הפורום עוסק בענייני תעבורה ועבירות תנועה כגון: נהיגה בשכרות, מהירות מופרזת, תאונות דרכים, אי ציות לתמרורים ורמזורים וכיו"ב.

* כל המידע המועבר במדור אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי.

עו"ד כרמית תירם

עו"ד כרמית תירם מתמחה בייעוץ וייצוג בדין הפלילי לרבות דיני התעבורה. לאחר תקופה בה התנדבה בייצוג נאשמים במסגרת הסנגוריה הציבורית ועבדה בבית המשפט לתעבורה בירושלים, פתחה משרד פרטי.

אלי שאל/ה:
27/4/2024 ב 13:32

דוח על נסיעה ממושכת בנתיב שמאל

שלום, אתמול קיבלתי דוח על נסיעה ממושכת בנתיב שמאל. תיאור המקרה, יצאתי מרמזור שמאלה, לכביש עם שני נתיבים, כאשר אני צריך להצטרף לכביש בנתיב השמאלי. הנסיעה שלי תוכננה שבצומת הבאה שבמרחק 1.4 ק"מ אני צריך לפנות שמאלה (נסיעה של דקה). הכביש היה ריק לכן באמצע הנסיעה שקלתי לעבר לימין לכמה שניות ואז לחזור לנתיב השמאלי כדי לפנות שמאלה, מאחורי לא היו רכבים אבל כשהסתכלתי במראה ימנית ראיתי ניידת משטרה עם סירינה דלוקה, ואז שקלתי אם לעבור ולנסוע לפניה לכמה שניות או לחקות כמה שניות ותת וינגר שאני פונה שמאלה. בחרתי שלא לעבור לנתיב הימני לכמה שניות במיוחד שיש משטרה שמה ואכן חיכיתי כמה שניות ופניתי שמאלה. עצרתי ברמזור ושיהיה אור ירוק ונסעתי השוטר קרא לי לעצור בצד ואמר שאני נסעתי יותר מ 1.5 קילומטר מצד שמאל. נתן לי דוח 250 שח + 6 נקודות. מה אתה ממליץ להישפט או לשלם את הדוח?

אמתי שאל/ה:
14/10/2022 ב 15:18

עגמת נפש בתהליך הוצאת רשיון נהיגה

שלום, שמי אמתי ואני בן 23. את לימודי הנהיגה והתיאוריה התחלתי בגיל 16. תחילת התהליך התחילה כמו כל תלמיד אחר, וביצעתי מבחנים מעשיים על מנת לעבור. לצערי, לא עברתי 5 טסטים, לאחר מספר רב של שיעורים שעלה למשפחתי כסף רב, והתגייסתי לצבא. במהלך הצבא, המשכתי בלימודים עם מורים נוספים וביצעתי עוד 2 טסטים, גם בהם נכשלתי, ערערתי עם מורתי לשעבר, אך גם כן, ללא תשובה חיובית. לאחר הצבא ביצעתי עוד טסט, גם אותו נכשלתי ועברתי לגור במרכז. לאחרונה עשיתי עוד 2 טסטים, גם בהם לצערי, נכשלתי, בצדק או לא בצדק, אך התוצאה כמובן שלילית. לדעתי, בשלב זה בחיי לאחר 7 שנות לימוד נהיגה, 10 מבחנים, מאות שיעורים ועשרות אם לא מאות אלפי שקלים, מגיעה לי התייחסות מסוימת מצד משרד הרישוי, כיוון שהמצב הגיע לכדי עגמת נפש המעיבה על חיי באופן משמעותי. כל המורים ללא יוצא מן הכלל הגישו אותי למבחן המעשי בידיעה וציפייה כי אני יודע לנהוג זהיר ובטוח. המבחנים המעשיים גורמים לי לחץ נפשי וכנראה שאני לא מסוגל לתפקד בהם ב100% מהיכולת שלי לעומת שיעור נהיגה או נהיגה ללא בוחן. אין לי יותר גב כלכלי ממשפחתי מאז שאני גר לבד עם זוגתי, תומך בה כלכלית ללא עזרה, ואני תלוי ברכב בשביל הפרנסה שלי. אפילו קניתי רכב, על שמי בעזרת מימון, בציפייה שאעבור את הטסטים האחרונים שעשיתי, אך כרגע הוא מעלה אבק ואני לא מסוגל לנהוג בו, להתנייד ולהתפרנס בכבוד. האם ניתן לבקש/לתבוע ממשרד הרישוי הקלה כספית או אפילו מעשית בתהליך ואו בקבלת רשיון הנהיגה? תודה.

