ברוכים הבאים לפורום דיני עמותות ומלכ"רים של הפורטל המשפטי לאזרח Legalinfo - כאן תוכלו להתייעץ, להיוועץ, לשאול ולקבל סיוע מקצועי ראשוני בכל שאלה או סוגיה הרלוונטית לתחום העמותות, המלכ"רים והחברות לתועלת הציבור בישראל. לרשותכם בפורום זה צוות פירמת הבוטיק של משרד NSM, המתמחים מזה שנים בדיני עמותות ומלכ"רים ובכל הנוגע להקמה, רישום וייעוץ משפטי לטובת ניהול תקין של עמותה ומלכ”ר על פי חוק. את המשרד מוביל עורך הדין אריאל נסים ולצידו צוות עורכי דין מיומן ומנוסה הכולל בין היתר את עו"ד אפרת רובין, עו"ד סרגיי מורין, עו"ד יובל נסים ועורכת הדין אורית זילברברג אשר יישמחו להשיב לשאלותיכם המקצועיות בפורום זה. בהצלחה!

משרד עורכי דין N|S|M

פירמת עו"ד המתמחה בדיני עמותות ומלכ"רים, דיני בחירות ומפלגות, משפט מנהלי וחוקתי, ליטגציה אזרחית-מסחרית, דיני עבודה (לעוסקים ומעסיקים) ודיני מקרקעין, תכנון ובנייה.

דוד שאל/ה:
4/6/2024 ב 14:48

דרושים עובדים לעבודה מהבית בכל התחומים! לפרטים הירשמו חינם לאתר עבודה מהבית! עבודה מהבית - https://atardrushim.com/

דרושים עובדים לעבודה מהבית בכל התחומים! לפרטים הירשמו חינם לאתר עבודה מהבית! עבודה מהבית - https://atardrushim.com/

יעקב שאל/ה:
2/5/2024 ב 15:32

עבודה מהבית

שלום למחפשי העבודה מהבית! 😊 דרושים לעבודה מהבית! 50-36 ש"ח ממוצע לשעה במשרות שלנו! תחילת העבודה במיידי! משרות בקלדנות, הזנת תוכן ונתונים, כתיבה והעתק הדבק! מעוניינים בפרטים? לפרטים שילחו לנו הודעה בוואטספ 055-7042211

שלמה שאל/ה:
24/1/2024 ב 11:41

פיטורין בזמן חופשת מחלה

זוגתי החלה לעבוד לפני שבועיים כטבחית ראשית בבית מלון קטן בעכו .. שלשום חשה ברע המנהלת ביקשה שתלך לנוח אפילו לקחה אותה הבית .. למחרת בצהריים שראתה שזוגתי לא הגיע לעבודה שלחה לה הודעת פיטורין בזמן שזוגתי בחופשת מחלה .. אם היתה מחכה שתחלים תחזור לעבודה ואז תפטר אז זה מקובל אבל לפטר עובד שנמצא במחלה זה כבר חוצפה ולא חוקי .. מה ניתן לעשות למי לפנות ???

אלמוג שאל/ה:
21/1/2024 ב 14:40

עבודה

שלום אני עבדתי כשנה וחצי אצל משווק של בזק במוקד מכירתי כשיצאתי לחופשת לידה המוקד נסגר בגלל המלחמה אז השאלה שלי האם אני יכולה להוציא פיצוים בגלל שאני רוצה להישאר עם הילדה בבית ? או בגלל שהמוקד נסגר אז הוא לא צריך להביא לי פיצוים ? והאם זה בכלל טוב להוציא פיצוים זה לא פוגע בפנסיה ? ואני רוצה לחתום אבטלה השאלה אם לחכות קודם לפיצוים או שאין קשר ? תודה!

שירה שאל/ה:
22/10/2023 ב 19:01

עבודה מהבית!

דרושים לעבודה עכשיו! בקלדנות, בכתיבה, הזנת תוכן ונתונים, והעתק הדבק! משרה מלאה או חלקית מהבית לבחירתכם! שכר גבוה במיוחד! (מספר משרה - 516832383) שעות עבודה גמישות ביום יום! לפרטים נוספים ולכל שאלה ניתן לפנות לוואטספ 052-4313764

משה שאל/ה:
18/10/2023 ב 12:42

החזר כספים שנתרמו בטעות לעמותה

שלום, מעוניין בהחזר כספים שנתרמו בטעות לעמותה. לפי דבריהם הכספים לא ניתנים להשבה כיוון שלא נמצאים אצלם. יש דבר כזה?!

יוסי שאל/ה:
18/9/2023 ב 10:55

השכרה דירת מגורים למלכ"ר ( ישיבה)

בסד שלום רב ברצוני להשכיר דירת מגורים למלכ"ר ( ישיבה ) למטרת מגורים בלבד של תלמידים מהישיבה . האם אהיה זכאי למסלול מס הכנסה של 10%? האם אהיה פטור מע"מ ? ( לאור פס"ד משנת 2013 בערעור יעקב יחזקאלי ע"א 7942/13) כמו כן מה ניתן לעשות כדי להיות זכאים? בברכה יוסיי

מאיר ניסן שאל/ה:
29/8/2023 ב 16:13

עבודה קלה מהבית

דרושים לעבודה קלה בכתיבת מאמרים! לא נדרש ניסיון! שעות עבודה גמישות! פרטים בוואטספ 050-2332971 הילה

אדם שאל/ה:
23/1/2023 ב 19:31

חברות בעמותה

היי, יש עמותה בעיר שבה אני גר עמותה ליוצא אתיופיה. לפני כמה חודשים הורכז בחירות לוועד מזה שהנושא בוער בי רציתי להבחר לוועד . משום מה הם דורשים ממני דמי חבר ועוד תשלומים נוספים שאינם מופיעים בתקנון העמותה גם הדמי חבר לא מופיעה ( אפילו אין תקנון רשום לעמותה) אלא מפה לאוזן כפי שנאמר לי. האם זה תקין האם עליי לעמוד על שלי בעניין. ( כלומר לא לשלם כלום עד שיהיה תקנון שיסדיר את הנושא?) תודה מראש אדם

מאור שאל/ה:
22/8/2022 ב 14:18

מטפלת

שלום אם משלמים למטפלת של תינוק במזומן והיא נמצאת בבית שלה ולא מגיע אליי כלומר עצמאית , האם יש לי אחריות עליה. מבחינה חוקית וכן האם יש עבירה פלילית בתשלום בצורה זו? הבנתי שאם אני לא דורש ממנה להגיע אליי אז אני לא נחשב מעסיק

מיכל לוי
4/9/2022 ב 12:50

עבודה מהבית

דרוש/ה נציג/ת שירות לקוחות-לא מוקד!! ללא מכירות!!שכר-48 לשעה, א-ה 8-17  הגשת מועמדות במייל - [email protected]

* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

יעקב שאל/ה:
14/7/2022 ב 18:54

יפוי כח

אני יו"ר עמותה, ואני רוצה לייפות את כוחו של מייסד העמותה שאינו רשום כחבר עמותה לפטר עובדים, האם אני יכול לתת לו טופס יפוי כח? ומה הנוסח של הטופס?

עבודה מהבית שאל/ה:
7/7/2022 ב 15:22

יעל

בחורות ישראליות צעירות וחמודות בוואטסאפ!! דורין 0507532732 ליטל 0508818353

אילנה קוסטיקה שאל/ה:
16/2/2022 ב 12:04

דמי חבר בעמותה

שלום, רציתי להצטרף לעמותה בת"ם שעניינה עפ"י יו"ר העמותה מרק אלמוג הינו התאגדות בעלי העסקים בתחמ"ח כנגד הנהלת התחנה בגין הבטחות שווא והאיש דרש ממני דמי חבר רטרואקטיבית 7 שנים אך בשל גילי מוכן לגבות רק 2000 ₪.. האם חוקי?! אודה מאד על תשובה בהקדם. תודה רבה! אילנה קוסטיקה

ניסים שאל/ה:
7/2/2022 ב 14:03

עמותות ואירגונים לסיוע משפטי

מאיזה סיבה אני מקבל מענה מכל מיני עמותו ואירגונים מצטערים לא לטיפולנו ואנחנו לא עוסקים בזה

אייל שאל/ה:
2/2/2022 ב 23:53

רווח לעמותה כמלכ"ר

שלום רב, אנחנו עמותה העוסקת בטיפוח ילדים בסיכון. פיתחנו אפליקציה בנושא הדרכת הורים הפונה לכלל הציבור. את האפליקציה פיתחנו בעזרת ספק חיצוני. האם אותו ספק רשאי מבחינה חוקית לקבל אחוזים מהרווחים ממכירת האפליקציה - מהעמותה / כמלכ"ר?

מליסה שאל/ה:
13/11/2021 ב 18:52

שכירות מבנה ציבורי

האם עמותה מלכ"ר של צהרונים בגני עירייה ובבתי ספר ומפעילה חוגים במתנסים ציבוריים בעיר אשר פועלת בפריסה ערונית תחת ומטעם העירייה ,צריכה לשלם שכירות לעירייה על השימוש במתנסים הציבוריים שלה ? בנוסף בדף העמותה רשום הקצאת קרקע ללא תמורה אבל בדוחות הכספיים רשום "דמי שכירות ראויים נרשמו כחלק מהקצבות הרשות כנגד הוצאות תפעול"

דני שאל/ה:
21/10/2021 ב 20:49

צורשה חתימה בעמותה

שלום רב האם אדם שמקבל תמיכה חודשית מעמותה (עד 2,000 ש"ח לחודש) יכול להתמנות למורשה חתימה של העמותה ? (הכוונה למורשה חתימה אשר אינו חבר וועד) בתודה

דרורית שאל/ה:
5/7/2021 ב 19:42

פנסיה תקציבית

האם יש חוק התיישנות על פנסיה תקציבית, אחרי כמה שנים? והאם במידה וכל הזמן הגשתי בקשות ומכתבים למנהל אגף השכר לחבר לי את הפנסיה -האם זה תקף ובעצם מבטל את חוק התיישנות בנושא שלי? תודה רבה

מיכל שאל/ה:
1/6/2021 ב 19:29

5 מקבלי השכר הגבוה בעמותה

האם בדיווח לרשם יש לדווח ולרשום את השכר ברוטו השנתי של העובד+אחזקת רכב שנתית או שמא רק את השכר ברוטו השנתי ? נניח שכר ברוטו שנתי 252 אחזקת רכב שנתית 36 סה"כ 288 שכר שנתי אז מה רושמים בדוח 5 מקבלי השכר את הברוטו או הסה"כ הכולל הגבוה(288)? תודה

יוסי שאל/ה:
26/5/2021 ב 02:05

הפרשת פנסיה לעובד משק בית

עובד משק בית - שמבצע כמה פעמים בחודש עבודת נקיון ומקבל משכורת של 200 שקל כל חודש ללא תלוש, האם המעסיק צריך להפריש עליו פנסיה כמו כל עובד?

שרי גלסמן שאל/ה:
8/5/2021 ב 10:36

האם עמותה יכולה להיות זכיין עצמאי

שלום רב, האם עמותה יכולה להיות זכיין עצמאי בחברה? תודה

ברק שאל/ה:
15/4/2021 ב 08:11

ימי מחלה שלא שולמו

שלום רב, אשתי חתמה על חוזה העסקה סטנדרטי ולכשביקשה לקבל תשלום עבור מחלה מהיום הראשון, מנהלת משאבי האנוש של החברה אמרה לה שאין צורך לעגן בחוזה כי בחברה נהוג גם ככה לשלם מהיום הראשון. עכשיו אשתי התפטרה ופתאום החליטו בתלוש האחרון לשלם לה "על פי חוק ולפי החוזה" למרות שהובטח לה אחרת בעל פה. מנהלת משאבי אניש טוענת במייל שאמרה באותה שיחה "שהנוהג הוא לשלם החל מהיום הראשון לפי שיקול דעת של המנהל" דבר שלא היה ולא נברא ודי ברור שמדובר בניסיון הנכלות. כרגע הם מסרבים לשלם יום וחצי שמגיע לה. האם יש עילה לתביעה והאם ניתן לבצע זאת לבד? תודה!

יפה מולה שאל/ה:
8/4/2021 ב 13:14

עסק שנמכר

שמי יפה מולה השאלה שלי היא: האם מעסיק שמוכר את העסק יכול לא לתת לי כל מה שמגיעה לי כי הוא לא רוצה ולא מוכן וזה ממש מתסכל כי איפה כל השנים שעבדתי? מה אני צריכה לעשות במקרה כזה?

מוטי שאל/ה:
4/4/2021 ב 13:57

חלון סדוק במשרד.

שלום וברכה, רציתי לברר האם זה תקין שהמעסיק שלך מושיב אותך מספר חודשים במשרד עם חלון סדוק, וטוען שזה באחריות בעל הנכס וכרגע אין פתרון.

אורי וגשל שאל/ה:
14/12/2020 ב 18:18

לקראת בחירות למרכז העמותה. האם אני רשאי לעיין בפנקס החברים?

לקראת בחירות למרכז העמותה, ביקשתי לקבל את רשימת חברי האודה (עמותה). בבקשתי הסתמכתי על חוק העמותות תש"מ, פרק ה', סעיף 39, ס"ק א. בתשובה לבקשתי נאמר לי כי מרכז העמותה החליט שלא למסור לאיש את רשימת החברים. האם בקשתי לגיטימית? והאם מרכז העמותה העומד למבחן הבחירות, יכול להחליט להתעלם מהחוק? כמו כן, האם עיון בפנקס החברים, שווה ערך לקבלת עותק ממנו או צילום שלו? תודה

אריאל נסים
15/12/2020 ב 11:35

עיון בפנקס חברים

שלום, ככל שאתה נמנה על חברי העמותה (האגודה), בקשתך לגיטימית מאוד, ואפשר לומר מתבקשת. ככל שתעמוד האגודה על סירובה הרי שהיא פועלת שלא כדין. זכות העיון אינה טכנית אלא מהותית, ועל כן, יש ליתן לה פרשנות רחבה ולאפשר העתקה וצילום. התעלמות מחוק אינה דבר חריג לצערינו. באפשרותך לפנות לרגולטור, רשם העמותות, או לערכאות השיפוטיות. בהצלחה.

* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

מחפש עורך דין? קבל הכוונה אישית

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית