מדור זה עוסק בהיבטים משפטיים רבים בתחום דיני הנזיקין והביטוח עם דגש על תביעות נזקי גוף ותביעות ביטוח בגין פגיעות גוף שונות: תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אישיות של תלמידים, תביעות מכוח פוליסות ביטוח, תביעות בגין מפגעי דרך, תביעות ביטוח לאומי וכיו"ב. לתחום הנזיקין יש זיקה כלשהיא כמעט לכל אדם מן הישוב ולפיכך ראוי כי נצטייד יחדיו במידע מינימאלי וחיוני היכול להיות לעזר, אם וכאשר. 

* כל המידע המועבר במדור אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי.

משרד עורכי דין בירן

משרד בוטיק המתמחה בדיני נזיקין כתחום עיסוק בלעדי - נמנה על המשרדים המובילים בארץ בכל הנוגע לייצוג נפגעי גוף ונפש כתוצאה מתאונות שונות.

טל שאל/ה:
14/10/2021 ב 14:07

פסקי דין בנושא נהיגה תחת השפעת אלכוהו

שלום, לצורך מחקר, נדרשים לנו 5-6 פסקי דין משמעותיים בתחום השיפוט התעבורתי הפלילי, שכמות האלכוהול בדם שנמצאה אצל הנהג היתה גורם מכריע בפסק הדין. האם יש מי שיכול לסייע? תודה רבה

אופיר שאל/ה:
19/9/2021 ב 02:59

שאלה לגבי תביעה אפשרית לנזיקין

שלום רב. אם אדם השתמש ללא אישור ממני, בתמונה של הכלב שלי, באתר/דף עיסקי למטרת רווח. האם אני זכאי לקבל פיצוי?

סופי יצקביץ' שאל/ה:
5/9/2021 ב 12:31

דוחות חניה -

שלום , האם ניתן לתת 2 דוחות על אותה עבירה (דו"ח אחד ממשטרה, והשני - פקח עיריה). הכל בהפרש של 10 דקות. תודה, סופי

אבישי שאל/ה:
13/7/2021 ב 18:17

החלפת עורך דין

בתביעת נזיקין עבור תאונת דרכים כאשר אני רוצה להחליף את העו"ד, האם העו"ד המחליף יכול לטפל גם בהסכם פיצוי העו"ד המוחלף, או שזה נופל עלי?

אבישי שאל/ה:
5/7/2021 ב 00:18

התובע נפטר במהלך ההמתנה למשפט

התובע במשפט נזיקין לאחר תאונת דרכים (סעיף כאב וסבל) נפטר במהלך ההמתנה למשפט, מה הנוהל במקרה כזה ?

אבישי שאל/ה:
27/6/2021 ב 16:48

הוצאות משרד בנוסף לעמלה

שלום רב, במסגרת תביעה משפטית בקשר לתאונת דרכים נתבקשתי לשלם לעו"ד שאמור לייצג אותי 2000 ש"ח + מע"מ כהוצאות משרדיות בנוסף לעמלה של 13% מסכום הפיצוי. התשלום עבור הוצאות משרדיות נראה לי מוגזם, במסגרת ה "אתיקה מקצועית" של עורכי הדין (2010), דובר על סכום מירבי של 500 ש"ח. בתודה מראש אבישי

א. א. שאל/ה:
6/6/2021 ב 11:08

נפילה בחוף הים

שלום, אתמול הייתי באחד החופים תוך כדי ששיחקתי עם אבא שלי מטקות כשהלכתי הצידה נפלתי מסלע שהיה על החול. הסלע (גודל של אבן גדולה) ביחד עם עוד לפחות 8 סלעים שעל כולם היה חול ובלתי אפשרי היה לראות אותם בכלל כי הם היו מכוסים חול. כתוצאה מהנפילה נחבלתי ברמה של חתכים בידיים וברגלים. *כשרצינו לחזור לכיוון היציאה מהחוף פתאום ראיתי שלט שכתוב אזור זה אינו מיועד לרחצה וכל מה שמסוכן בעצם זה על חשבון המתרחץ פחות או יותר. *לא נכנסתי למים, אם זה משנה. השאלה שלי האם יש פה עילה לטביעה? שכן על העירייה הייצה החובה לגדר את האזור של אבנים האלו כי התוצאה יכלה להיות הרבה יותר חמורה? תודה.

מוריה פרז שאל/ה:
20/5/2021 ב 20:35

תביעה בגין נזק לרכוש מהובלה

הסיפור נורא ארוך אשמח ליצירת קשר לטלפון 0532284631 תודה מראש!

דנה לביא שאל/ה:
3/5/2021 ב 00:44

פוסט טראומה לאחר תאונת דרכים

שלום רב, בני נפגע בתאונת דרכים לפני 3 שנים כהולך רגל בהיותו בן 15. רכב פגע בו בעת שחצה את הכביש, והוא נפל על האספלט ונחבל ברגלו. עשו לו צילומים בביה"ח ולמזלנו, הסתבר שזו מכה. הוא סבל מכאבים וקיבל טיפולי פזיותרפיה. חב. הביטוח של הרכב פיצתה אותנו בסכום של 7000 ש"ח ונדרשנו לחתום על מסמך שבו נכתב שהתיק סגור ושלא יהיו לנו תביעות עתידיות. מאז התאונה ועד היום בני סובל מחרדות ומלחצים נפשיים ונוהג לקחת כדורים להרגעה, הניתנים ללא מרשם מהרופא. מעבר לכך, בני התנגד ללכת לפסיכולוג מטעם קופ"ח כי התבייש וחשב שיוכל להתגבר לבדו על הבעיה. לאחרונה, עקב החמרה במצבו הנפשי הלכנו לפסיכולוג פרטי שאבחן אותו כסובל מפוסט טראומה בעקבות התאונה והמליץ שלא ישרת בשירות קרבי. האם למרות שחתמנו לחב. הביטוח שלא יהיו לנו תביעות עתידיות, יש אפשרות לפתוח את התיק מחדש ולקבל פיצוי גם עבור הפגיעה הנפשית שנגרמה מהתאונה? ואם כן, מהו ההליך שיש לעשות? בתודה, דנה

אליהו שאל/ה:
29/4/2021 ב 12:11

תביעת ביטוח מבנה

צינור הביוב (4 צול) שלנו כנראה נשבר או משהו השתחרר בפנים, ובכל פעם שאנו מורידים מים בשירותים, מים נוזלים לשכן על גבי צינור הביוב שעובר בתוך ביתו ומכוסה בקירות גבס. בהתחלה השכן התלונן על רטיבות בקיר, ואנו הזמנו בעל מקצוע שהיה לו זיהוי שגוי של מקור הנזילה. לאחר שהרטיבות התפשטה לשכן ברחבי הבית, הוא החליט לשפץ, ובמהלך השיפוץ הסירו את קירות הגבס, וראו שמקור הנזילה הוא מצינור הביוב המשותף. חברת הביטוח טוענת 2 טענות 1.מכיוון שמדובר בצינור משותף עליה לשלם רק את החלק היחסי של המבוטח. 2. הואיל והנזק נגרם שלא ברשלנות מצד המבוטח, זה לא נקרה מקרה ביטוח והם לא צריכים לשלם לצד ג' שום דבר. שאלותי הן 1.במידה והנזילה מתרחשת בחיבור שבין צינור פרטי לצינור המשותף(צינור האמבטיה שמתחבר לצינור הארבע צול ומשם לביוב) האם זה מוגדר כנזילה ברכוש משותף או פרטי ? 2. האם זה נכון שביטוח מבנה (של משכנתא) שכולל צד ג', חל רק במקרה של רשלנות המבוטח ולא במקרה של תום לב ?

