חפש נושא
חפש עו"ד
עורכי דין >  מאמרים ומידע >  נוטריון ברחובות

 נוטריון ברחובות

מאת:  מאמרי מערכת ליגל אינפו
מנהלת פורום מאמרי מערכת
פורסם: 17/11/2019

רחובות הינה עיר גדולה הממוקמת דרומית לגוש דן. גרים ועובדים בה אנשים ושוכנים בה גופים מסחריים, מוסדיים ואחרים הנזקקים לשירותי עורכי דין ונוטריונים. נוטריון הוא עורך דין המוסמך לאמת מסמכים משפטיים שונים.  בראש וראשונה ובפועל הוא עורך דין אשר מיומן לייצג אנשים ולבצע פעולות משפטיות שונות כמקובל במשרדי עורכי דין מן השורה. יחד עם זאת, עורך דין המבקש להיות נוטריון חייב לעמוד בתנאים מסוימים וביניהם: בעל אזרחות ישראלית, תפקוד כעורך דין במשך 10 שנים לפחות,  אחד הרשום בלשכת עורכי הדין ואשר שאין נגדו עבירות שיש עימן קלון. הוא חייב לערוך השתלמות מיוחדת ובעקבותיה הוא מקבל את ההסמכה לשמש בתפקיד זה. מי שמסמיך אותו הינה וועדה מיוחדת של משרד המשפטים.

סמכויותיו של הנוטריון

סמכויות נוטריון ברחובות, כמו כל אחד אחר רבות וחשובות וכולן נקבעות על פי תקנות שהופצו על ידי משרד המשפטים. הוא יכול לאמת חתימה על מסמך, לאמת שהחתום על מסמך בשם זולתו היה מוסמך לכך. לאשר נכונות של תרגום, לאשר העתק של מסמך, לאשר שאדם פלוני חי, לאשר נכונות של רשימת מצאי, לאמת הסכמי ממון ועוד. חתימתו על מסמך מעידה כי המסמך הינו מקורי ונחתם מרצונו הטוב והחופשי של החותם. נוטריון הבקיא בשפה אותה יש לתרגם יכול לבצע את התרגום בעצמו. יחד עם זאת ובעת צורך בתרגום מסמך בשפה זרה לו, הוא יכול להיעזר בשירותי מתורגמנים אבל חייב לעשות זאת בהתאם לתקנות הקבועות בחוק. חתימת נוטריון מקובלת בישראל ואף במדינות אחרות איתן יש לישראל אמנות משותפות בתחום.

חשיבות של נוטריון רבה מאוד. מסמכים החתומים על ידו מוכרים בבתי משפט, במחלקות רווחה של רשויות מקומיות ובמחלקות אחרות. שופטים נעזרים במסמכים נוטריוניים, ובכך מייתרת הגעתם של קשישים, חולים סופניים ואנשים מוגבלים אחרים לבתי משפט ומונעת מהם טרחה רבה. כמו כן, אין צורך לגרור אזרחי מדינות זרות לישראל וההיפך. כך נעשית עבודת בתי המשפט במהירות רבה יותר. מסמך נוטריוני נחתם בצורה מיוחדת עם חותמת לחץ שמצורפת לה תו אדום. כל המסמכים הנוטריונים קשורים יחד בסרט אדום, כך הם מוגשים ללקוחות, וכך הם מוצגים בפני הגורמים השונים הנזקקים להם.

הגעה לבית הלקוח

נוטריון ברחובות מספק שירותים במשרדו וכדאי ליצור קשר טלפוני לפני ההגעה כדי לקבל שירות מהיר ומקצועי. אבל, במקרים רגישים, הוא אף יגיע להחתים לקוחות מוגבלי תנועה גם בבתיהם, בבתי אבות וחולים וכדומה. מחירי השירות זהים בכל הארץ ונקבעים על ידי משרד המשפטים מתוך כוונות ומטרות של הנגשת השירות החשוב והבסיסי הזה לכל אזרח, ובמיוחד, לאלו המוגבלים באמצעים כספיים. מומלץ לשכור שירות נוטריון אשר יכול לספק גם ייעוץ משפטי במקביל. הדבר יסייע מאוד מבחינה טכנית. לא יהיה צורך להנפיק מסמכים נוטריונים מעורכי דין אחרים, ובאופן כללי, יקל מאוד על הנזקקים לשירות.

 

סמן ושתף
 צור קשר עם העו"ד   חזרה לקטגוריה מאמרי מערכת   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
מהי מהירות מופרזת?
חייב מוגבל באמצעים
חקירת יכולת
צו הפטר בפשיטת רגל כקרש הצלה
יתרונות הליך פשיטת רגל מול הוצאה לפועל
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
מאמרי מערכת
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
דיני עבודה ועמותות
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
עו"ד קרן בק פוגל
דיני חברות וקניין רוחני
עו"ד קרן בק פוגל
עורך דין יעקב לביא
דיני מיסים
עורך דין יעקב לביא
עו"ד דיאנה רוזנבוים
דיני מקרקעין
עו"ד דיאנה רוזנבוים
עו"ד מיכל  ישראלי
רשלנות רפואית
עו"ד מיכל  ישראלי
עורכת דין כרמית  תירם
דיני תעבורה ותנועה
עורכת דין כרמית  תירם
עו"ד עמית ביר
דיני נזיקין ותאונות
עו"ד עמית ביר
מעונין להופיע פה?