חפש נושא
חפש עו"ד
עורכי דין >  מאמרים ומידע >  הסכם ממון ברחובות

 הסכם ממון ברחובות

מאת:  מאמרי מערכת ליגל אינפו
מנהלת פורום מאמרי מערכת
פורסם: 17/11/2019

מערכות יחסים בין שני בני זוג מאופיינות בסוגים שונים של קשרים. במרבית המקרים, הם נישאים ואז יוצרים קשר ממוסד שכולל הבאת ילדים, צבירת רכוש משותף, וחיים משותפים לאורך זמן. לעומת זאת, ניתן למצוא בני זוג רבים אחרים הרוצים לחיות יחדיו אבל אינם מעוניינים בקשר נישואין. ניתן למצוא אצל רבים מערכות יחסים בסבב שני לאחר גירושין או לאחר פטירת בן או בת הזוג. בשני המקרים האחרונים ובאחרים נוספים כל צד מביא עימו רכוש השייך לו אשר צבר אותו במשך שנים רבות. יש מצבים, בהם צד אחד הינו בעל הון והשני ממעמד פשוט. במקרים כאלו, ואחרים דומים, רוצים רבים להגיע להסכמות כתובות.

ברחובות הממוקמת דרומה לגוש דן מתגוררת אוכלוסיה רבה, שבין היתר, צורכת שירותי עורכי דין המתמחים גם בדיני משפחה. בני זוג המתחתנים לראשונה או יוצרים זוגיות בפעם השנייה ואין זה משנה אם אכן מתחתנים רשמית או הופכים לידועים בציבור זכאים מבחינת החוק לקבל זכויות כשל נשואים. ידועים בציבור מוגדרים ככאלו כאשר מקיימים חיי משפחה ויחסי אישות ומקיימים משק בית משותף. קשרים של ידועים בציבור נחשבים למורכבים יותר מבחינה חוקית ויש צורך להגדיר במדויק ובצורה רשמית את הקשר. הדבר נחוץ בעת פרידה, מאחר וחובת ההוכחה במצבים אלו היא קשה יותר כי יש לעמוד במספר קריטריונים חשובים. הסכם ממון ברחובות ברור יעשה סדר בדברים.

יתרונותיו של הסכם ממון

להסכם כזה יתרונות רבים. חוק יחסי ממון קובע כי בהעדר הסכם ממון הרכוש של בני הזוג לרבות הרכוש שצברו לאורך השנים יחולק שווה בשווה בעת פרידה או גירושין (למעט חריגים מסוימים). הקביעה הזאת  ממחישה את הצורך בהסכם ממון המעניק לבני הזוג שקט נפשי וודאות במקרים של גירושין. הוא חוסך כאב ראש ועגמת נפש, חוסך עלויות כספיות מיותרות בעת וויכוחים ואי הסכמות עתידיות ההופכים למחלוקות המגיעות לבתי משפט. אלו עלולות להתיש את שני הצדדים ולהעיב על מערכת היחסים העתידית במשפחה. החיסרון העיקרי של הסכם כזה הוא פגיעה באמון השורר בין בני הזוג, וכבר היו מקרים בהם נישואין בוטלו בגלל סירוב מישהו מהצדדים לחתימה על הסכם ממון.

תוקפו של הסכם ממון כמסמך משפטי

הסכם ממון ברחובות הוא מסמך משפטי שניתן לפרשו, לדון עליו ולתקוף את המפר אותו בבית משפט. ההסכם קובע את הנושאים הכספיים בין שני הצדדים כולל חלוקת ממון בפרידה, ובנוסף, ניתן לכלול נושאי גידול ילדים משותפים, אחריות במשמורת עליהם, קביעת דמי מזונות, אופן חינוכם ועוד.  ניתן לעשותו בנסיבות שונות, ובין היתר, לפני הנישואין ואז הוא קרוי הסכם טרום נישואין. או אז, ניתן לאשרו בבית  דין רבני, בבית דין לענייני משפחה או אצל נוטריון. לאחר הנישואין ניתן לאשרו רק בבית הדין הרבני או בבית משפט לענייני משפחה. מומלץ לשכור שירותי עורך דין מקצועי בתחום אשר הינו בעל ניסיון מצטבר.

סמן ושתף
 צור קשר עם העו"ד   חזרה לקטגוריה מאמרי מערכת   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
מהי מהירות מופרזת?
חייב מוגבל באמצעים
חקירת יכולת
צו הפטר בפשיטת רגל כקרש הצלה
יתרונות הליך פשיטת רגל מול הוצאה לפועל
עו"ד עמית ביר
דיני נזיקין ותאונות
עו"ד עמית ביר
עורכת דין כרמית  תירם
דיני תעבורה ותנועה
עורכת דין כרמית  תירם
עו"ד קרן בק פוגל
דיני חברות וקניין רוחני
עו"ד קרן בק פוגל
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
דיני עבודה ועמותות
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
עו"ד דיאנה רוזנבוים
דיני מקרקעין
עו"ד דיאנה רוזנבוים
עו"ד מיכל  ישראלי
רשלנות רפואית
עו"ד מיכל  ישראלי
עורך דין יעקב לביא
דיני מיסים
עורך דין יעקב לביא
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
מאמרי מערכת
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
מעונין להופיע פה?