חפש נושא
חפש עו"ד
עורכי דין >  מאמרים ומידע >  עורך דין נזיקין בחיפה

 עורך דין נזיקין בחיפה

מאת:  מאמרי מערכת ליגל אינפו
מנהלת פורום דיני נזיקין ותאונות
פורסם: 30/12/2018

כל אדם הגר בחיפה או בכל מקום אחר בארץ יכול להיפגע בנסיבות שונות ולחוות נזקי גוף אשר יכולים להתפתח גם לנזקים נפשיים. הפגיעות יכולות להגיע בגין תאונות דרכים, תאונות עבודה, מחלות, טיפולים רפואיים שהסתבכו, פגיעות בחוגי ספורט ובנסיבות מגוונות אחרות. במדינת ישראל קיימים מספר גופים המבטחים בגין נזקי גוף, שלעיתים, הם קלים, יחסית, ולעיתים, מגיעים עד מצב של נכות ואף למוות. הביטוח הלאומי הוא המוסד הממשלתי המבטח את האזרחים. לצידו יש תאגיד ציבורי המבטח בנסיבות מסוימות נפגעי תאונות דרכים. בנוסף אליהם, יש חברות ביטוח פרטיות המבטחות את הלקוחות אשר רכשו את שירותיהן.

מי הם הגורמים אשר מבטחים עצמם בחברות ביטוח?

גורמים הרוכשים ביטוחים פרטיים הינם גופים ציבוריים, חברות עסקיות, תאגידי ענק, מפעלים, קניונים, רשות שיווק ועוד. למעשה כל גוף הבא במגע עם אנשים או המשרת אותם מבטח עצמו בחברות ביטוח, וכאשר מגיעות תלונות או תביעות הן מועברות, בין היתר, אליהן לצורך טיפול בהן. כל הגופים המבטחים הינם מוסדות בעלי עוצמה רבה, ולעיתים, עומד מולם הנפגע חסר אונים. הוא אינו מכיר  את זכויותיו על בוריים, הוא מתמודד לראשונה בחייו עם סיטואציה קשה, עם נכות, או אבדן, עם בעיות אשר גוזלות ממנו משאבים כספיים ונפשיים וכדומה. בנקודת זמן קריטית כזאת טוב שיהיה לו עורך דין נזיקין בחיפה אשר מתמחה בתחום ויכול לסייע לו בהתנהלות השוטפת.

ניתן להביא מספר דוגמאות: פגיעות של רשלנות רפואית, למשל,  מחייבת התמודדות מול ממסד רפואי חזק וחברות ביטוח שנעזרות בעורכי דין מקצועיים. מקרה אחר הוא של תאונת דרכים שבו הפוגע אינו מודה באחריותו ויש להתעמת מולו ומול חברת הביטוח שלו, יש תאונות דרכים שבהן הפוגעים נמלטים, יכולות לקרות תאונות עבודה אשר המעסיקים טוענים שהן לא נגרמו בגללם, הביטוח הלאומי יכול להערים קשיים, לעכב כספים מגיעים, או כלל לא להכיר בנכות שנגרמה מתאונה, וכן הלאה. מומלץ לקבל שירות מעו"ד כבר בתחילת הדרך כדי למנוע ביצוע שגיאות שעלולות לפגוע בעתיד בסיכויי הצלחה. עורך דין מנוסה יכול קבל את פרטי המקרה ולהדריך את הנפגע איך להתנהג לאחר התאונה, איזה מסמכים רפואיים ואחרים יש להביא וכדומה.

הערכת סיכויי התביעה בידי עורך הדין

עורך דין נזיקין בחיפה יכול להעריך את סיכויי התביעה ועל פי זה להציע את צורת הטיפול. במקרים רבים של תאונות עבודה ניתן לקבל סכומי כסף ראשוניים אשר יסייעו לנפגע ולמשפחתו בתקופה המלחיצה הראשונה.  לעיתים, הוא יגיע למסקנה שאין טעם להתעמת ואז ימליץ למשוך את התביעה. במקרה ויש תביעה עם "בשר" הוא ינסה לפנות בשיחות ולקיים פגישות כדי לקבל את המגיע. במידה והצד השני אינו נענה אזי הוא יגיש תביעה לבית הדין כדי לקבל ממנו סעד עבור לקוחו. הוא ינצל את כל הידע והניסיון המצטבר אצלו כדי להצליח. כל סכום כספי שיתקבל ישרת את לקוחו ויתרום לאיכות חייו שנפגעה.  

סמן ושתף
 צור קשר עם העו"ד   חזרה לקטגוריה דיני נזיקין ותאונות   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
מהי מהירות מופרזת?
חייב מוגבל באמצעים
חקירת יכולת
צו הפטר בפשיטת רגל כקרש הצלה
יתרונות הליך פשיטת רגל מול הוצאה לפועל
עו"ד מיכל  ישראלי
רשלנות רפואית
עו"ד מיכל  ישראלי
עו"ד קרן בק פוגל
דיני חברות וקניין רוחני
עו"ד קרן בק פוגל
עו"ד דיאנה רוזנבוים
דיני מקרקעין
עו"ד דיאנה רוזנבוים
עו"ד עמית ביר
דיני נזיקין ותאונות
עו"ד עמית ביר
עורכת דין כרמית  תירם
דיני תעבורה ותנועה
עורכת דין כרמית  תירם
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
דיני עבודה ועמותות
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
מאמרי מערכת
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
עורך דין יעקב לביא
דיני מיסים
עורך דין יעקב לביא
מעונין להופיע פה?