שרון שאל/ה:
22/4/2021 ב 18:30

תאונת שרשרת

שלום רב, נקלעתי לתאונת שרשרת, כאשר התחלתי להאט לקראת כיכר הגעתי ל 30 קמש והיה מרחק של לפחות 20 מטר מהרכב אחרי שהיה מונית מרצדס. נהגת בת 20 כנראה היתה עסוקה בטלפון שהיתה אחרי התנגשה בי בעוצמה ומהפניקה במקום ללחוץ ברקס לחצה על גז, ברגע הפגיעה לחצתי על הבלם עד הסוף אבל זה לא עזר וזה הוביל את הרכב שלי להיכנס בפגוש של מונית המרצדס. לנהגת אין ביטוח חובה לרכב ואף ביטוח אחר, היא לא מסרה מי בעל הרכב היא אומרת שהיא לא יודעת מי בעל הרכב ומי מסר לה את הרכב, הצלחתי לאתר את בעל הרכב הוא בן 20 , הצלחתי להגיע לאבא שלו שאמר שהילד שלו כבר 3 חודשיים בכלא צבאי. בעל הרכב הוא מאשדוד והתאונה קרתה בנתניה. הנהגת הודתה בפני ובפני נהג המונית שהיא אחראית לכל הנזק שנגרם לרכב המונית ולרכב שלי. יש לי מסמך חתום על ידה ומצולם בוידיאו שבו היא לוקחת אחריות מלאה ומתחייבת לשלם על כל נזק שנגרם למונית ולרכב שלי. אך היא נעלמה החליפה מספר טלפון שלא ידוע.לא נראה שהיא תגיע למשפט שיגיע התביעה מצד נהג המונית.לי יש רק ביטוח חובה. מה הסיכויים במקרה של תביעה מצד נהג המונית בבית המשפט, שהשופט יפסוק לי לשלם את הנזק לבעל הרכב, ואם כן כמה אחוזים כהערכה אמורים להיות לי מהתשלום הכולל.

אנה חמו שאל/ה:
19/4/2021 ב 17:53

תקלות ברכב שעדיין באחריות של יצרן

קניתי רכב מיבואן אחרי שנה וארבע חודשים האוטו עשה 10000 קילומטר הייתי צריכה להחליף ברקסים וצלחת אחד בחברה אמרו לי שזה בלאי סביר עבור צלחת לא שילמתי רק ברקסים 700 שקל אחרי שנה ושמונה חודשים האוטו נכנס שוב פעם למוסך עם רעידות במוסך אמרו שהגיר מחליק הייתי רוצה לדעת האם יש מקום לתביע תודה רבה מראש

יחיאל שאל/ה:
29/3/2021 ב 06:41

[email protected]

חג שמח ומועדים לשמחה . אני הלום קרב ,,עובד בהק נפגע התעמרות בעבודה . תבעתי את המעסיק שלי ומעוניין לשאול האם על פי דיני נזיקין ,אני יכול גם לתבוע גם את הפוגע עצמו ,מנהל הסניף ואם כן להטיל עיקול על כספיו ,בטרם יבריח את נכסיו ?

שלומית סולומון שאל/ה:
24/3/2021 ב 16:08

עורך דין ייתכן מתחזה שלא נתן שירות וקיבל כסף

שכרתי עו"ד לבירור נושא במקרקעין הוא ביקש תשלום מראש 5,000 ש"ח + מע"מ, תוך הבטחה שעד 7 ימים יתן לי מענה וכשלא נתן שלחתי אליו הודעה שאני מבקשת לסיים את הטיפול שלו וביקשתי החזר כספי, הוא טען שנתן את השירות לכן לא מגיע החזר

חיל שאל/ה:
5/3/2021 ב 23:34

עבירה של עורכת דין

עורכת דין שאיננה צד בתיק ; לא ביקשה רשות משופט/ת לעיין והוציאה חומר מהתיק. בחומר השתמשה לרעה ! איזו תביעה זו תהיה נזיקין או פלילי ?

חיל שאל/ה:
5/3/2021 ב 23:34

עבירה של עורכת דין

עורכת דין שאיננה צד בתיק ; לא ביקשה רשות משופט/ת לעיין והוציאה חומר מהתיק. בחומר השתמשה לרעה ! איזו תביעה זו תהיה נזיקין או פלילי ?

זוהר שאל/ה:
19/2/2021 ב 23:31

נזק כתוצאה מחדירת מי מי גשמי

שלום, בבנין בן4 דירות שתי קומות ללא ועד, מי גשמים שעברו את הדירה העליונה וגרמה רטיבות בדירה תחתונה,

אברהם שאל/ה:
19/2/2021 ב 22:39

יישום הלכת הגולגולת הדקה

חברות בטוח מפחיתות פיצוח לנפגעי תאונות דרכים באם היו לו מחלות קודמות לתאונה. האם הלכת הגולגולת הדקה יכולה להתמודד מול טיעון זה ?

אבנר שאל/ה:
17/2/2021 ב 20:33

שיעבוד רכב

אם ישנו רכב משועבד הועבר בעלותו ,למישהו אחר,האם ברישיון הרכב של בעלות החדש מופיע השיעבוד?

שלמה לוין שאל/ה:
13/2/2021 ב 10:29

עזיבה בטרם עת מחוזה שכירות

נכבדי, 1. יש לי חוזה שכירות לדירתי ויש בו סעיף " רצתה השוכרת או המשכיר לסיים את החוזה בטרם עת תודיע האחת לשני חודשים מראש" 2. השוכרת הודיעה לי ובתאריך 15/2/2021 יעברו להם החודשים. 3. אתמול הודיעה לי השוכרת שלא מצאה ציור חליפי ושאמתין עד שתמצא.... שאלתי- 1. האם משתמע מנוסח הסעיף שאם חלפו חודשים ולא עזבה - עליה להודיע לי שוב חודשים מראש ובאם תעזוב לפני זאת אאלץ להחזיר לה שכ"ד בהתאם? או 2 עתה היא יכולה לעזוב בכל מועד שרוצה עד תום החוזה ומבלי שאדע תאריך מראש? בתודה מראש, שלמה לוין.

סיון משה שאל/ה:
8/2/2021 ב 22:45

פגיעה ברכב באופן קל בכיכר עקב אי שמירת מרחק

פגעתי ברכב והרכב ניזוק באופן קל. העדפתי לשלם תיקון הרכב מבלי לערב חברת הביטוח וביקדתי לשתף אותי בעלות התיקון. לצערי קיבלתי הודעת תשלום מבלי לשתף אותי ומבלי היכולת להעריך הנזק על ידי שמאי. מדובר ברכב ליסינג. בעל הרכב גם טוען כי חוץ מהפגיכה שלי היו פגמים ברכב. מה עליי לעשות.? לשלם. להעביר התביעה לחברת הביטוח שלי או להגיע לבית מדפט ולהוכיח שהעלות אינה פרופרציונאלית

אביהוא שאל/ה:
27/1/2021 ב 22:18

חברת בטוח מצמצמת פיצוי בטיעון של גיל ומצב

טיעון של חברת ביטוח לגבי נפגע תאונת דרכים שיש לו נכות, הוא, שהנפגע היה מבוגר סבל ממחלות ובעיקר מאלצהיימר עוד לפני הפגיעה, דבר שהקשה על שיקומו (כולל בצוע ניתוחים מורכבים) ולכן לא מגיע לו פיצוי משמעותי. עד כמה יש לטיעון זה משקל ? הייתי גם מודה על מאמר או דוגמאות למקרים מסוג זה.

שמעון שאל/ה:
3/12/2020 ב 20:44

תאונת דרכים

תאונת שרשרת שניגרמה מבלימת רכב שלפניי, אבקש יעוץ ראשוני כיצד לפעול והאם ניתן לתבוע עקב החבלות שניגרמו ?

אבי שאל/ה:
30/11/2020 ב 18:33

אחריות תורמת גניבת רכב

שלום, רכבי החדש שנרכש בינואר 20 נגנב באוגוסט ואחר מרדף משטרתי והתנגשות בניידת נלכד הגנב והרכב ממש נמעך, התיקון במוסך המרכזי עלה 56,000 ש"ח וביקשתי מהמוסך המרכזי של היבואן שישימו לי גם קודנית , למרות שחב' הביטוח לא דרשה ,כי בתוקף עבודתי ( אני גר בעסק ) המקרה יכול להישנות, לאחר 3 שבועות קראו לי לאסוף את הרכב אך הקודנית לא הורכבה בטענה שחסר להם במלאי ויקראו לי בהמשך להתקנתה ועוד דברים שהוזמנו מחו"ל ולא הגיעו. מזלי הנאחס הרכב נגנב בשנית לאחר כחודש ע"י מישהו שנכנס למשרדי אך לא נמצא , קודנית היתה מונעת את הגניבה , אמנם יש ביטוח אך הוא לא כולל את הציוד ברכב והסכום אותו אקבל יהיה לפי מחירון של רכב משומש ,שאלתי הינה האם יש לי עילה כלשהי בתביעה נגד המוסך המרכזי לגביי אי התקנת הקודנית כ " אחריות תורמת "לנזק ? תודה

הרצל שאל/ה:
18/11/2020 ב 09:58

צו עשה

שלום. האם אפשר לבקש צו עשה מבית משפט לתביעות קטנות נגד רשות מקומית? תודה

מחפש עורך דין? קבל הכוונה אישית

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית