הפורום עוסק בענייני תעבורה ועבירות תנועה כגון: נהיגה בשכרות, מהירות מופרזת, תאונות דרכים, אי ציות לתמרורים ורמזורים וכיו"ב.

* כל המידע המועבר במדור אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי.

עו"ד כרמית תירם

עו"ד כרמית תירם מתמחה בייעוץ וייצוג בדין הפלילי לרבות דיני התעבורה. לאחר תקופה בה התנדבה בייצוג נאשמים במסגרת הסנגוריה הציבורית ועבדה בבית המשפט לתעבורה בירושלים, פתחה משרד פרטי.

אלון שאל/ה:
8/12/2019 ב 16:35

שליחת דוח הביתה

שלום כאשר מקבלים דוח חניה מרשות מקומית בגלל שרכב החנה במקום שאסור האם לא חלה על רשות מקומית חובה לשלוח את דוח גם לבית ? שהרי יוכל להיות שדוח עף ברוח .

יוסי שאל/ה:
3/12/2019 ב 11:24

דוח על פניה בצומת

קיבלתי דוח בערב, על פניה בצומת שלא כפי שמציין הרמזור, העניין שהמנורה של החץ המורה את כיוון הנסיעה שרופה,ובערב הרמזור האדום מסנוור וקשה לראות את החץ שממוקם למעלה מעל הרמזור,האם זאת עילה לביטול הדוח?

יוסי
4/12/2019 ב 15:33

דוח על פניה בצומת

מדובר בתמרור מספר 203

* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אלון שאל/ה:
24/10/2019 ב 14:39

דוח תנועה מוצדק???

שלום לכולם שוטר "תפס" אותי עם טלפון כבוי בין הרגליים עצר אותי ועוד אמר לי "תגיד תודה שאני לא נותך לך 1000 שקל על טלפון." אני יעשה לך טובה ויתן לך דוח על חוסר זהירות 500 שקל ו6 נקודות האם אפשר לעשות משיהו בעניין אפילו לבקש להשפיט באפון עצמאי האם יש סיכוי ? תודה לעונים

שלמה שאל/ה:
7/10/2019 ב 21:09

דו"ח על נסיעה במעבר חצייה בזמן שיש הולך רגל

נסעתי על מעבר חצייה עם רכב כשעל המעבר היה איש שסיים לחצות ואני עברתי בנתיב המרוחק יותר וקיבלתי על זה דו"ח ושבוע לאחר מכן קרה לי משהו דומה במקום אחר וגם קיבלתי על זה קנס ועל שני הדוחות קיבלתי 500 שקל קנס ו8 נקודות על כל עבירה רציתי לדעת אם יש משהו לעשות בנידון

נועם שאל/ה:
31/5/2019 ב 12:05

מסירת דו"ח בדואר

שלום! לפני כשבוע וחצי עצר אותי שוטר בטענה שנהגתי במהירות מופרזת ועקפתי מימין. לפני שהשוטר שחרר אותי הוא אמר שהוא נותן לי דו"ח על עקיפה מימין בלי מהירות מופרזת והדו"ח ישלח אליי בדואר. הוא לא ביקש ממני לחתום על כלום ולא שאל מה יש לי להגיד בנושא. האם זה תקין שהשוטר לא שאל מה יש לנהג להגיד, לא החתים אותי על כלום ושולח את הדו"ח בדואר במקום למסור לי אותו במקום? תודה מראש!

רועי שאל/ה:
23/3/2019 ב 17:50

מישהו מכיר עורך דין תעבורה מנוסה במרכז?

קיבלתי זימון לבית משפט לאחר ששוטר תפס אותי נוהג בשכרות. המשפט בבית המשפט לתעבורה מרכז בפתח תקווה. מחפש עורך דין תעבורה מנוסה שלא גובה מחירים מופקרים. תודה

ניסים
23/3/2019 ב 18:04

עורך דין תעבורה מוביל במרכז

ממליץ על עו"ד אסף דוק - מדובר בעורך דין תעבורה מוביל המכיר את רזי המשפט הפלילי מחד והן את דיני התעבורה בפרט. ניסיון של שנים ומחירים הוגנים!

* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

ענת שאל/ה:
7/11/2018 ב 21:05

קנס חניה כאשר התמרור לא ברור

לום רב, ביולי 2017 השארתי את הרכב בחניון ליד תחנת הרכבת חוף הכרמל, החניון היה ללא סימון של כחול לבן או אדום לבן על פס המדרכה ורק בכניסה אליו יש תמרור חניה מס' 626 ורשם "רכב פרטי כולל מוניות" מתחתיו עוד תמרור מס' 432 ומתחתיו כתוב "בכל מגרש החניה בין שלוש לארבע" , כאשר חזרתי אחרי כמה ימים מצאתי 4 קנסות , כל אחד 250 שקל שנתנו בשעה 2.30 בכל יום. בקשתי להשפט והמשפט בעוד 10 ימים, מאז הם שינו את השילוט אודה לחוות דעתך האם יש לי סיכוי לקבל פטור מהקנס מהסיבה שהשילוט אינו ברור והקנס לא ניתן בשעה שעל השלט. בתודה מראש ענת

דניאל שאל/ה:
18/9/2018 ב 12:34

בירור לגבי עורך דין

היי,

קיבלתי המלצות חמות על עורך דין תעבורה בשם דמיטרי אניקין. זה האתר שלו: https://www.anikin-law.co.il/

מישהו מכיר ויכול לתת פרטים?

תודה.

מריו רוטר שאל/ה:
13/8/2018 ב 11:26

שינוי שם בקנס

שלום רב, השתלשלות העניין היא כזאת: החברה מחזיקה ברכב בליסינג. אחד העובדים של החברה נהג ברכב ועבר עברת מהירות. הודעת הכנס הגיע לחברת הליסינג והיא פנתה למשטרה וביקשה להעביר את הקנס על שם החוכר, זאת אומרת על שם החברה שלנו. לאחר כשנה מתאריך העברה קיבלנו הודעת תשלום מאת המרכז לגביית קנסות וזאת הייתה הפעם הראשונה שידענו שקיים דו"ח על עברת המהירות. פנינו למשטרה ולמרכז לגביית קנסות בבקשה להעביר את הדו"ח על שם הנהג וקיבלנו תשובה שלילית בנימוק שפנינו לאחר 90 הימים המותרים מתאריך משלוח ההודעה הראשונה. גם כאשר פנינו שנית והסברנו כי לא יכולנו לפנות תוך 90 יום כי את הודעת התשלום קיבלנו רק אחרי כשנה קיבלנו את אותה תשובה. האם יש מה לעשות ואם כן, מה אנו צריכים לעשות? תודה

חיים שאל/ה:
6/8/2018 ב 13:14

זימון לתת עדות בתאונה

שלום רב,

לפני כשנה וחצי נהגתי ברכב ליסינג והייתי מעורב בתאונה בה לפי דעתי איני האשם. התאונה שקרתה בחניון מסחרי, האטתי והמשכתי לנסוע כאשר רכב שנסע מאחורי הגיע לעקוף והתנגשתי בו בחלקו הקדמי כאשר סטה לנתיב שלי או לחילופין ניסה לעקוף ולא הספקתי לבלום.

זומנתי לתת עדות במשפט למול חברת הביטוח של הנהג השני - מה עליי לוודא לפני? מי משלם לי על יום החופש? האם אני צריך להזהר שלא לסכן את עצמי בתביעת נגד?

אילן שאל/ה:
6/6/2018 ב 12:50

חוק התיישנות לגבי בקשה להישפט

שלום עשיתי עברת תנועה (לפי דברי השוטר) שלחתי בקשה להישפט הזמנה הגיע למשטרה ב19.04.17 את הזמנה להישפט קיבלתי21.05.18 לפי משידוע לי לפי חוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב], תשמ"ב-1982 סעיף 230 הודיע אדם לפי סעיף 229(א) שברצונו להישפט על העבירה, תישלח לו הזמנה למשפט תוך שנה מיום שנתקבלה הודעתו; יש לי שני שאלות: 1) לפי משהבנתי מסעיף230 שעל משטרה לשלוח הזמנה למשפט תוך שנה מרגע שקיבלו את הודעה להישפט (תקנו אותי אם טועה) אבל לא הבנתי מה קורה אם שלחו את המנה להשפט אחרי שנה האם חלה התיישנות (הקטע של התיישנות לא כתוב בסעיף) במידה וחלה התיישנות באיזה סעיף זה כתוב. 2) דיברתי עם תובעת של משטרה שטוענת שלא קיים התיישנות משום תיקון לחוק האם זה נכון? ואם כן מהו אותו תיקון. בתודה מראש

דרור שאל/ה:
21/5/2018 ב 21:57

סתירה במצלמת צומת מרומזר

1אשתי קבלה דוח על מעבר באור אדום במומת מרומזרת 2 להפתענו קבלנו את תמונת הרכב גילינו סתירה בתוך התמונה ברמזור האחורי האור אדום וברמזור הקדמי האור כתום מה עושים? ב

נדב שאל/ה:
14/5/2018 ב 02:13

דוח נסיעה רמזור אדום עם אופניים חשמליים

שלום, קיבלתי דוח על נסיעה ברמזור אדום עם אופניים חשמליים, 1500 שקל ו10 נקודות. אני סטודנט בן 27 במצוקה כלכלית ורציתי לדעת האם אוכל להילחם בכך?

מור שאל/ה:
12/5/2018 ב 20:25

חנית נכים

בעלת תו נכה , קיבלתי דוח מעיריית בני ברק בו רשום סעיף 5 ב1 לתקנות עירוניות. ע"פ חוקי הנכים לא עברתי שום עבירה המנויה בסעיפים, האם אפשר התייחסות בנדון בבקשה

אביגיל לו שאל/ה:
27/3/2018 ב 13:53

דינו של קטין שפרץ לרכב כדינו של בגיר?

נתקלתי במאמר הזה במהלך השיטוטים שלי: https://www.sagizeni.co.il/%D7%A2%D7%9C-%D7%A2%D7%91%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%A8%D7%9B%D7%95%D7%A9-%D7%91%D7%A7%D7%A8%D7%91-%D7%91%D7%A0%D7%99-%D7%A0%D7%95%D7%A2%D7%A8/ האם הדין של קטין שנעצר בגין פריצה לרכב זהה לדין של בגיר?

נתן משלי שאל/ה:
16/2/2018 ב 12:05

דוח מהירות בקשבה להשפט יעוץ

קיבלתי דוח בכביש 2 במצלמה בקמ ה 55.. 2 קמ דרומית אולגה מצפון לדרום ..בדוח הואשמתי בנסיעה במהריות 117 קמש בכביש המותר בו 90 קמש סעיף 6554 ..בדיקה שערכתי השילוט הכי קרוב למצלמה מראה שהנסיעה בקטע כביש זה מותרת היא 100 קמש .לכן החריגה היא רק 17 קמש ולא 27 קמש כפי שטוענת המשטרה לכן סימול העבירה היה אמור להיות 6553 ...מאחר ואני נהג זהיר ולא היו ברשותי הרשאות ב 10 השנים האחרונות בקשתי להמיר לאזהרה וסורבתי . אני מבקש יעוץ על איזה סעיף משפטי אני יכול להבקש להשפט ...בברכה נתן משלי

אלחנן שאל/ה:
20/11/2017 ב 09:59

תאונה

שלום,

האם בכל מצב בו אדם הנוהג ברכב ונכנס ברכב אחר מאחורה הוא אשם?

תודה

עדי שאל/ה:
13/7/2017 ב 02:37

תאונות תלמידים

לצערנו, תלמידי בתי ספר, מעורבים לעתים בתאונת דרכים בדרך אל בית הספר וממנו. במקרה שכזה מומלץ להיעזר בעורך דין תאונות דרכים, שיטפל בכל ההיבטים המשפטיים שקשורים למקרה.

שגיא שאל/ה:
7/5/2017 ב 23:26

דוח על עצירה בכניסה לתחנת אוטובוס

נסעתי בירושלים עם תינוקת במושב האחורי, נכנסתי למפרץ ועצרתי בכניסה אליו על מנת לטפל ולהביא בקבוק לתינוקת. לא יצאתי מהאוטו, לא דוממתי מנוע. לא הפרעתי לאוטובוסים. עמדתי דקות בודדות (פחות מ5). להפתעתי קיבלתי דו"ח. כנראה ממצלמה. הגשתי ערעור ונדחה. יש סיכוי לברירה משפטית?

רוני שאל/ה:
24/3/2017 ב 00:11

בקשה לביטול דוחות חניה - יש לי סיכוי?

שלום, בתקופה האחרונה קיבלתי כמה דוחות חניה שאינם מוצדקים לדעתי: המקום בו חניתי - לא מסומן בצורה ברורה כמקום שאסור לחנייה. כחיפשתי מידע על הנושא - נתקלתי במקרה דומה למקרה שלי, שבו הדוחות בוטלו. המקרה שלי מאוד דומה למקרה שמתואר בכתבה. האם לדעתך יש סיכוי שייותרו לי על תשלום הדוחות? תודה מראש.

רוני
24/3/2017 ב 00:16

ביטול דוחות חניה

נסיון נוסף לקישור תקין לכתבה

אלדד שאל/ה:
19/3/2017 ב 20:55

דוח מהירות

קבלתי בדואר הודעה שאני חשוד בנסיעה במהירות מופרזת 114 קמ'ש במקום 70 קמ'ש. 1. הרכב שלי נסע בצד ימין של הכביש ומשמאל נסע רכב נוסף. 2. בצילום שצורף לדו'ח רשום נתיב 2 אני נסעתי בצד ימין שזהו לענ'ד נתיב 1. 3. בצילום רשום 119 קמ'ש ובדו'ח רשום 114 קמ'ש. 4. המצלמה עומדת במקום זמן רב ואין מצב שנסעתי במהירות כזו. שאלה מה עלי לעשות כשאזומן לבית משפט? או אולי יש מצב לבטל את הזימון בטרם ישלח אלי? בתודה אלדד

עדי לוין שאל/ה:
15/12/2016 ב 01:47

עו"ד תעבורה

שלום. אני מניחה שיש פה אנשים שקיבלו דוחות, קנסות, שלילת רשיון וכל דבר אחר אשר נוגע לתעבורה. רוצה להמליץ לכם על עורך דין תעבורה טוב להתייעצות וסיוע משפטי.

גיא שאל/ה:
9/9/2016 ב 14:32

דו"ח על חנייה באדום לבם

שלום לחברי הפורום . החניתי את רכבי באדום לבן ברכבת חיפה. בפינה,לפני מפרץ החנייה שמסומן באדום לבן, יש שילוט שהחנייה הינה לרכב פרטי בלבד לא כולל מוניות. אני רכב פרטי ואע"פ כן קיבלתי דו"ח. את הדו"ח קיבלתי על חניה באדום לבן. מפניה לפקח ,למחרת היום,נאמר לי כי החנייה מותרת עד לאי התנועה המצוייר על הכביש. הבעיה היא,שבשילוט לא מוזכר הדבר וגם אי התנועה מוסתר לחלוטין כאשר רכבים חונים עליו. שאלתי היא האם יש טעם לגשת לבי"מש כי העירייה לא מוכנה לבטל דו"ח זה. תודה.

צבי ברזל שאל/ה:
25/6/2016 ב 23:06

חוקיותו של דו"ח חניה???

שלום וברכה. קיבלתי דו"ח חניה כשחניתי במקום הנראה בתמונות המצ"ב. המקום הוא למעשה 'כיס' לצד הדרך ונמצא מעבר למדרכה, ומשמש בעיקר לחניה של רכבים (נכים???). השאלה שלי היא האם חוקי לתת דו"ח על חניה במקום כזה, כאשר אינו עונה על הגד' החוק בכך שאינו עומד במבחן המציאות של 'מיועד להולכי רגל'? לתשובתכם אודה, המשך יום נעים, צבי.

גרי שאל/ה:
17/6/2016 ב 17:52

עבירת ברירת קנס

שלום, פקח עירייה צילם אותי ואמר שעברתי על איסור של החזקת בקבוק זכוכית בחוף, ולא נתן לי דבר כתוב ואמר שישלח בדואר. כעבור שנה קיבלתי מכתב שהתקיים משפט שלא בנוכוחותי והקנס גדל מ730 שח ל-1140 שח. לא קיבלתי שום הזמנה למשפט. האם אוכל לטעון לכך שלא קיבלתי את ההזמנה בתצהיר? וזאת בהתחשב בחזקת המסירה שיש על עבירות קנס לפי סעיף 44א לתקנות סדר הדין הפלילי? תודה רבה

מחפש עורך דין? קבל הכוונה אישית

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית