הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.

משרד עורכי דין אפרים גלסברג

משרד עורכי דין אפרים גלסברג נחשב לאחד ממשרדי עו"ד המנוסים והמובילים באזור חיפה וכולל מספר מחלקות העוסקות במגוון נישות משפטיות במשפט האזרחי באמצעות צוות מקצועי ומיומן על ניסיון רב שנים בכל תחום.

מרינה שאל/ה:
7/12/2023 ב 00:22

לקבל תעודת לידה ונישואין רומני

קבלתי אישור אזרחות רומנית עכשיו צריך לרשום תעודת לידה ונישואין ברומניה כדי לקבל דרכון. יש לי כל המסמכים הנדרשים מתורגמים. איפו צריך להרשם כדי לקבל את התעודות ?

יעל גולדשטיין שאל/ה:
27/4/2022 ב 15:23

שאלה בוערת

שלום, לאחר תהליך ממושך, אני אזרחית רומניה והדרכון הרומני שלי עומד להיות מונפק בבוקרשט בקרוב. שאלתי נוגעת לעניין התושבות, אשר להבנתי מופיעה בדרכון הרומני. מאחר שאני גרה בבלגיה, חשוב לי שתהיה לי תעודת זהות רומנית/אירופאית, באמצעותה אוכל לנווט את הבירוקרטיה המקומית ולנוע בקלות יתר בתוך מדינות האיחוד. אולם הוסבר לי שבכדי לקבל תעודת זהות רומנית, אני חייבת כתובת מגורים ברומניה. האם זה נכון? האם כתובת בבלגיה לא מספיקה עבור הנפקת תעודת הזהות? הרי מדובר במדינה החברה באיחוד האירופי. בנוסף, האם יש אלמנטים פחות חיוביים לכך שתהיה לי תעודת זהות רומנית? מבחינת מיסוי וכדומה? תודה

איתי גלסברג, עו"ד
3/5/2022 ב 11:24

תשובה

שלום יעל, ללא מגורים ברומניה לא ניתן לקבל תעודת זהות רומנית. לאחר קבלת הדרכון תוכלי לפנות לעירייה או למרשם התושבים במדינה שבה את מתגוררת ולקבל תעודת תושב ורישיון עבודה. תושבי רומניה חייבים במס על הכנסותיהם ומס בריאות לשלטונות רומניה. בהצלחה, איתי גלסברג, עו"ד

* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

שמעון שאל/ה:
24/8/2021 ב 17:12

רישום מסמכים

שלום עוד גלסברג שאלה בקשר להמשך לאחר קבלת תעודת אזרחות. צריך להגיש בקשה לתעודת לידה ומספר זהות - האם הם ניתנים יחד? כמו כן, האם ניתן בהזדמנות זו לרשום על גבי התעודה נישואין, גירושין , שינוי שם? לשם כך יש להגיע לתור עם תרגומים נוטריוניים מאומתים בלבד או שצריך עוד משהו? יש מעט אי וודאות בעניין זה. תודה רבה על ההבהרה.

עו"ד איתי גלסברג
26/8/2021 ב 14:14

רישום מסמכים

שלום שמעון, אכן, יש לבקש את מספר הזהות ביחד עם תעודת הלידה, והם ניתנים ביחד. ניתן לעשות זאת בקונסוליה בישראל. התעודה מוכנה בדרך כלל תוך 3-4 שבועות מיום הגשת הבקשה, ויש לאסוף אותה באופן אישי. לא ניתן לבצע רישום של נישואין וגירושין באותה תעודה. רישום זה יש לבצע רק בבוקרשט. רצוי לעשות זאת באמצעות מיופה כוח, מאחר והמסמך יהיה מוכן בחלוף כ-60 ימים ממועד ההגשה, כשהן את ההגשה והן את קבלת המסמך יש לבצע באופן אישי (או מיופה כוח כאמור). שינוי שם הוא תהליך ארוך עוד יותר, ואורך כארבעה חודשים. אם השאלות נוגעות למקרה פרטי שלך, נראה שזה מקרה מורכב שיהיה קשה לבצע באופן עצמאי. בברכה, איתי גלסברג, עו"ד

* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

שמעון
26/8/2021 ב 16:16

תודה

תודה רבה, עוד גלסברג. לאור מורכבות העניין, האם היית ממליץ לבצע את כל התהליך ברומניה, החל ברישום תעודת הלידה והוצאת מספר ת.ז.? שוב תודה.

עו"ד איתי גלסברג
31/8/2021 ב 15:14

רישום מסמכים

שלום, אני מגיב כאן לשאלה הנוספת בגלל שיש בפורום תקלה בכתיבת תגובה לתגובה. זו גם הסיבה לעיכוב במענה שלי. אני לא יכול להמליץ על ביצוע כל התהליך ברומניה למי שמתגורר בישראל, מפני שהדבר כרוך בנסיעות לשם לצורך הגשת המסמכים וקבלתם, הכל באופן אישי: אחת להגשת הבקשה לתעודת לידה+CNP, אחת לקבלת המסמך, אחת להגשת הבקשות לרישום הנישואין ושינוי שם, ושתיים נוספות לאיסוף כל אחד מהמסמכים לאחר מכן. בברכה איתי גלסברג, עו"ד

דויד שאל/ה:
11/4/2021 ב 18:22

העתק מכתב

שלום רב לא קיבלתי את המכתב המאשר את אישור האזרחות. פנייה לרשות האזרחות ברומניה הסתיימה בקבלת מכתב למייל המאשר את קבלת האזרחות. האם הדפסת המכתב הזה נחשבת כמכתב מקורי שניתן למסור בקונסוליה ולקבוע תור לשבוע? תודה רבה על העזרה.

עו"ד איתי גלסברג
14/4/2021 ב 08:50

העתק מכתב

שלום דויד לטעמנו התשובה חיובית בהצלחה איתי גלסברג, עו"ד

גיל שאל/ה:
21/3/2021 ב 10:45

[email protected]

שלום. קיבלתי הזמנה לשבועה בקונסוליה. האם צריך לדקלם בעל פה או לקרוא מדף? עם אילו מסמכים עליי לבוא לשבועה? תודה רבה!

עו"ד איתי גלסברג
22/3/2021 ב 14:07

הזמנה להישבע

שלום גיל, אינך צריך לדעת את השבועה בעל פה, אתה צריך לדעת להקריא אותה מן הדף שתקבל בקונסוליה. מסמכים שצריך להביא: מכתב ההזמנה ודרכון בתוקף. אישור האזרחות יימסר לך במקום. בהצלחה איתי גלסברג, עו"ד

יעקב שאל/ה:
16/3/2021 ב 23:23

שהות ממושכת ברומניה.

שלום רב, האם ישנה אפשרות כזו של לקבל אשרת שהיה של מספר שנים ... באמצעות טיפול פסיכולוגי אצל פסיכולוג פרטי ברומניה?

עו"ד איתי גלסברג
22/3/2021 ב 14:09

שהות ממושכת ברומניה

אפשרות כזו אינה מוכרת לנו

דורון שאל/ה:
23/2/2021 ב 20:30

מסמכים לקביעת תור לשבועה

שלום רב, אילו מסמכים נדרשים להביא לקונסוליה לצורך קביעת תור לשבועה? הרי את העותקים המאושרים על ידי נוטריון מסרנו עם בקשת האזרחות ונשארנו עם צילומים בלבד.

עו"ד איתי גלסברג
24/2/2021 ב 11:18

מסמכים לתור לקביעת תור לשבועה

שלום, תחילה יש להגיש בקשה מקוונת ולצרף אליה את המכתב שנתקבל מרומניה וכן צילום דרכון בתוקף. לאחר שהקונסוליה מאשרת את הבקשה תוכלו לקבוע לעצמכם מועד שבו עליכם למסור 2 תמונות פספורט, ולהגיע עם הדרכון והמכתב המקורי שנתקבל מרומניה. בפגישה הזו ייקבע מועד להשבעה. שים לב ללוחות הזמנים - יש להגיע לקונסוליה בתוך 6 חודשים מיום קבלת המכתב. בהצלחה, עו"ד איתי גלסברג

אלה שאל/ה:
9/2/2021 ב 11:29

אזרחות רומנית

שלום, ענית לשאלתי לגבי טיסה לרומניה לשם קבלת דרכון אירופאי לפני מספר ימים "שלום רב, לדעתנו יש פתרון למצב שלך, בלא שתצטרך לטוס לרומניה. אתה מוזמן ליצור קשר עם המחלקה למשפט רומני במשרדנו בטלפון 04-8663483 (שלוחה 3) בברכה איתי גלסברג, עו"ד" אני יצרתי קשר עם המשרד שלך ונאמר לי שאין אפשרות כזו, ואין יותר ייפוי כוח ולכן צריך לחכות עד שיפתחו את רומניה לטיסות. על פי תשובתך, אולי בכל זאת ניתן לעשות משהו? תודה, אלה

עו"ד איתי גלסברג
9/2/2021 ב 11:51

אזרחות רומנית

אלה שלום, אכן לצערי במקרה שלך אין מנוס מלהגיע לרומניה לשם הפקת תעודת הלידה, וזאת מאחר ולא נולדת בישראל. זהו פרט חשוב שלא צוין בהודעתך הראשונה. בהצלחה, איתי גלסברג, עו"ד

אלין שאל/ה:
6/2/2021 ב 14:58

דרכון רומני בעת הקורונה

שלום, באוקטובר 2019 קיבלתי את האזרחות הרומנית בשגרירות ברמת גן. מיד הגשתי בקשה לדרכון דרך העורך דין, שטען שהתהליך לוקח 4 חודשים עד לקבלת הדרכון מרגע ההגשה ויש צורך להגיע לבוקרשט לחתימה על תעודת לידה או משהו כזה (אני לא נולדתי בארץ). אני מניחה שעורך הדין התעכב עם ההגשה של המסמכים שלי, מכיוון במרץ 2020 (5 חודשים לאחר קבלת האזרחות), הוא טען שהעניין מתעכב עקב הקורונה. בנובמבר 2020 שוב יצרתי איתו קשר והוא טען כי אין טיסות לרומניה בכלל עקב הקורונה ובלי שאגיע לשם פיזית, אין אפשרות להמשיך בתהליך. השאלה שלי: האם יש פתרון? לדוגמא לטפל בעניין מבלי שאצטרך להגיע לרומניה? או דרך אחרת לקבל את הדרכון? תודה

עו"ד איתי גלסברג
7/2/2021 ב 09:42

הוצאת דרכון

שלום רב, לדעתנו יש פתרון למצב שלך, בלא שתצטרך לטוס לרומניה. אתה מוזמן ליצור קשר עם המחלקה למשפט רומני במשרדנו בטלפון 04-8663483 (שלוחה 3) בברכה איתי גלסברג, עו"ד

מתן שאל/ה:
6/2/2021 ב 12:43

הזמנת תעודת לידה מרומניה בשביל הוצאת דרכון הונגרי

שלום רב, סבא שלי נולד ברומניה, ואבא שלו נולד בהונגריה. אני מעוניין להוציא דרכון הונגרי, ולשם הוצאת הדרכון ההונגרי אני צריך להוכיח את הקשר שלי לסבא-רבא מהונגריה. כדי להוכיח את הקשר שלי לסבא-רבא מהונגריה אצטרך להזמין את תעודת הלידה של סבא מרומניה. אני מחפש עורכי דין בארץ שיהיו מוכנים להזמין את תעודת הלידה של סבא שלי מרומניה. עד כה שוחחתי עם כמה עורכי דין המטפלים באזרחות רומנית ומסתבר שהם לא נותנים שירות ספציפי של הזמנת תעודת לידה מרומניה.

עו"ד איתי גלסברג
7/2/2021 ב 09:40

הזמנת תעודת לידה מרומניה

שלום רב מדובר בשירות שאנו יודעים לתת. אתה מוזמן ליצור קשר עם המחלקה למשפט רומני בטלפון 04-8663483 שלוחה 3 בברכה איתי גלסברג, עו"ד

לינה שאל/ה:
24/12/2020 ב 07:44

אזרחות לילדים בלבד

שלום, סבתא שלי ז"ל ילידת רומניה. האם אני יכולה להוציא אזרחות רק עבור 4 הילדים שלי, בלי להוציא לעצמי? גילאי הילדים: 14, 12, 5 ותינוקת טריה.

עו"ד איתי גלסברג
24/12/2020 ב 09:33

אזרחות רומנית לקטינים

שלום לינה נדרשים עוד פרטים כדי להשיב באופן מלא על השאלה שלך - בעיקר האם סבתך נולדה בתחומי רומניה של היום או מחוצה לה, שנת היציאה של סבתך מרומניה, והאם נשללה אזרחותה. אני ממליץ לך ליצור קשר עם המחלקה למשפט רומני במשרד שלנו בטלפון 04-8663483 (שלוחה 3) בברכה איתי גלסברג, עו"ד

מחפש עורך דין? קבל הכוונה אישית

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית