לכולם יש נכסים וממילא כולנו משלמים מיסים, מעטים אם בכלל אוהבים לשלמם ועורכי הדין העוסקים במיסים משתדלים עבורך על מנת שתשלם את המס המינימאלי. פורום משפטי זה בו אשמח לענות על שאלות מתחום דיני המיסים, עת רוצים להעביר נכסים בין בני המשפחה, להיכנס לפעילות עסקית זו או אחרת, עת בוחנים השקעות או - כשמס הכנסה/ מס ערך מוסף מצאו בספריכם רישומים חשודים.

* כל המידע המועבר במדור אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי.

משרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס

משרד עו"ד DTKG&G - דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות', הינו אחד המשרדים הגדולים והמובילים בישראל בתחום המסים, הנדל"ן, חדלות פירעון ושיקום כלכלי, ליטיגציה אזרחית, שוק ההון, היי-טק, דיני עבודה דיני הגירה ועוד. המשרד מדורג בדרך קבע על ידי מדריכי הדירוג השונים כמשרד בולט ומוביל בתחומי התמחותו.

יעקב שאל/ה:
2/5/2024 ב 15:33

עבודה אונליין

שלום למחפשי העבודה מהבית! 😊 דרושים לעבודה מהבית! 50-36 ש"ח ממוצע לשעה במשרות שלנו! תחילת העבודה במיידי! משרות בקלדנות, הזנת תוכן ונתונים, כתיבה והעתק הדבק! מעוניינים בפרטים? לפרטים שילחו לנו הודעה בוואטספ 055-7042211

דויד שאל/ה:
14/1/2024 ב 00:26

קוק בבית משפט??

יש אצלכם כזה דבר?? https://kotarot.blogspot.com/2023/10/blog-post.html?m=1

אמיר שאל/ה:
27/12/2023 ב 21:33

פיצול חשבונית

אני מכוון לקנות מחשב נייד ב-5000 שקלים. אני גם שכיר וגם עוסק מורשה. המוסד החינוכי שבו אני עובד מוכן לכסות קנייה עד 3000 שקלים, אפילו אם החשבונית שאתן היא יותר גבוהה. האם יש דרך לפצל חשבונית על אותו מוצר, כך שלמוסד החינוכי אתן חשבונית מס על סך 3000 שקלים ולמס הכנסה אגיש חשבונית על סך 2000 שקלים? אם כן - מה עלי לבקש מהחנות?

גיאורגי שאל/ה:
4/12/2023 ב 17:41

בדיקת זכאות לפטור ממס הכנסה על רקע מחלת הסרטן

שלום, רציתי לברר האם אזרח ישראלי זכאי לקבל פטור מתשלום מס הכנסה על רקע מחלת הסרט? בכבוד רב, גיאורגי

מאיר ניסן שאל/ה:
29/8/2023 ב 16:14

עבודה קלה מהבית

דרושים לעבודה קלה בכתיבת מאמרים! לא נדרש ניסיון! שעות עבודה גמישות! פרטים בוואטספ 050-2332971 הילה

יצחק ב שאל/ה:
17/8/2023 ב 18:05

מס על הפקדה בבנק

אני נשוי,בן 70 ,לא עובד,נכה 100% רפואי של ביטוח לאומי. .אשתי בת 62 ,שכירה ומשתכרת כ-13000 שקל ברוטו. .אם אפקיד בבנק סכום כסף בתוכנית של ריווחי ריבית ללא כל הצמדה, לתקופה של 3 שנים #. ?האם אשלם מס על ריווחי הריבית של הקרן תודה

בודק שאל/ה:
24/10/2022 ב 10:24

חוק המזומן 2022

שלום, בחוק החדש למזומן ראיתי כתבות שאומרות שעד 30.09.2022 לא יוטל עיצום כספי או קנס. האם זה אומר שניתן היה לשלם 11000 עד תאריך זה? והאם ניתן לתבוע עסק שהפר חוזה אם שולם במזומן תשלום כזה? תודה

Linoy שאל/ה:
29/9/2022 ב 15:05

אשמח מאוד לדעתך

היי יש לי שתי שאלות, 1. כתושבת עיר פיתוח אילת לצורך הענין יש הנחת מס נכון ? לצורך הענין אם אני מתחילה לעבוד בצפון ואני תושבת אילת בת.ז ... ויש לי אישור תושבות לצרכי מס 2. שכר גלובלי ברוטו של 7500 שקלים , האם זה נכון שמס הכנסה לוקח בתלוש החודשי 1000 שקלים לחודש מתוך משכורת ברוטו 7500 שקלים בתלוש החודשי ? אשמח מאוד למענה

אייל שאל/ה:
27/7/2022 ב 20:21

פטור ממס במשיכת קופת גמל

שלום אני פטור ממס הכנסה עקב נכות האם אפשר גם למשוך את קופת הגמל ללא מס? שאלה נוספת הבנתי שיש 2 תקרות לפטור ממס איך ניתן לדעת מה התקרה שלי?

רק שאלה שאל/ה:
29/3/2022 ב 22:22

חברת LLC

שלום שכיר קנה דירה בארה"ב. לצורך כך הקים LLC. בשלוש שנים האחרונות היו לו הפסדים(שוכר עזב, הוצאות שיפוצים וכו') ולכן החליט למכור את הדירה ולסגור את הLLC. הקניה היתה ב2014 והמכירה ב2020. כתוצאה מהמכירה, נוצר רווח הון בארה"ב(התמורה היתה גבוהה מהמחיר שקנה) והוא שילם שם מס ,אבל, כאשר מתרגמים את הסכומים מדולרים לשח, יוצא שיש הפסד (כי הדולר היה גבוה ב2014 ונמוך ב2020). איך מדווחים את זה בדוח השנתי? איך מבצעים את החישוב?מתרגמים לשקלים ומדווחים הפסד הון? האם המס ששולם ניתן לקיזוז? כמו כן, יש לו גם הפסדים שוטפים מהשכירות והפסדים משנים קודמות בגין השכירות. האם הם ניתנים לקיזוז? תודה

שמואל שאל/ה:
11/3/2022 ב 07:09

מס על דיווידנד

שלום מה שיעור המס ליחיד על דיווידנד שחילקה חברה נורווגית הנסחרת בבורסה בניו יורק?

טל שאל/ה:
21/2/2022 ב 10:39

רצף פיצוים ורצף קצבה

שמי טל אליאס, ובימים אלה אני עורכת סדר במס הכנסה ובפנסיה שלי כדי שאכל להתנהל נכון עד גיל הזכאות לקצבה. אני מנסה להבין האם לא נקטתי בעבר בהליך כלשהוא (כמו משיכת פיצויים/אי בקשה לקבוע רצף קצבה/רצף פיצויים) שעשוי לפגוע לי בכספי הקצבה העתידית. השאלה הזו מהדהדת בי כבר תקופה ארוכה לאחר שבעבר שמעתי את החשבת של עבודתי הקודמת אומרת שמי שלא ניגש עם טופס 161 לפקיד שומה פוגע בפטור מקצבת זקנה. אין לי מושג האם רק בעלי שכר גבוה אמורים לגשת עם טופס 161 לפקיד שומה. אני מעולם לא ניגשתי ומבקשת לדעת איך אוכל לדעת שלא פגעתי בפטור העתידי מקצת הזקנה שלי וברצף הפיצויים /רצף הקצבה שלי. הבנתי שמי שמושך כספי פיצויים 32 שנה לפני גיל הזכאות לקצבת פנסיה מופחת לו סכום המשיכה *1.35 מגובה הקצבה הפטורה ממס. אני אמנם אף פעם לא משכתי כספי פיצויים מקרן הפנסיה שלי, אך כן קיבלתי פיצויים בתום עבודתי אצל אותו מעסיק, והשאלה האם קבלת כספים אלה אינה נחשבת משיכת כספי פיצויים. הבנתי שמכיוון והקצבה המוכרת תהייה פטורה ממס במועד הפרישה חשוב לנו לעקוב אחר רישום הכספים כבר במועד ההפקדה, לכן במסגרת הדוחות השנתיים שנשלחים אלינו ניתן לעקוב אחר סיווג הכספים.בדקתי זאת באישור הצהרת הון 2020 וכל הכספים שהופקדו בשנה זו רשומים בקצבה המזכה: למה? אולי מפני שאני עוד לא בגיל פרישה? אשמח להבהרתכם

טל שאל/ה:
21/2/2022 ב 10:38

רצף קצבה/רצף פיצוים

שמי טל אליאס, בת 42, ובימים אלה אני עורכת סדר במס הכנסה ובפנסיה שלי כדי שאכל להתנהל נכון עד גיל הזכאות לקצבה. אני מנסה להבין האם לא נקטתי בעבר בהליך כלשהוא (כמו משיכת פיצויים/אי בקשה לקבוע רצף קצבה/רצף פיצויים) שעשוי לפגוע לי בכספי הקצבה העתידית. השאלה הזו מהדהדת בי כבר תקופה ארוכה לאחר שבעבר שמעתי את החשבת של עבודתי הקודמת אומרת שמי שלא ניגש עם טופס 161 לפקיד שומה פוגע בפטור מקצבת זקנה. אין לי מושג האם רק בעלי שכר גבוה אמורים לגשת עם טופס 161 לפקיד שומה. אני מעולם לא ניגשתי ומבקשת לדעת איך אוכל לדעת שלא פגעתי בפטור העתידי מקצת הזקנה שלי וברצף הפיצויים /רצף הקצבה שלי. הבנתי שמי שמושך כספי פיצויים 32 שנה לפני גיל הזכאות לקצבת פנסיה מופחת לו סכום המשיכה *1.35 מגובה הקצבה הפטורה ממס. אני אמנם אף פעם לא משכתי כספי פיצויים מקרן הפנסיה שלי, אך כן קיבלתי פיצויים בתום עבודתי אצל אותו מעסיק, והשאלה האם קבלת כספים אלה אינה נחשבת משיכת כספי פיצויים. הבנתי שמכיוון והקצבה המוכרת תהייה פטורה ממס במועד הפרישה חשוב לנו לעקוב אחר רישום הכספים כבר במועד ההפקדה, לכן במסגרת הדוחות השנתיים שנשלחים אלינו ניתן לעקוב אחר סיווג הכספים.בדקתי זאת באישור הצהרת הון 2020 וכל הכספים שהופקדו בשנה זו רשומים בקצבה המזכה: למה? אולי מפני שאני עוד לא בגיל פרישה?

צבי לפיד שאל/ה:
21/2/2022 ב 10:08

מס' שבח במכירת דירה מירושה

שלום, כאשר למוריש היו כמה דירות [לכן אין פטור דירה מזכה], ואחד היורשים [שיש לו דירה] ימכור הדיה של עצמו כך שהדירה שיקבל מהירושה תהא הדירה היחידה שלו. האם לאחר ארבע שנים מקבלת הדירה בירושה יוכל למכור ולא יצטרך לשלם עבורה מס שבח? תודה רבה

דניאל שאל/ה:
3/1/2022 ב 09:33

מיסים על תשלום וולנטרי

אני לומד תורה עם חבר שלי פעם בשבוע. הוא דחף לשלם לי על זה, בטענה שזה נותן לו את המוטיבציה ללמוד. אני הייתי לומד אתו בשמחה גם בלי התשלום, אבל הסכמתי לקבל מכיוון שזה חשוב לו. האם אני חייב לדווח על הכנסות כאלה, ולשלם עליהם מע"מ (אני עוסק מורשה בתחום אחר), מס הכנסה וכו'?

יוסי ליאון שאל/ה:
29/9/2021 ב 13:34

תביעה

שלום הוגשה תביעה תביעה קבוצתית ל4 נתבעים. 3 קיבלו את כתב התביעה אני לא קיבלתי דבר. אנא, מה עלי לעשות?

מחפש עורך דין? קבל הכוונה אישית

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית