חפש נושא
חפש עו"ד
עורכי דין >  מאמרים ומידע >  באיזה סוג ביטוח נבחר?

 באיזה סוג ביטוח נבחר?

מאת:  מאמרי מערכת ליגל אינפו
מנהלת פורום מאמרי מערכת
פורסם: 4/3/2020

מעת לעת, כולנו עשויים להימצא בסיטואציה כזו או אחרת המובילה אותנו לתביעות אל מול חברות הביטוח, בין אם חברות ביטוח רכבים, דירות, עסקים, או חברות ביטוח בתחומים אחרים. בהקשר של תחום הרכב, חשבו פעמיים לפני שאתם מוותרים על ביטוח מקיף.

שנת 2020 מביאה איתה את כל האופציות לאתר בקלות נותני שירות, בין אם חברות ביטוח או כל חברה אחרת. שנדמה כי קיימת בכל ענף, תחום ונישה. בין אם אתם מוכרים נעליים, משווקים צימרים בצפון או מייצרים יהלומי מעבדה, תמיד אתם תיתקלו בתחרותיות לא מבוטלת כלל, מה שאינו שונה בענף הביטוחים לרכבים. אם כך, לאחר שאיתרתם חברת ביטוח מומלצת, באיזה סוג ביטוח לרכב מומלץ יהיה לבחור?

סוגי ביטוחים לרכב והימנעות מתביעות

ראשית, בכדי לנהוג בכבישי ישראל ובנתיבי העפר והכורכר, יהיה עליכם לרכוש ביטוח חובה, כמובן. תביעת חברת ביטוח תהיה אפשרית בכל מקרה בו אתם מבוטחים בביטוח מסוג זה. במילים אחרות, בהיעדר ביטוח חובה ובמקרה של תאונה, חלילה, אתם עשויים גם להסתבך עם החוק.

כלומר, לא רק שלא תוכלו לתבוע אף אחד, יהיה אפשרי להחל עליכם קנסות ועונשים הקבועים בחוק. מעבר לביטוח חובה, בעלי רכבים תמיד יעדיפו לרכוש גם ביטוח צד ג'. שימו לב, הדגש הוא על "יעדיפו". מדוע? כי ללא ביטוח צד ג', בכל מקרה של תאונה חלילה, אתם תהיו חשופים לאפשרות של תביעת חברת ביטוח בסכומי עתק.

ביטוח מקיף לרכבים, הוא ביטוח אותו אנשים רוכשים כאשר הם מעוניינים להיות מוגנים מפני תרחישים מקיפים, כולל פריצה וגניבה. אם יש ברשותכם רכב חדש ויקר או רכב אספנות, כמובן שיהיה מומלץ לרכוש ביטוח מקיף. 

תביעות חברות ביטוח בעסק  

תביעות חברות ביטוח הן לפעמים חלק מהפעילות העסקית, כך שנרצה או לא נרצה, במקרים כאלו ואחרים אנו נצטרך להתמודד גם עם אלו. ככל שתהיו מוכנים מראש לכל תרחיש וסיטואציה, הן מבחינה ביטוחית והן מבחינות אחרות, אתם תוכלו למזער נזקים עתידים אופציונאליים.

ביטוח לעסקים ניתן לרכוש מחברות הביטוח השונות, תוך שאתם מתאימים לעמכם את חבילת הביטוח המדויקת, שעונה על כל צרכי העסק. אחד האלמנטים הראשונים בהם תצטרכו לטפל בכדי להיות זכאים לביטוח עסק, הוא הנושא של אמצעי כיבוי אש בעסק. שימו לב, הרוב המוחלט של העסקים בישראל חייבים אישור כיבוי אש בכדי לפעול. ללא אישור כיבוי אש, גם לא תוכלו להיות מבוטחים.

כיצד נבחר את חברת הביטוח?

כיצד נבחר את חברת הביטוח שלנו? שימו לב, חברת ביטוח אמורה לא רק לספק לכם מסלולי ביטוחים במחירים אטרקטיביים, אלא גם להיות לצידכם בכל מקרה של תאונה או בעיה כזאת ואחרת.

באופן כללי, תמיד יהיה מומלץ לבקש להתרשם מרשימת לקוחות ממליצים, בין אם אתם רוכשים ביטוח או נעליים. לאחר שתדברו עם לקוחות של חברת הביטוח, תוכלו בקלות יותר להחליט אם אתם מעוניינים להיות לקוחות החברה גם אתם.  

 

סמן ושתף
 צור קשר עם העו"ד   חזרה לקטגוריה מאמרי מערכת   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
מהי מהירות מופרזת?
חייב מוגבל באמצעים
חקירת יכולת
צו הפטר בפשיטת רגל כקרש הצלה
יתרונות הליך פשיטת רגל מול הוצאה לפועל
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
מאמרי מערכת
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
עורך דין יעקב לביא
דיני מיסים
עורך דין יעקב לביא
עו"ד עמית ביר
דיני נזיקין ותאונות
עו"ד עמית ביר
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
דיני עבודה ועמותות
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
עורכת דין כרמית  תירם
דיני תעבורה ותנועה
עורכת דין כרמית  תירם
עו"ד דיאנה רוזנבוים
דיני מקרקעין
עו"ד דיאנה רוזנבוים
עו"ד קרן בק פוגל
דיני חברות וקניין רוחני
עו"ד קרן בק פוגל
עו"ד מיכל  ישראלי
רשלנות רפואית
עו"ד מיכל  ישראלי
מעונין להופיע פה?