קניין רוחניIntellectual Property (IP) הוא שם כללי לזכויות הקשורות במושאים שאינם מוחשיים כמו למשל יצירה ספרותית, אמנות, סימן מסחר, סוד מסחרי, פטנט וכיו"ב. הקניין הרוחני מקבל הגנה על פי החוק והדין הן בתחומי מדינת ישראל בדמות חקיקה (חוק זכות יוצרים, חוק עוולות מסחריות, פקודת הפטנטים והמדגמים, פקודת סימני המסחר וכיו"ב), והן בעולם באמנות בינלאומיות אשר ישראל חברה בהן או מחויבת על פיהן.

קניין רוחני יש קודם כל לאבחן, מאיזה סוג הוא האם הוא פטנט או מדגם למשל, על מנת לנתח את ההגנות החלות עליו בדין, ולאחר מכן להכין את ההגנות החוזיות אשר יש לצייד בו את בעליו, כמו למשל הסכם סודיות או הסכם רשיון. לבסוף, במידה ונפגעות זכויות בקניין רוחני, כמו במקרה של העתקה, יש לבחון כיצד ניתן לתקוף את הפגיעה בין על דרך של תביעה משפטית ובקשת סעדים זמניים ובין באמצעים אחרים.

בעניינן של חברות היי-טק באים לידי ביטוי שני התחומים במלואם שכן חברות כאלו בדרך כלל מבססות את עסקיהן על קניין רוחני כלשהו כמו פטנט או תכנה והתנהלותן במרחב המשפטי הוא לרוב כחברה או תאגיד אחר.

למידע נוסף על שירותיו של עו"ד חברות, לחץ כאן

* כל המידע המועבר במדור אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי.

עו"ד קרן בק פוגל

משרד עורכי דין קרן בק פוגל מתמחה בתחומים הבאים - משפט מסחרי, דיני חברות הייטק, קניין רוחני וליטגציה.

ר. שאל/ה:
31/5/2019 ב 13:02

חברת תקשורת

יש לי דוא"ל בחברה מסויימת אתמול ביקשתי משני משרדים שונים לשלוח אליי מכתב באופן מוזר ביותר המכתבים הגיעו לדוא"ל של אדם אחר שיש לו דוא"ל בחברה אחרת. שאין לו כל קשר עם 2 המשרדים. למזלי זה היה של קרוב משפחה והמכתבים בסופו של דבר הגיעו אליי . האם חברת התקשורת אשמה בכך? מי ששאלתי לא שמע על מקרה יוצא דופן שכזה.

אברהם שאל/ה:
1/4/2019 ב 11:01

יציאה ממימוש אופציה בהסכם

שאלה: רשום לי בהסכם שכירות "תקופת ההסכם תהיה מ15.4.14 ל 15.4.15 בתנאים המפורטים להלן" "לשוכר יהיו 5 אופציות לשכור את המושכר לתקופה נוספת בת 12 חודשים כל אחת החל מיום 15.4.15 ועד ליום 15.4.20 בהתקיים התנאים הבאים" "יודיע בכתב עד 90 יום שלפני תום תקופת השכירות או האופציה על כוונתו לממש את האופציה לתקופה נוספת" ב2018 שלחתי למשכיר תזכורת ובה אני מודיע שאני מבקש להישאר עד 2020. שאלתי היא: אני חייב להודיע 90 יום לפני על ההמשך והודעתי. כעת אני מעוניין לצאת ולא להמשיך לשנה נוספת ונשלחה הודעה על כך לפני תום השכירות. בהסכם, לא רשום כי עלי להודיע זמן מסוים כי אני לא ממשיך. האם אוכל לצאת מההסכם הזה ולא להמשיך למרות ששנה קודם הודעתי על רצוני להמשיך?

מיכאל שאל/ה:
17/1/2018 ב 23:43

חברת אם-בת-אם

שלום רב, מה השם הרשמי של מבנה בעלות בו שתי חברות מחזיקות כל אחת את כל מניות השניה (אם-בת-אם וחו"ח)? תודה!

רוני שאל/ה:
19/11/2017 ב 00:31

החתמת ייצרן על חוזה בלעדיות

שלום יש לי שאלות בנושא חוזה אקסלוסיביות 1. אם אני לא רוצה לחשוף לייצרן את תכניות המוצר שלי ולאיזה שימוש נועד לפני שהוא חותם לי על בלעדיות(שייצר רק עבורי ולא יחשוף לאחרים) אז איך אוכל להחתימו על חוזה? הרי בחוזה צריך להיות מצויין באיזה מוצר מדובר... איך יוצאים מהמילכוד הזה? חשבתי אוליי לציין בחוזה שמדובר במוצר שיתואר בניספח ואת הניספח אגיש לייצרן לחתימה רק אחרי שקיבלתי את החוזה חתום, אבל גם כאן ישנה בעייה: אם יסרב לחתום גם על הניספח אז אין משמעות לחוזה... 2. אם אני מייצר בסין ומוכר בארה"ב, לאיזה חוק צריך להיות כפוף החוזה, ישראל ,סין או ארה"ב? או שאין צורך לציין זאת בחוזה? תודה רוני

קרן בק פוגל, עו"ד
19/11/2017 ב 08:12

הסכם בלעדיות וסודיות

רוני שלום רב, הנושא שאתה מתאר הוא נושא באמת רגיש במקרים מהסוג הזה. לא רק התאור שלך הוא בעייתי, אלא שיש חברות שמסרבות כעקרון לחתום על הסכמי סודיות כדי לא לפגוע באפשרויות פיתוח מוצרים עתידיים. כמובן שלא ניתן לתת לך ייעוץ בפורום הזה, ואפילו התיאור שלך מעורר שאלות רבות. אשמח לתת לך ייעוץ פרטני. יום טוב ובהצלחה, קרן בק פוגל, עו"ד

* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

איציק שאל/ה:
3/11/2017 ב 09:55

הסכם

הסכם מול מכללה על קורס שאורכו 11 חודשים. הקורס תחום בין תאריכים אך נרשם בחוזה כי המכללה יכולה להאריך את הקורס ב"אופן סביר". הקורס כבר התארך בחודשיים מה היא ההגדרה של "אופן סביר"? תודה רבה

קרן בק פוגל, עו"ד
19/11/2017 ב 08:10

אורך של קורס

איציק שלום רב, העניין שלך צריך להבחן גם על ידי חוק החוזים וגם על ידי חוק הגנת הצרכן. בשלב זה קשה לתת הערכה של המצב, אם כי הארכה של חודש או חודשיים, כאשר יש סעיף ספציפי שחתמת עליו, נראה כמשהו סביר ביחס לאורך הקורס כולו. כמובן שיש לבחון את כל הפרטים כדי לדעת. אתה מוזמן כמובן לייעוץ פרטני. בהצלחה קרן בק פוגל, עו"ד

* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

גבריאל שאל/ה:
18/10/2017 ב 05:06

נטפליקס

האם זה חוקי מה שאתר צ'פ נטפליקס האלה עושים ? מוכרים חבילות של האתר הרשמי במחיר זול יותר

אלכס שאל/ה:
1/5/2017 ב 10:32

שידור ערוץ מסחרי באינטרנט

שלום, האם אני רשאי לשדר ערוץ מסחרי באתר האינטרנט שלי (למשל ערוץ 2, ערוץ 10). הצפיה איננה בתשלום אך באתר יש פרסומות. במידה ולא - כיצד אתרים דוגמת ישראמדיה עושים זאת ? תודה, אלכס

קרן בק פוגל, עו"ד
3/5/2017 ב 15:23

תוכן משודר

אלכס שלום רב, תוכן שמשודר בטלוויזיה אינו תוכן חופשי, והזכויות בו שייכות לערוץ, לזכיין, למפיק ו/או כל שילוב שלהם, ועל כן ללא הסכמתם שימוש שלך בו יכול להוות הפרה של חוק זכויות יוצרים. במידה ואתה מתעניין כיצד ניתן לשדר תוכן זה עליך לפנות לייעוץ משפטי פרטני. נשמח לעמוד לרשותך בברכה, קרן בק פוגל, עו"ד

