חפש נושא
חפש עו"ד
עורכי דין >  מאמרים ומידע >  עו"ד לתביעות סיעוד

 עו"ד לתביעות סיעוד

מאת:  מאמרי מערכת ליגל אינפו
מנהלת פורום מאמרי מערכת
פורסם: 13/4/2020

עו"ד תביעות סיעוד יכול לסייע לכם במעמד כל כך מורכב של תביעות, למעשה, בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים הנלחמים עם חוקים שרירותיים כבר הבינו את הדבר- ללא ייצוג הולם ספק אם יקבלו את מה שמגיע להם. נשמע לכם מוכר? עומדים לפני חברות הביטוח וחוששים להתעמת עם דחייה? בדיוק כאן, בכדי שלא תתקלו במחסומים מיותרים מומלץ לפנות אל עורך דין עם הבנה ויכולות להשגת התגמולים המגיעים לכם על פי חוק. אז איך בוחרים עורך דין מתאים ועד כמה זה יכול לשפר את התנאים שלכם? כל המידע במאמר הבא.

ההגדרה לאדם סיעודי ומתי אפשר להגיש תביעה סיעודית

אדם סיעודי בהגדרת הסיעוד הינו אדם שלא יכול לבצע באופן עצמאי כמה פעולות כגון שכיבה, קימה, רחיצה, להתלבש, להתפשט, לאכול, לשתות וכן להתנייד לבד לרבות שליטה על סוגרים. הפעולות שהזכרנו כאן הן למעשה ADL – כאמור ראשי תיבות של פעילויות יומיות של חיי היום יום. כמו כן במצב שבו האדם יוגדר כתשוש נפש או אז גם יוגדר הנ"ל בגדר הסיעודי ויוכל להגיש את התביעה נוכח חוסר היכולת שלו לבצע לפחות 2 פעולות מהמוזכר לעיל. כמו כן חשוב לציין כי על מנת שיוכח כי אותו אדם אכן סיעודי תבצע לו חברת הביטוח מבחן הערכת תפקוד במסגרתו ייבדקו הפעולות שצוינו.

למה חברות הביטוח דוחות תביעה של אדם סיעודי?

יש לא מעט מקרים בהם נדחית תביעה של אדם סיעודי וזאת היות וחברות ביטוח השרירותיות מעניקות פרשנות רחבה ואחרת משלהם- או אז אין מנוס מאשר להסתייע בשירותיו של עורך דין בתחומים הנ"ל. יתרה מכך, יש בהחלט מקרים בהם חברת הביטוח שולחת מכתב סירוב והמבוטח "מרים ידיים" ומצטרף לאמת העגומה של יותר מ25 אחוז של תביעות סיעוד אשר נדחות על הסף. במצב בו נדחית התביעה, נפגעות גם הזכויות של המבוטח אם כי זה לא חייב להיות כך- לא כאשר בוחרים מייצג נכון למצב. 

איך בוחרים עורך דין לתביעות סיעוד?

כאשר בוחרים עו"ד לתביעות סיעוד חשוב לבחור עורך דין עם ידע והכרת עולם תחומי חברות הביטוח ובפרט מיומנות רבה בתחום התביעות. כמו כן חשוב לבחור עורך דין עם ידע, נחישות וכן הצלחות מוכחות בתחום תביעות חברות הביטוח. בעידן בו המון אנשים רוצים לחיות בכבוד לצד בריאות איתנה לא תמיד הדברים הם לטובה וכך שהופך אדם לסיעודי וצריך את חברות הביטוח הוא עלול בלא מעט מקרים להיתקל בקשיים שניתן למנוע לו רק בוחרים את המייצג הנכון. זו יכולה להיות מחלה, תאונה קשה, החלמה מניתוח או אפילו ירידה תפקודית מחמת זקנה- כל המקרים הללו יכולים להתרחש ללא אבחנה בין גבר, אישה או אפילו אדם צעיר ולהפוך אותם לתלויים באחרים – מכאן, גם נולדת תביעת הביטוח שלא צולחת במידה ועושים/ מגישים אותה בצורה שגויה.

סמן ושתף
 צור קשר עם העו"ד   חזרה לקטגוריה מאמרי מערכת   הדפס מאמר   שלח לחבר
* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אין תגובות למאמר זה

כתבות הקשורות לנושא
מהי מהירות מופרזת?
חייב מוגבל באמצעים
חקירת יכולת
צו הפטר בפשיטת רגל כקרש הצלה
יתרונות הליך פשיטת רגל מול הוצאה לפועל
עורך דין יעקב לביא
דיני מיסים
עורך דין יעקב לביא
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
דיני עבודה ועמותות
עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד
עורכת דין כרמית  תירם
דיני תעבורה ותנועה
עורכת דין כרמית  תירם
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
מאמרי מערכת
 מאמרי מערכת ליגל אינפו
עו"ד עמית ביר
דיני נזיקין ותאונות
עו"ד עמית ביר
עו"ד מיכל  ישראלי
רשלנות רפואית
עו"ד מיכל  ישראלי
עו"ד דיאנה רוזנבוים
דיני מקרקעין
עו"ד דיאנה רוזנבוים
עו"ד קרן בק פוגל
דיני חברות וקניין רוחני
עו"ד קרן בק פוגל
מעונין להופיע פה?