חפש נושא
חפש עו"ד
עורכי דין >  מאמרים ומידע >  עו"ד מקרקעין - חשיבותו הגדולה בשנת 2020

 עו"ד מקרקעין - חשיבותו הגדולה בשנת 2020

מאת:  מאמרי מערכת ליגל אינפו
מנהלת פורום דיני מקרקעין
פורסם: 10/8/2020

החלום על הבית משותף לאזרחים רבים בישראל. אנו מוכנים לעשות לא מעט על מנת לקבל הזדמנות לרכוש בית משלנו ולבצע השקעות נדל"ן שיספקו ביטחון ויציבות לעתידנו ועתיד משפחתנו. עם זאת, תחום הנדל"ן הוא סבוך ומורכב. על מנת להבטיח כי אכן בחנו את ההשקעה מכל היבטיה וכדי להימנע מסיבוכים מיותרים, חשוב להיעזר בשירותיו של עו"ד המתמחה בתחום המקרקעין.

מתי נזדקק לסיוע עורך דין מקרקעין?

טווח שירותי הייעוץ של עורך הדין בתחום הנדל"ן הוא רחב ביותר וכולל מגוון רחב של נקודות התערבות. במקרים רבים, ליווי עורך הדין אינו רק מומלץ, אלא מחייב על פי חוק. אלו כמה מהשירותים המרכזיים להם אנו עשויים להזדקק.

לפני רכישת קרקעות לפני הפשרה: סוכני נדל"ן רבים מציעים למשקיעים לרכוש אדמות חקלאיות העומדות לפני הפשרה על מנת להפיק רווחים משמעותיים מהשקעה באדמה בעלות נמוכה. כדי להבטיח שאכן ניתן יהיה להפיק רווח ולא נעמוד מול שוקת שבורה, חשוב לבדוק היטב את סטטוס הקרקע מול ועדת התכנון והבנייה. נניח, למשל, כי הוצעה לנו קרקע חקלאית ליד קריית מוצקין בטענה כי תוך מספר שנים יתקבלו אישורי בנייה וניתן יהיה להקים פרויקט עליה. על ידי פנייה לסיוע של עורך דין מקרקעין בקריות, ניתן יהיה לקבל ייעוץ וסיוע בבדיקת כל התנאים הנוגעים לקרקע.   

לקראת חתימה על חוזה רכישה: חוזה רכישת נכס הוא מורכב וסבוך ביותר. סיוע של עורך דין יאפשר לך לבחון כי החוזה אכן שומר על האינטרסים שלך מוגנים באופן הבא:

  1. עורך הדין יוודא כי קיימת זכאות לפיצויים ללא הוכחת נזק במקרה של איחור משמעותי במועד מסירת הנכס ואף יעמוד על כך כי הפיצויים יינתנו במידה ואכן תנאי זה יתממש.
  2. הנציג המשפטי שלך יבחן את החוזה בקפדנות ויוודא כי אין בו סעיפים בלתי חוקיים.
  3. לפני הרכישה, מומלץ לבצע בדיקה מקיפה אודות בעל הנכס ולוודא כי אין הערות אזהרה בטאבו, עיקולים, שעבודים או כל מצב משפטי אחר אשר עשוי להערים קשיים על העסקה.
  4. חוק המכר התשל"ה-1974 מגביל את סכום המקדמות המותרות לגבייה במסגרת עסקת נדל"ן. במידה והתבקשת למסור סכום העולה על 7% מערך הנכס, בעל הנכס מחויב לספק לך בטוחות לקבלת הנכס. מומלץ להיעזר בסיועו של עורך דין על מנת לעמוד על זכות זו וכדי להבטיח שערובות בעל הנכס יהיו ראויות ומשתלמות.

סיוע מקצועי יגן על העסקה שלך

עורך דין מיומן בעל ניסיון מקצועי בתחום המקרקעין יוכל להרחיב את נקודת המבט שלך באופן משמעותי במהלך עסקאות נדל"ן. חשוב לזכור, מדובר באחת העסקאות החשובות שיהיה עליך לעשות בחייך. לכן, חשוב לקחת אותה במלוא הרצינות. סיוע של גורם מקצועי לאורך כל העסקה יבטיח כי הדברים יתנהלו על הצד הטוב ביותר וכי ניתן יהיה לממש את כל ציפיותיך מהנכס.

סמן ושתף
 צור קשר עם העו"ד   חזרה לקטגוריה דיני מקרקעין   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
מהי מהירות מופרזת?
חייב מוגבל באמצעים
חקירת יכולת
צו הפטר בפשיטת רגל כקרש הצלה
יתרונות הליך פשיטת רגל מול הוצאה לפועל
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
מאמרי מערכת
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
דיני עבודה ועמותות
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
עו"ד עמית ביר
דיני נזיקין ותאונות
עו"ד עמית ביר
עורך דין יעקב לביא
דיני מיסים
עורך דין יעקב לביא
עורכת דין כרמית  תירם
דיני תעבורה ותנועה
עורכת דין כרמית  תירם
עו"ד דיאנה רוזנבוים
דיני מקרקעין
עו"ד דיאנה רוזנבוים
עו"ד קרן בק פוגל
דיני חברות וקניין רוחני
עו"ד קרן בק פוגל
עו"ד מיכל  ישראלי
רשלנות רפואית
עו"ד מיכל  ישראלי
מעונין להופיע פה?