נועם שאל/ה:
4/4/2017 ב 11:08

חברה שפורקה או שנמחקה

לחברה שפורקה או נמחקה, יש חוב כלפי. אין דרך לגבות את החוב, כי אין למי לפנות. אולם לחברה יש נכסי נדל"ן. יש סיכוי טוב שבעלי החברה או יורשיהם יבקשו לממש את הנכסים, ואני רוצה להטיל עיקול. האם ניתן לתבוע בבית משפט חברה כזו? האם ניתן לפתוח תיק הוצל"פ נגד חברה כזו? מה עושים כשאין כתובת חברה או בעלים?

קרן בק פוגל, עו"ד
12/4/2017 ב 09:50

תביעה נגד חברה בפירוק

נועם שלום רב, אם החברה כבר פורקה לא אמורים להיות לה כל נכסים ובטח לא נדל"ן. אז גם כנראה שהדרך למימוש זכויותיך תהיה אולי אבודה או שאולי יהיה עליך לבדוק אפשרות לפניה לבעלי החברה מסיבות של אחריות אישית. אם לחברה יש נכסים עדיין היא לא מפורקת אלא אולי בהליכי פירוק. אז יש מה לעשות אתה. אתה מוזמן לפנות טלפונית למשרדנו לשיחה. מועדים לשמחה קרן בק פוגל, עו"ד

דן שאל/ה:
19/2/2017 ב 17:12

שאלה

כמה עולה עו"ד קניין רוחני וזכויות יוצרים?

דן
19/2/2017 ב 17:13

עו"ד קניין רוחני

http://ssn-law.co.il/

מירב שאל/ה:
30/11/2016 ב 12:28

העברת מניות ללא תמורה

העברת מניות ללא תמורה בין חברות- איך משיבים מצב לקדמותו? שני הצדדים רוצים לבטל את ההעברה

אבי שאל/ה:
14/7/2016 ב 23:22

התייעצות בקשר להטעייה בתצהיר הסתלקות מעזבון

שלום רב, לסבתי שנפטרה היו שני ילדים בת שטיפלה בסבתי כאפוטרופוסית ובן אבא שלי שנפטר לפני שנתיים. הסבתא השאירה סכום בחיסכון משותף שהיה לה ולבתה ובית שלא ברור אם הבית שייך לסבתא או לבת שלה כלומר הדודה שלי שטוענת שזה הבית שלה על סמך הודעה שלה. לאחרונה הדודה בתה שלה המנוחה החליטה להוציא צו ירושה מאחר ולא הייתה צוואה והפנתה אלינו עו"ד שאמר שמי שהיה אפוטרופוס זכאי לקבל 75% מסכום העיזבון ואילו ילדי המנוח כלומר אנחנו 3 אחים נתחלק בינינו בסכום העיזבון שהם רק 25% כי זה חשבון משותף וכי הדודה הייתה אפוטרופוסית והיא לפי החוק זכאית ל-75% מהעיזבון. אנחנו לא הסכמנו ואמרנו שלפי חוק הירושה במצב בו נשארה רק הדודה לבד שהיא ערירית חלוקת העיזבון אמור להיות 50% בין שלושת האחים ו-50% לדודה. עו"ד של הדודה אמר ברור והחתים אותנו על תצהיר שכתוב עליו בפירוש הסתלקות מעיזבון על 50% ולזה הסכמנו. קיבלנו לפני מס' ימים מכתב כל אחד מעו"ד שכתוב שם שאנחנו מקבלים רק 25% שלושת האחים ושנתחלק בינינו... יש לנו עותק מהתצהיר שכתוב הסתלקות מ-50% מעיזבון. לשאלתי האם זאת הטעייה? האם אפשר לחתום על תצהיר הסתלקות מ-50% ואז לשלוח לנו מכתב על 25%? האם אפוטרופוס מקבל 75% ומי שלא אפוטרופוס מקבל רק 25% מהעיזבון?.. לא ברור לי ואשמח להתייעץ. העו"ד של הדודה כבר החל בתהליך ואמר לנו עזבו לפנות לעו"ד בתיי משפט ייקח לכם שנים בסוף תפסידו כולכם את הכסף לעו"ד. יש לי תחושה שמרמים אותנו פה. בנוסף, יש את הבית שהעו"ד טוען שזה שייך לדודה לדודה ולדעתנו ממש לא איך אפשר לברר למי שייך הבית ואם הבית נרשם במהלך השנים על הדודה הסבתא הייתה חולה באלצהיימר קשה במשך כמעט 10 שנים.

קרן בק פוגל, עו"ד
11/9/2016 ב 10:46

הסתלקות מעזבון ודיני ירושה

אבי שלום רב, הסיפור שלך סבוך ואינו מתאים לדיון בפורום זה. אתה מוזמן לפנות לשיחה טלפונית בברכה, קרן בק פוגל, עו"ד

יניב שאל/ה:
16/6/2016 ב 13:45

קניין רוחני לתמונות

שלום, אני צלם המתמחה בצילום פורטרטים מוזמנים, לפי בירורים שעשיתי, יש לי רשות להעלות תמונות לאתר שלי ולפייסבוק,כל עוד הם לא תמונות פוגעניות הייתי שמח לקבל אישור לדבר. תודה

קרן בק פוגל, עו"ד
23/6/2016 ב 12:38

צילום פורטרטים

שלום רב, אתה אומנם בעל הזכויות בתמונות אך שימוש בהם באתר שלך בלי רשות של המצולמים יכול לפגוע בפרטיות שלהם. ממליצה להסדיר את זה משפטית ולא לפעול מתוך ברירת מחדל. בברכה, קרן בק פוגל, עו"ד

shir שאל/ה:
14/4/2016 ב 14:31

צוואות וירושות

גודי שאל/ה:
11/4/2016 ב 11:08

מידע והכוונה צווארון לבן

עבירות צווארון לבן - בלוג העוסק בתחום עבירות צווארון לבן, כיצד זה מתקשר לתחום העסקי ועוד. חובה להיכנס ולהתרשם מהמידע והתכנים שלפניכם.

אנה שאל/ה:
5/4/2016 ב 15:51

אי כיבוד פסק דין

שלום רב,

לפני חודשיים היה לנו משפט עם חברה מסויימת לייצוג אמנים. חשוב לציין שהחברה הזו (ועוד כמה חברות בבעלות אותו אדם) נמצאת בחקירה משטרתית בחשד להעלמת מס וכל הכספים שלהם עצורים ע"י משטרה.

זכינו במשפט ולפי פסק דין החברה חייבת לי 3000 ש"ח. עד היום לא קיבלנו את הכסף. המשרדים של החברה סגורים. החברה עצמה לא נמצאת בפירוק ולא הודיע על פשיטת רגל.

איך אפשר לקבל את הכסף המגיע לנו? האם הטלת עיקול יכול לעזור?

שאלה  נוספת: לא כל השיקים שלנו נפרעו. איך אפשר לקבל את השיקים בחזרה? השיקים נרשמו למוטב בלבד ובכל מקרה תאריך פרעונם פג. ובכל זאת היינו רוצים לקבלם בחזרה בכדי שלא יגיעו לידיים לא רצויות.

תודה מראש

עו"ד קרן בק פוגל
6/4/2016 ב 10:25

אי כיבוד פסק דין והליכים נגד חברה

אנה שלום, יש דברים שניתן לעשות במקרה כזה, בעיקר בתחום ההוצאה לפועל. יש לבחון אם החברה בפירוק או לא ולבחון אפשרויות פעולה נגד בעלי המניות שלה באופן אישי. עם זאת, כל הנושא הזה סבוך עבור חוב בסדר גודל כזה, אלא אם את רוצה לפנות לבית המשפט בעצמך. הייתי ממליצה לך קודם כל לאתר נפגעים נוספים על מנת שיהיה משתלם לבצע הליכים משפטיים. אז יהיה צורך לבדוק את הנושא בצורה מעמיקה יותר. בברכה, קרן בק פוגל, עו"ד

אנונימי שאל/ה:
23/3/2016 ב 21:11

זכויות יוצרים

שלום אני מתרגל במקצועות החשבונאות. אני רוצה להקים אתר בו אציג סרטונים מוקלטים הכוללים פתרונות של מבחנים בחשבונאות של מרצים ממוסדות שונים ברחבי הארץ. האם מותר לי לעשות זאת או שאני פוגע בזכויות יוצרים? במידה ואני פוגע, מה אני יכול לעשות כדי שהנ"ל לא יחשב פגיעה? תודה מראש

קרן בק פוגל,עו"ד
28/3/2016 ב 15:40

זכויות יוצרים

שלום רב, קיימות כמה שאלות שונות שעולות כתוצאה מהעלאה של סרטונים כאלו לרשת ראשית קיימת בעיה עם השימוש במבחנים של מרצים אחרים – הפרה של זכויות היוצרים שלהם שנית בעיה של תקנוני האוניברסיטאות שיכול להיות שהן הבעלים של המבחנים וכן כי אסור להפיץ תוצאות של מבחנים על פי אוניברסיטה כזו או אחרת שלישית זכויות היוצרים שלך בתוצאות ובסרטונים. כל אלו נראים ברי פתרון כמו למשל באמצעות שינוי השאלות והתמקדות בסוג הבעיה( ככל שאין בכך כדי לפגוע ביצירה של המרצה) אך הפורום אינו המקום לבחינת הבעיות המשפטיות, שכן חסר מידע רב למתן תשובות מושכלות. ממליצה לך על ייעוץ פרטני. בברכה, קרן בק פוגל,עו"ד.

שי שאל/ה:
11/3/2016 ב 11:28

גניבה של שותפים בעסק

שלום,

גילינו מעילה בעסק שבו יש עוד שני שותפים. העסק נכנס לחובות גדולים בשל כך, ולא נותרה ברירה אלא לסגור אותו.

הוגשה תלונה במשטרה ויש חקירה.

יש הרבה הלוואות וחובות לעסק. יש דרך שבה מפילים את כל החובות וההלוואות על השותפים בעקבות הגניבה?

תודה שי

קרן בק פוגל, עו"ד
14/3/2016 ב 13:12

גניבה על ידי שותפים

שי שלום רב, הונשא די סבוך, אך יש דרכים לחייב את השותפים בגין הגניבות שלהם באופן משפטי. לשם כך אני ממליצה לפנות לייעוץ פרטני ולא בדפי פורום זה. בברכה ובהצלחה, קרן בק פוגל, עו"ד

אליהו שאל/ה:
6/3/2016 ב 13:14

הפרה יסודית של הסכם פשרה שקיבל תוקף פסק בוררות

שלום רב,
ע"פ הסכם הפשרה החתום בין הצדדים, הפרה של סעיפי היסוד (המהווים את שורשי ההסכמה בין הצדדים) תיחשב להפרה יסודית.
הסכם הפשרה קיבל כלשונו תוקף של פסק בוררות.
הצד השני ביצע הפרה יסודית של סעיף יסודי בהסכם פשרה.
מה האפשרויות המונחות לפני, בהתחשב בעובדה שהסכם הפשרה קיבל תוקף פסק בוררות?
האם מכיוון שהופר סעיף יסודי, הסכם הפשרה מבוטל, ולפיכך פסק הבוררות מבוטל? או שמא מכיוון שניתן פסק בוררות, הפרת סעיף יסוד בהסכם הפשרה אין בה כדי לבטלו? האם ניתן לפנות לביהמ"ש לאכיפת הסכם הפשרה בטענה של ביזיון בית-המשפט, או מכיוון שמדובר בפסק בוררות, אין לטעון לביזיון בית-המשפט בגלל ההפרה היסודית?
אני אובד עצות, ואשמח לדעת מה הן האפשרויות העומדות בפני.
תודה רבה

הפרה יסודית של הסכם פשרה שקיבל תוקף פסק בוררות

אבי סבר שאל/ה:
2/3/2016 ב 05:11

זכויות יוצרים

שלום, במקרה של זכויות יוצרים באירוע פרטי, חוק זכויות היוצרים קובע כי זכויות היוצרים שייכות למזמין ולא לצלם, האם זה נכון גם לגבי תמונות שבהן לא מצולמים אנשים, תמונות אווירה . שלא מרמזות על מזמין הצילום, האם זכויות היוצרים והקניין הרוחני שייכות באופן אוטומטי במקרה זה לצלם היוצר בפועל, גם בלי לציין זאת בהסכם? אם לא.., האם ניתן לדרוש שלגבי תמונות מסוג זה , זכויות היוצרים שייכות לצלם?

קרן בק פוגל, עו"ד
6/3/2016 ב 13:12

זכויות יוצרים בתיעוד של אירוע פרטי

אבי נכבד,

אנו לא מכירים פסק דין שעסק בזכויות יוצרים של מזמין וצלם באירוע פרטי אשר הבחין בין תמונות המתעדות אנשים לבין תמונות אווירה

יש טענות לכאן ולכאן.

עם זאת, החוק אינו מפרט אילו צילומים צריכים להתקבל באירוע כדי להיחשב כחלק מהאירוע ונראה כי יש לפרש את החוק באופן בו כל הצילומים באירוע, על כלל סוגיהם, יהיו בבעלות המזמין.

כמובן שהכל כפוף לשאלה אם הצילומים עולים כדי "יצירה" - וככאלה זכאים להגנה מכוח חוק זכות יוצרים.

יש לציין כי החוק מאפשר לסייג ברירת מחדל זו בהסכם. כלומר הצדדים יכולים להסכים כי זכויות היוצרים על תמונות בעלות אופי מסויים יהיו דווקא של הצלם.

אנו ממליצים יעוץ משפטי מסודר לבדיקה מעמיקה.

בברכה ובהצלחה,

קרן בק פוגל, עו"ד

רבן שאל/ה:
31/1/2016 ב 19:55

חובת מסירת קבלה,מייד לאחר תשלום

הגעתתי להסכמה בכתב עם עו"ד, בדבר תשלום חובי בסך 12000 ש"ח,ב-3 תשלומים שוים. ההסכם לא מזכיר חובת הצד השני,במשלוח קבלות,לאחר כל תשלום. לאחר התשלום הראשו, הודעתי במייל לעו"ד כי" "במידה ולא אקבל קבלה עבור התשלומים, לא אמשיך לשלם". מאחר ולא הגיע כל קבלה, שאלתי : האם אני רשאי להפסיק לשלם, או שמא,המחוקק מאפשר מסירת קבלה רק לאחר התשלום האחרון ???

קרן בק פוגל, עו"ד
3/2/2016 ב 11:32

מתן קבלה במועד מסירת התשלום

רבן נכבד,

מתן קבלה על פי חוק היא בדרך כלל במועד מסירת כל תשלום ותשלום ולא בסוף מסירת מלוא התשלומים עבור המוצר או השירות.

עליך לבקש מעורך דינך להתעקש על העניין.

עם זאת, על פניו נראה כי זוהי אינה סיבה מספקת להפר את החוזה מצידך.

בברכה ובהצלחה,

קרן בק פוגל, עו"ד

אלון שאל/ה:
25/1/2016 ב 13:46

רישום חברה

אני מעוניין לרשום חברה עם הון מניות ללא ערך נקוב. בטופס הבקשה לרישום חברה האם עלי למלא ערך שקלי להון הרשום? מה עלי לרשום בסעיף הון החברה – "הון רשום ___________שקלים חדשים"?

קרן בק פוגל, עו"ד
3/2/2016 ב 11:36

רישום חברה ללא הון מניות

אלון הנכבד,

הערך של ההון הרשום הוא בחירה של בעלי המניות המייסדים של החברה כפונקציה של הפעילות המסחרית הצפויה.

.אנו ממליצים להיוועץ ברואה חשבון בטרם ההחלטה באיזה אופן לקבוע את הון המניות הרשום

כמובן שאין בכך כדי לייעץ לגבי אופן חלוקת ההון של החברה או מבנהו שכן הדבר תלוי בנסיבות המסחריות בהן החברה צפויה לפעול.

בברכה והצלחה,

קרן בק פוגל, עו"ד

טום שאל/ה:
15/12/2015 ב 14:20

חברה שאינה רשומה ברשם החברות

שלום אני מעוניין לתבוע חברה בנושא מסויים. הכתב תביעה כבר מוכן אבל כשניגשתי לאתר של רשם החברות על מנת לאתר את הח״פ התברר לי שהחברה אינה רשומה.(לחברה קיים אתר אינטרנט וכתובת) מה ניתן לעשות? בברכה טום

קרן בק פוגל, עו"ד
17/12/2015 ב 12:27

חברה שאינה רשומה במרשם החברות

טום היקר,

במידה והחברה לא מופיעה במאגרי רשם החברות, אין מדובר בחברה.

יתכן כי מדובר בתאגיד מסוג אחר כגון עמותה, אולם סביר יותר כי התקשרת עם הנפשות הפועלות ושתוכל לתבוע אותם באופן ישיר.

כמובן שללא כל הפרטים, התשובה היא תאורטית בלבד.

בברכה,

יגאל שאל/ה:
26/11/2015 ב 16:19

שירות גיבוי בזק

שלום, היה לי הרבה זמן שירות גיבוי Bcloud של בזק שבו גיביתי את כל התמונות שלי. עברתי לספק אינטרנט\תשתית אחרת, כעבור כמה חודשים ניסיתי לגשת לשירות ללא הצלחה, פניתי לבזק ונאמר לי מכיוון שאני יותר לא לקוח שלהם באינטרנט הם הסירו את השירות ואת כל הקבצים ללא התראה או הודעה כל שהיא. האם ישנה כאן עילה לתביעה? תודה מראש

קרן בק פוגל, עו"ד
17/12/2015 ב 12:24

חוקיות מחיקת מסמכים מחשבון

יגאל יקר,

על פניו נראה כי לבזק אין הרשאה למחוק מידע השייך לך ללא הסכמתך מראש.

כמובן שהכל כפוף להסכם ביניכם ולתקנונים ותנאי שירות שחלים על ההתקשרות ביניכם.

אני ממליצה להתייעץ עם עורך דין שיעבור על כל המסמכים.

בברכה.

יוני שאל/ה:
3/11/2015 ב 16:51

הקטנת מניות

כיצד ניתן להקטין הון מניות והאם יש הבדל בין הקטנת הון מניות רשום או מונפק

קרן בק פוגל, עו"ד
19/11/2015 ב 16:46

שינוי הון בחברה

יוני שלום רב, ניתן לבטל הון מניות רשום שטרם הוקצה באסיפה כללית של החברה בתנאים שקובע חוק החברות. הגדלה וביטול של הון הם תמיד של ההון הרשום. הון מונפק הוא ההון שמחולק לבעלי מניות. אותו לא ניתן לבטל. בברכה, קרן בק פוגל, עו"ד

ח שאל/ה:
24/9/2015 ב 13:14

חרדה מפני שימוש לרעה בפרטים

שלום, לפני מספר חודשים נהגתי בטפשות רבה, ומסרתי פרטים אישיים רבים לעסק מסוים, שהתברר כעבור כמה דקות כמכונה משומנת לשיווק ומכירה. לא רכשתי את המוצר ויצאתי משם, אבל כעת אני חוששת שמא פרטיי האישיים יעברו וישמשו למטרות שונות, ייתכן אף פליליות. האם יש משהו שביכלתי לעשות? תודה מראש

קרן בק פוגל, עו"ד
17/11/2015 ב 12:21

חרדה מפני שימוש לרעה בפרטים

ח' שלום רב, ביכולתך לפנות לעסק באותו אופן שסיפקת לו פרטים ולדרוש ממנו לא לעשות כל שימוש בפרטייך ולא להעבירם לאף גורם אחר. אם לא יענה לדרישתך, תיאלצי לנקוט בהליכים כדי לממש את זכויותיך.

מחפש עורך דין? קבל הכוונה אישית

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית