה לאזרחים זרים שאינם יהודים. עובד זר חייב באשרות כניסה ועבודה מתאימות גם יחד למעט מקרים חריגים בחוק. עורך דין מקצועי מכיר את הוראות החוק ואת התנהלות לשכות משרד הפנים השונות הפועלות בתחום ויוכל לנווט את פעילותו בהצלחה למען האזרח הזר. טיפול משלים הוא אחר הארכת שהיית עובד זר לפני שפג התוקף הרשמי.

טיפולים אחרים המוצעים על ידו בתחום הם בנושאים אישיים הנוצרים בעת שהיית ועבודת העובדים הזרים בישראל, ובין היתר, הגשת בקשה להסדרת מעמד לבן זוג, ויזה לבן זוג נשוי, חזרה לעבודה בישראל לאחר שהיה של תקופה ארוכה בחו"ל, מעמד קבע לבת זוג של אזרחית ישראלית או לעובדת זרה שהינה אם לילדה ישראלית, אשרת שהייה של עובד זר המקבל טיפול רפואי ארוך, הסדרת מעמד של בת זוג לאזרח ישראלי הנמצא במעצר, שמירת זכויות של אזרח זר המתפטר ממקום עבודתו, וכאמור, הארכת ויזת עבודה במקרים שונים כגון: לאחר פטירת מעסיק, או מטופל ועוד.

נישה מורכבת אחרת קשורה בהעסקת עובדים, ומעסיקים רבים מבקשים לקבל ייעוץ לגבי קבלת רישיון העסקת עובד זר, לגבי תנאי העסקה, תשלום היטל עובד זר ועוד. ככלל, עובדים זרים זכאים לקבל דמי ביטוח לאומי לעובד זר, שכר מינימום, חופשות שנתיות, דמי נסיעות והבראה, פיצויי פיטורין, ביטוחים פנסיוניים לעובד זר וכדומה. יחד עם זאת, הוראות החוק משתנות בהתאם לתחומי העסקה שונים. עורך דין יכול לייצג מעסיקים כאשר הם נתבעים על עבירות שונות בעת שהם מעסיקים עובדים זרים. חלק מהעבירות המתבצעות הינן פליליות ויש צורך לפעול כנגדן על פי החוק בישראל.

סמן ושתף
 צור קשר עם העו"ד   חזרה לקטגוריה מאמרי מערכת   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
מהי מהירות מופרזת?
חייב מוגבל באמצעים
חקירת יכולת
צו הפטר בפשיטת רגל כקרש הצלה
יתרונות הליך פשיטת רגל מול הוצאה לפועל
עורכת דין כרמית  תירם
דיני תעבורה ותנועה
עורכת דין כרמית  תירם
עו"ד מיכל  ישראלי
רשלנות רפואית
עו"ד מיכל  ישראלי
עו"ד דיאנה רוזנבוים
דיני מקרקעין
עו"ד דיאנה רוזנבוים
עו"ד עמית ביר
דיני נזיקין ותאונות
עו"ד עמית ביר
עו"ד קרן בק פוגל
דיני חברות וקניין רוחני
עו"ד קרן בק פוגל
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
דיני עבודה ועמותות
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
מאמרי מערכת
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
עורך דין יעקב לביא
דיני מיסים
עורך דין יעקב לביא
מעונין להופיע פה?