ברוכים הבאים לפורום דיני עמותות ומלכ"רים של הפורטל המשפטי לאזרח Legalinfo - כאן תוכלו להתייעץ, להיוועץ, לשאול ולקבל סיוע מקצועי ראשוני בכל שאלה או סוגיה הרלוונטית לתחום העמותות, המלכ"רים והחברות לתועלת הציבור בישראל. לרשותכם בפורום זה צוות פירמת הבוטיק של משרד NSM, המתמחים מזה שנים בדיני עמותות ומלכ"רים ובכל הנוגע להקמה, רישום וייעוץ משפטי לטובת ניהול תקין של עמותה ומלכ”ר על פי חוק. את המשרד מוביל עורך הדין אריאל נסים ולצידו צוות עורכי דין מיומן ומנוסה הכולל בין היתר את עו"ד אפרת רובין, עו"ד סרגיי מורין, עו"ד יובל נסים ועורכת הדין אורית זילברברג אשר יישמחו להשיב לשאלותיכם המקצועיות בפורום זה. בהצלחה!

משרד עורכי דין N|S|M

פירמת עו"ד המתמחה בדיני עמותות ומלכ"רים, דיני בחירות ומפלגות, משפט מנהלי וחוקתי, ליטגציה אזרחית-מסחרית, דיני עבודה (לעוסקים ומעסיקים) ודיני מקרקעין, תכנון ובנייה.

דרורית חזן שאל/ה:
23/6/2021 ב 11:33

דיני עבודה

האם יש חוק התיישנות על החזרה לפנסיה? אם כן אחרי כמה שנים? גם אם הגשתי לאורך כל השנים מכתבי בקשה לכח-אדם בנושא זה עם החוק של דיני עבודה לחבר לי את הפנסיה? האם המכתבים שלי תופסים נגד חוק ההתיישנות? תודה רבה על המענה

מיכל שאל/ה:
1/6/2021 ב 19:29

5 מקבלי השכר הגבוה בעמותה

האם בדיווח לרשם יש לדווח ולרשום את השכר ברוטו השנתי של העובד+אחזקת רכב שנתית או שמא רק את השכר ברוטו השנתי ? נניח שכר ברוטו שנתי 252 אחזקת רכב שנתית 36 סה"כ 288 שכר שנתי אז מה רושמים בדוח 5 מקבלי השכר את הברוטו או הסה"כ הכולל הגבוה(288)? תודה

אליעזר דיין שאל/ה:
26/5/2021 ב 15:39

הורדה במשכורת בגין מבצע שומרי החומות

אני עובד כבר שנה וחצי בעבודה של חלוקת עיתונים בלילה ומשלוחים במהלך היום אצל אותו מעסיק. לפני כמה ימים בימי שומרי החומות ראיתי את הנחיות פיקוד העורף היה רשום שאם אין מרחב מוגן תיקני בסביבה או נגיש, איני חייב להתייצב לעבודה. לאור העובדה שאני מחלק את העיתונים בלילה ובשטח במרחב פתוח ללא מרחב מוגן, לא התייצבתי לעבודה על סמך הנחיות פיקוד העורף. אני נשוי ויש לי ילדה בת שנתיים. לצאת מהבית באמצע הלילה לעבודה ולהשאיר אשה וילדה בבית ללא מרחב מוגן כאשר אני לא באמת קרוב לבית והיו אזעקות במהלך הלילה, לא הייתי מסוגל ללכת לעבודה ולעזוב אותן לבד. אני מפחד שהמעסיק יוריד לי כסף מהמשכורת כי הוא שלח לי הודעה שאני נדרש להתייצב לעבודה לאור העובדה שהוא מפעל חיוני. בפיקוד העורף אמרו לי לא חייב למרות שהוא מפעל חיוני. השאלה היא: אמנם אני לא הייתי חייב להתייצב לעבודה אבל האם זה אומר שהוא לא חייב לשלם לי על הימים האלה?

יוסי שאל/ה:
26/5/2021 ב 02:05

הפרשת פנסיה לעובד משק בית

עובד משק בית - שמבצע כמה פעמים בחודש עבודת נקיון ומקבל משכורת של 200 שקל כל חודש ללא תלוש, האם המעסיק צריך להפריש עליו פנסיה כמו כל עובד?

מאיר ב שאל/ה:
10/5/2021 ב 13:55

שאלה דחופה בעניני עבודה

אשתי התחילה עבודה בתאריך 16/11/2020 אתמול בערב התקשרה המנהלת להודיע לה שהיום יש לה שימוע וכשאמרה שהוא בהריון הם אמרו שחסר עוד כמה ימים ל6 חודשים. רציתי לדעת האם יש משהו לעשות מכיון שלא הודיעו בכתב על השימוע וכן לא מספיק זמן מראש, וכן היא בהריון? האם שתלך לשימוע?

שרי גלסמן שאל/ה:
8/5/2021 ב 10:36

האם עמותה יכולה להיות זכיין עצמאי

שלום רב, האם עמותה יכולה להיות זכיין עצמאי בחברה? תודה

ברק שאל/ה:
15/4/2021 ב 08:11

ימי מחלה שלא שולמו

שלום רב, אשתי חתמה על חוזה העסקה סטנדרטי ולכשביקשה לקבל תשלום עבור מחלה מהיום הראשון, מנהלת משאבי האנוש של החברה אמרה לה שאין צורך לעגן בחוזה כי בחברה נהוג גם ככה לשלם מהיום הראשון. עכשיו אשתי התפטרה ופתאום החליטו בתלוש האחרון לשלם לה "על פי חוק ולפי החוזה" למרות שהובטח לה אחרת בעל פה. מנהלת משאבי אניש טוענת במייל שאמרה באותה שיחה "שהנוהג הוא לשלם החל מהיום הראשון לפי שיקול דעת של המנהל" דבר שלא היה ולא נברא ודי ברור שמדובר בניסיון הנכלות. כרגע הם מסרבים לשלם יום וחצי שמגיע לה. האם יש עילה לתביעה והאם ניתן לבצע זאת לבד? תודה!

יפה מולה שאל/ה:
8/4/2021 ב 13:14

עסק שנמכר

שמי יפה מולה השאלה שלי היא: האם מעסיק שמוכר את העסק יכול לא לתת לי כל מה שמגיעה לי כי הוא לא רוצה ולא מוכן וזה ממש מתסכל כי איפה כל השנים שעבדתי? מה אני צריכה לעשות במקרה כזה?

אברהם שאל/ה:
6/4/2021 ב 21:48

נושא משרה בעמותה- משפחה

האם קרוב משפחה יכול לשאת משרה של גזבר כספים בעמותה? מדובר בבת של מייסד העמותה. האם זה תנאי מספק להתנהלות לא תקינה של העמותה בכדי לצמצם את פעילותה/ להעמיד אותה לדין לאחר הגשת תלונה?

מוטי שאל/ה:
4/4/2021 ב 13:57

חלון סדוק במשרד.

שלום וברכה, רציתי לברר האם זה תקין שהמעסיק שלך מושיב אותך מספר חודשים במשרד עם חלון סדוק, וטוען שזה באחריות בעל הנכס וכרגע אין פתרון.

ג. ד. שאל/ה:
10/1/2021 ב 23:50

בעל מלאכה השתמש בכספי מקדמה ולא ביצע עבודה

שלום! שילמתי לבעל מלאכה, אקרא לו לצורך הענין יהודה, צ'ק מקדמה על עבודה שסיכמנו שיעשה. יהודה נעלם. לא עונה לטלפונים וכמובן שלא ביצע את העבודה. אך מנגד, יהודה העביר את הצ'ק שלי לצד שלישי, אקרא לו לצורך הענין דוד. כחודשיים בערך, לפני שיגיע יום הפרעון ולאחר שראיתי שיהודה נעלם מהאופק, נתתי הוראה לבנק לא לכבד את הצ'ק. גם נודע לי שיהודה כבר העביר את הצ'ק שלי לדוד. התקשרתי לדוד (יש לי שיחה מוקלטת) וסיפרתי לו את המעשה: שיהודה גנב אותי. קיבל צ'ק מקדמה ולא עשה עבודה ולפיכך שלא יפקיד את הצ'ק. דוד בכל זאת הפקיד את הצ'ק (לא יודעת אם במזיד או בשוגג אך זה מה שקרה בפועל) כמובן הצ'ק חזר. כעת דוד דורש ממני לתת הוראה לבנק שיכבדו את הצ'ק או שאעביר לו את תמורתו בהעברה בנקאית. דוד טוען שסיפק ליהודה סחורה והצ'ק אצלו לפי הדין. ואילו אני טוענת שיפנה ליהודה שנתן לו את הצ'ק שחובת התשלום עליו - על יהודה. דוד מאיים שיפנה להליך משפטי-הוצאה לפועל וכו'. מה עלי לעשות? אשמח לתשובה בהקדם. הענין טורד את שלוותי. בלשון המעטה ):

אורי וגשל שאל/ה:
14/12/2020 ב 18:18

לקראת בחירות למרכז העמותה. האם אני רשאי לעיין בפנקס החברים?

לקראת בחירות למרכז העמותה, ביקשתי לקבל את רשימת חברי האודה (עמותה). בבקשתי הסתמכתי על חוק העמותות תש"מ, פרק ה', סעיף 39, ס"ק א. בתשובה לבקשתי נאמר לי כי מרכז העמותה החליט שלא למסור לאיש את רשימת החברים. האם בקשתי לגיטימית? והאם מרכז העמותה העומד למבחן הבחירות, יכול להחליט להתעלם מהחוק? כמו כן, האם עיון בפנקס החברים, שווה ערך לקבלת עותק ממנו או צילום שלו? תודה

אריאל נסים
15/12/2020 ב 11:35

עיון בפנקס חברים

שלום, ככל שאתה נמנה על חברי העמותה (האגודה), בקשתך לגיטימית מאוד, ואפשר לומר מתבקשת. ככל שתעמוד האגודה על סירובה הרי שהיא פועלת שלא כדין. זכות העיון אינה טכנית אלא מהותית, ועל כן, יש ליתן לה פרשנות רחבה ולאפשר העתקה וצילום. התעלמות מחוק אינה דבר חריג לצערינו. באפשרותך לפנות לרגולטור, רשם העמותות, או לערכאות השיפוטיות. בהצלחה.

* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

מחפש עורך דין? קבל הכוונה אישית

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית