חפש נושא
חפש עו"ד
עורכי דין >  מאמרים ומידע >  מדוע חשוב להיעזר בליווי עורך דין ביזמות עסקית

 מדוע חשוב להיעזר בליווי עורך דין ביזמות עסקית

מאת:  מאמרי מערכת ליגל אינפו
מנהלת פורום מאמרי מערכת
פורסם: 4/5/2020

יוזמות חדשות ועסקים חדשים מהווים את נשמת אפה של הכלכלה בכלל ושל הכלכלה הישראלית בפרט. יזמים, משקיעים, אנשי עסקים, הם אלה שלוקחים את המשק קדימה לרווחתם שלהם אך גם לרווחת הכלל. לכל מי שרוצה לפצוח בקידום יזמות, הקמת עסק או שדרוג עסק קיים (התרחבות או פנייה לשווקים חדשים בארץ או בעולם), מדוע חשוב להיעזר בליווי עורך דין בתהליך.

עורך דין מסדיר את הקשר העסקי שבין שותפים במיזם

סוג מאוד מרכזי של יזמות עסקית כולל שיתוף פעולה בין כמה שותפים. למשל, שיתוף בין צד אחד שמביא את ההון לבין צד שני שמביא התמחות. או שיתוף בין מי שמספק את הניהול השוטף לבין צד שני, שעוסק בשיווק המיזם ויחסי ציבור. בכל יזמות שכוללת שותפים, נדרש עורך דין אשר יסדיר את הקשר העסקי בצורה נהירה והרמטית. אפילו אם השותפים מכירים ומעריכים האחד את השני, חשוב לסגור בהסכם את כל הסוגיות, לרבות תגמולים, זמן השקעה במיזם, חלוקת סמכויות ותחומי אחריות.

עורך הדין מנסח חוזה תקף ומנטרל מוקשים שונים

כמעט בכל סוג של יזמות עסקית, בוודאי כאשר על הפרק עומדת השקעה כספית משמעותית, יחתמו חוזים כאלה ואחרים. למשל, חוזים לרכישת נכס או לשכירת נכס. חוזי התקשרות עם לקוחות או ספקים, למשך זמן ארוך טווח. חוזים עשויים להיחתם בין יזמים לבין משקיעים, בין גורמים עסקיים לבין גורמים מוסדיים וכן הלאה. עורך דין מסייע בניסוח החוזים או בהכנסה של שינויים חשובים, בחוזים שכבר נוסחו. חשוב מאין כמוהו שעיניים מקצועיות יביטו בחוזים וינטרלו מוקשים שעלולים לגרום בהמשך לסכסוכים או לצרות אחרות. בין היתר, עשויה להיכלל התייחסות למועדי עסקה ומועדי ביצוע תשלומים, מועדי מסירה ללקוח, צעדים שיתבצעו במידה ויחולו בעתיד תנאים משתנים, ניסוח תנאי החזר של תשלומי אשראי פיננסי עסקי וכיוצא בזה.

עורך דין מלווה בצעדים החשובים של הקמת עסק חדש

עורכי דין המתמחים בדיני מסחר ואשר לחלקם ישנה הבנה מעמיקה בהקמת עסקים יכולים לעזור בצעדים רבים נוספים. למשל, ליווי בצעדים הכי חשובים, של הקמת עסק חדש. ליווי בהגשת בקשות לאשראי בערבות מדינה או הגשת פניות להקלות או מתן אישורים ורישיונות לעסקים. עורך הדין עשוי להיות בעל בקיאות בענף מסוים, כאשר הוא מכיר לעומק סוגיות רגולטוריות וחבויות שעל יזם לעמוד בהם על מנת לצלוח היטב את תקופת התבססות העסק.

עורך דין עוזר לשמור על פטנטים, קניין, זכויות ומוניטין

יזמות עסקית או מסחרית עשויה להיות קמעונאית, סיטונאית או בעלת אלמנטים של יצירת דבר מה חדש. וכאן מגיעה התרומה הנוספת של עורך הדין, לקידום יזמות וביסוסה כהלכה. הבנה בדיני פטנטים וקניין, זכויות ומוניטין נדרשים לכל מי שחושש שצג ג' עלול לעשות שימוש לרעה בקניין מסחרי או בזכות מסחרית, פטנט או אב טיפוס.

 

סמן ושתף
 צור קשר עם העו"ד   חזרה לקטגוריה מאמרי מערכת   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
מהי מהירות מופרזת?
חייב מוגבל באמצעים
חקירת יכולת
צו הפטר בפשיטת רגל כקרש הצלה
יתרונות הליך פשיטת רגל מול הוצאה לפועל
עו"ד עמית ביר
דיני נזיקין ותאונות
עו"ד עמית ביר
עו"ד מיכל  ישראלי
רשלנות רפואית
עו"ד מיכל  ישראלי
עו"ד קרן בק פוגל
דיני חברות וקניין רוחני
עו"ד קרן בק פוגל
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
דיני עבודה ועמותות
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
עורכת דין כרמית  תירם
דיני תעבורה ותנועה
עורכת דין כרמית  תירם
עורך דין יעקב לביא
דיני מיסים
עורך דין יעקב לביא
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
מאמרי מערכת
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
עו"ד דיאנה רוזנבוים
דיני מקרקעין
עו"ד דיאנה רוזנבוים
מעונין להופיע פה?