מיקי שאל/ה:
21/8/2022 ב 15:38

דו"ח על חניה בחניון

היי, אחי קיבל דוח לפני כמה ימים בחניון הפארק הלאומי ברמת גן. הוא תושב העיר ככה שהחניה חינם. המקום היה מלא בשעות הערב עקב החופש הגדול. הוא החנה את הרכב בסוף החניון במעבר ליער הקרוב כך שהוא לא חוסם אף רכב אחר או מפריע לעוברים במדרכה. אין שילוט שמראה על 'אין חניה' במקום. 500 ש"ח קנס. הוא הגיש בקשה לערעור אך עיריית רמת גן דחתה הנל. האם מומלץ להגיש בקשה להישפט? מדובר בדוח היחיד שלנו מאז הגיע לעיר לפני חודשיים. תודה!

דוידי שאל/ה:
29/5/2022 ב 20:49

נוהג ברכב בלא זהירותןמתעסק במעמד הטלפון בזמן נהיגה

שלום, נהגתי לי בכביש פקוק, יש לי התקן לפלא מעל ההגה- מציין שלא היה פלא שם- המעמד ש מעל ההגה- ראיתי ניידת מתקרבת אליי ואז הסתכלתי אליו וראיתי שהוא מסמן לי לעצור בצד- לא ידעתי מה הבעיה- ואז שהוא דיבר שאל למה יש לי מעמד מעל ההגה? (למה לא?)אחכ ציין שנסעתי ושיחקתי עם זה ולא נגעתי בהגה (פקק וגם זה ממש מעל ההגה ככה שלא נראה לי שהוא יכול לדעת אם נגעתי בזה ממש) בהתחשב שהוא עם מכונית נמוכה ואני עם רכב גבוה יותר,,,נראה לי שהוא נתן לי דוח סתם -גם שאלתי אם ההתקן חוקי- והוא אמר נתתי לך דוח תקרא שם- לא ענה לי...שאלתי על מה הדוח- שיחקת עם ההתקן- צירפתי תמונה- זה ממש קטנוני לתת דוח- 500 ו6 נק- לשלם או ללכת למשפט?מה דעתכם? יש אפשרות לראות את הוידאו של השוטר לפני המשפט?תודה

תומר שאל/ה:
29/3/2022 ב 16:54

בקשה לביטול דו"ח תנועה/המרה באזהרה

שלום, הגשתי לפני כמה ימים בקשה לביטול דו"ח תנועה שקיבלתי (25 קמ"ש מעל המהירות המותרת בדרך בין עירונית - 250 ש"ח קנס). ברצוני לדעת האם ניתן להגיש בקשה להמרה באזהרה במידה והבקשה לביטול הדו"ח שהגשתי נדחית? אם כן, האם הסיכויים שהבקשה להמרה באזהרה תתקבל יורדים משום שכבר הגשתי בקשה לביטול דו"ח?

אילנה שאל/ה:
24/2/2022 ב 21:59

עיון בחומר חקירה

שלום רב ביקשתי לעיין בחומרי חקירה של דוח מהירות , יש לי זימון למשפט עוד חודשיים , המשטרה מסרבת בנימוק מוזר עיון בחומר החקירה יתאפשר לאחר פתיחת תיק בבית המשפט ולא יאוחר מ- 14 יום קודם מועד הדיון הקבוע בעניין אבל יש תיק , מה קורה ? תודה

אדם שאל/ה:
1/1/2022 ב 16:51

פסילת רישיון נהיגה

קיבלתי פסילת רישיון ל 60 יום בבית דין לתעבורה בצפת. מאחר ואני גר במרכז שלחתי את הרישיון עם פסק הדין בדואר רשום עם הודעת מסירה. שלחתי ב 30.11, וקיבלתי אישור מסירהמהדואר ב 7.12. לא קיבלתי מבית הדין שום אישור הפקדה. אשתי בהריון ועוד שבועיים נכנסת לחודש תשיעי, ולא בטוח שעד אז יוחזר לי הרישיון. ושאלתי היא: האם יש אפשרות לבקש קיצור הפסילה? ואם כן איך ולמי להפנות? ושאלה שנייה, איך אני מקבל את הרישיון חזרה? והאם אישור המסירה מהדואר מספיק כדי לאשר הפקדת הרישיון?

ולנטינ שאל/ה:
17/11/2021 ב 11:00

דוח חנייה

אבא חנה במקום של חניית נכה לא הייה ברור מקום חשב שכבר נגמר המקום של נכה

חיים שאל/ה:
11/11/2021 ב 17:00

דו"ח תעבורה שגוי

שלום. אתמול הגיע אלי מכתב מרשות האכיפה והגביה ובו דרישה לתשלום עבור דו"ח תנועה מחודש 05/2021. החוב מורכב מ1,000 ש"ח קרן + 500 ש"ח ריבית. העניין הוא שמעולם לא קיבלתי הודעה שיש לי דו"ח תנועה, התוודעתי לדו"ח פעם ראשונה אתמול באמצעות המכתב מהמרכז לגביית קנסות. לכאורה הדו"ח ניתן כי שוטר טען שראה אותי אוחז בטלפון הסלולרי, אך כאמור בפועל לא קיבלתי דו"ח בכלל, לא בידיים ולא בדואר. אבל הנקודה העיקרית היא שמיקום העבירה כפי שמופיע במכתב אינו המיקום שבו השוטר עצר אותי, דהיינו, הכתובת שמופיעה בדו"ח אינה הכתובת שבה בוצעה העבירה. מה ניתן לעשות כדי לבטל את הדו"ח?. תודה רבה.

אלקנה טנא שאל/ה:
14/9/2021 ב 11:55

חניית נגררת

האם נגגרת שחונה בשטח ציבורי חייבת להיות רתומה לרכב?

דני שאל/ה:
26/4/2021 ב 13:29

ביטול דו"ח תנועה

שלום, נהגתי ברכב חברה והגיע דו"ח מצלמה. הדו"ח הוסב על שמי. לאחר שהגיע הדו"ח לחברה ביקשתי להישפט. הדו"ח שהוסב על שמי לא הגיע אלי בדואר (וגם לא נשלח). הזמנה למשפט לא קיבלתי, אך מסתבר שהתקיים דיון בהיעדר. העבירה עצמה הייתה לפני יותר משנה. האם יש עילה לביטול הקנס שניתן במשפט מכיוון שלא קיבלתי הזמנה וגם אל את הדו"ח שהוסב בדואר ועל כן התיישן?

שלמה שאל/ה:
12/4/2021 ב 17:35

תעבורה

קיבלתי דוח ממצלצת מהירות ואני נהג חדש א לא קיבלתי בדואר שום דבר ב עברו שלש חודשים וזה עלה בחמישים אחוז השאלה מה ניתן לעשות בענין תודה רבה מראש

דנה שאל/ה:
9/3/2021 ב 15:11

דוח תעבורה בכביש עירוני

שלום. נסעתי בכביש עירוני וצולמתי על ידי מצלמה מסוג " מדור 3 א ומכשור אכיפה 3/א " . ביחד איתי היו על הכביש עוד 2 מכוניות נוספות בנתיבים שונים. איך עובדת המצלמה מסוג הזה במיוחד כשיש מספר רכבים באותו זמן בנתיבים שונים.האם יתכן ובאיזה מקרים שדוח שקיבלתי לא אמור להיות מיועד עבור רכב שלי אלא עבור רכב אחר ?

אלון שאל/ה:
8/12/2019 ב 16:35

שליחת דוח הביתה

שלום כאשר מקבלים דוח חניה מרשות מקומית בגלל שרכב החנה במקום שאסור האם לא חלה על רשות מקומית חובה לשלוח את דוח גם לבית ? שהרי יוכל להיות שדוח עף ברוח .

יוסי שאל/ה:
3/12/2019 ב 11:24

דוח על פניה בצומת

קיבלתי דוח בערב, על פניה בצומת שלא כפי שמציין הרמזור, העניין שהמנורה של החץ המורה את כיוון הנסיעה שרופה,ובערב הרמזור האדום מסנוור וקשה לראות את החץ שממוקם למעלה מעל הרמזור,האם זאת עילה לביטול הדוח?

יוסי
4/12/2019 ב 15:33

דוח על פניה בצומת

מדובר בתמרור מספר 203

* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

אלון שאל/ה:
24/10/2019 ב 14:39

דוח תנועה מוצדק???

שלום לכולם שוטר "תפס" אותי עם טלפון כבוי בין הרגליים עצר אותי ועוד אמר לי "תגיד תודה שאני לא נותך לך 1000 שקל על טלפון." אני יעשה לך טובה ויתן לך דוח על חוסר זהירות 500 שקל ו6 נקודות האם אפשר לעשות משיהו בעניין אפילו לבקש להשפיט באפון עצמאי האם יש סיכוי ? תודה לעונים

שלמה שאל/ה:
7/10/2019 ב 21:09

דו"ח על נסיעה במעבר חצייה בזמן שיש הולך רגל

נסעתי על מעבר חצייה עם רכב כשעל המעבר היה איש שסיים לחצות ואני עברתי בנתיב המרוחק יותר וקיבלתי על זה דו"ח ושבוע לאחר מכן קרה לי משהו דומה במקום אחר וגם קיבלתי על זה קנס ועל שני הדוחות קיבלתי 500 שקל קנס ו8 נקודות על כל עבירה רציתי לדעת אם יש משהו לעשות בנידון

נועם שאל/ה:
31/5/2019 ב 12:05

מסירת דו"ח בדואר

שלום! לפני כשבוע וחצי עצר אותי שוטר בטענה שנהגתי במהירות מופרזת ועקפתי מימין. לפני שהשוטר שחרר אותי הוא אמר שהוא נותן לי דו"ח על עקיפה מימין בלי מהירות מופרזת והדו"ח ישלח אליי בדואר. הוא לא ביקש ממני לחתום על כלום ולא שאל מה יש לי להגיד בנושא. האם זה תקין שהשוטר לא שאל מה יש לנהג להגיד, לא החתים אותי על כלום ושולח את הדו"ח בדואר במקום למסור לי אותו במקום? תודה מראש!

רועי שאל/ה:
23/3/2019 ב 17:50

מישהו מכיר עורך דין תעבורה מנוסה במרכז?

קיבלתי זימון לבית משפט לאחר ששוטר תפס אותי נוהג בשכרות. המשפט בבית המשפט לתעבורה מרכז בפתח תקווה. מחפש עורך דין תעבורה מנוסה שלא גובה מחירים מופקרים. תודה

ניסים
23/3/2019 ב 18:04

עורך דין תעבורה מוביל במרכז

ממליץ על עו"ד אסף דוק - מדובר בעורך דין תעבורה מוביל המכיר את רזי המשפט הפלילי מחד והן את דיני התעבורה בפרט. ניסיון של שנים ומחירים הוגנים!

* האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!

ענת שאל/ה:
7/11/2018 ב 21:05

קנס חניה כאשר התמרור לא ברור

לום רב, ביולי 2017 השארתי את הרכב בחניון ליד תחנת הרכבת חוף הכרמל, החניון היה ללא סימון של כחול לבן או אדום לבן על פס המדרכה ורק בכניסה אליו יש תמרור חניה מס' 626 ורשם "רכב פרטי כולל מוניות" מתחתיו עוד תמרור מס' 432 ומתחתיו כתוב "בכל מגרש החניה בין שלוש לארבע" , כאשר חזרתי אחרי כמה ימים מצאתי 4 קנסות , כל אחד 250 שקל שנתנו בשעה 2.30 בכל יום. בקשתי להשפט והמשפט בעוד 10 ימים, מאז הם שינו את השילוט אודה לחוות דעתך האם יש לי סיכוי לקבל פטור מהקנס מהסיבה שהשילוט אינו ברור והקנס לא ניתן בשעה שעל השלט. בתודה מראש ענת

דניאל שאל/ה:
18/9/2018 ב 12:34

בירור לגבי עורך דין

היי,

קיבלתי המלצות חמות על עורך דין תעבורה בשם דמיטרי אניקין. זה האתר שלו: https://www.anikin-law.co.il/

מישהו מכיר ויכול לתת פרטים?

תודה.

מריו רוטר שאל/ה:
13/8/2018 ב 11:26

שינוי שם בקנס

שלום רב, השתלשלות העניין היא כזאת: החברה מחזיקה ברכב בליסינג. אחד העובדים של החברה נהג ברכב ועבר עברת מהירות. הודעת הכנס הגיע לחברת הליסינג והיא פנתה למשטרה וביקשה להעביר את הקנס על שם החוכר, זאת אומרת על שם החברה שלנו. לאחר כשנה מתאריך העברה קיבלנו הודעת תשלום מאת המרכז לגביית קנסות וזאת הייתה הפעם הראשונה שידענו שקיים דו"ח על עברת המהירות. פנינו למשטרה ולמרכז לגביית קנסות בבקשה להעביר את הדו"ח על שם הנהג וקיבלנו תשובה שלילית בנימוק שפנינו לאחר 90 הימים המותרים מתאריך משלוח ההודעה הראשונה. גם כאשר פנינו שנית והסברנו כי לא יכולנו לפנות תוך 90 יום כי את הודעת התשלום קיבלנו רק אחרי כשנה קיבלנו את אותה תשובה. האם יש מה לעשות ואם כן, מה אנו צריכים לעשות? תודה

חיים שאל/ה:
6/8/2018 ב 13:14

זימון לתת עדות בתאונה

שלום רב,

לפני כשנה וחצי נהגתי ברכב ליסינג והייתי מעורב בתאונה בה לפי דעתי איני האשם. התאונה שקרתה בחניון מסחרי, האטתי והמשכתי לנסוע כאשר רכב שנסע מאחורי הגיע לעקוף והתנגשתי בו בחלקו הקדמי כאשר סטה לנתיב שלי או לחילופין ניסה לעקוף ולא הספקתי לבלום.

זומנתי לתת עדות במשפט למול חברת הביטוח של הנהג השני - מה עליי לוודא לפני? מי משלם לי על יום החופש? האם אני צריך להזהר שלא לסכן את עצמי בתביעת נגד?

אילן שאל/ה:
6/6/2018 ב 12:50

חוק התיישנות לגבי בקשה להישפט

שלום עשיתי עברת תנועה (לפי דברי השוטר) שלחתי בקשה להישפט הזמנה הגיע למשטרה ב19.04.17 את הזמנה להישפט קיבלתי21.05.18 לפי משידוע לי לפי חוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב], תשמ"ב-1982 סעיף 230 הודיע אדם לפי סעיף 229(א) שברצונו להישפט על העבירה, תישלח לו הזמנה למשפט תוך שנה מיום שנתקבלה הודעתו; יש לי שני שאלות: 1) לפי משהבנתי מסעיף230 שעל משטרה לשלוח הזמנה למשפט תוך שנה מרגע שקיבלו את הודעה להישפט (תקנו אותי אם טועה) אבל לא הבנתי מה קורה אם שלחו את המנה להשפט אחרי שנה האם חלה התיישנות (הקטע של התיישנות לא כתוב בסעיף) במידה וחלה התיישנות באיזה סעיף זה כתוב. 2) דיברתי עם תובעת של משטרה שטוענת שלא קיים התיישנות משום תיקון לחוק האם זה נכון? ואם כן מהו אותו תיקון. בתודה מראש

דרור שאל/ה:
21/5/2018 ב 21:57

סתירה במצלמת צומת מרומזר

1אשתי קבלה דוח על מעבר באור אדום במומת מרומזרת 2 להפתענו קבלנו את תמונת הרכב גילינו סתירה בתוך התמונה ברמזור האחורי האור אדום וברמזור הקדמי האור כתום מה עושים? ב

מחפש עורך דין? קבל הכוונה אישית

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית