פורסם ב 9/2/2010 ע"י עורכת דין כרמית תירם

עבירה של נהיגה בשכרות כפי שכבר הוזכר לא פעם, הינה עבירת  תעבורה חמורה שהעונש בצידה הינו שנתיים פסילת רישיון הנהיגה.

סירוב לבצע בדיקת שכרות
היא עבירה מקבילה לנהיגה בשכרות. אלה שבמקרה זה המשטרה לא נדרשת להציג כל ראיה מדעית שהייתם שיכורים. עצם העובדה שסרבתם להבדק הופכת אתכם למי שהודו שנהגו שיכורים. לכן מי שיורשע בעבירה של סירוב אף הוא עלול לאבד את רישיון הנהיגה לשנתיים.

לכן על אף כל הספקות, השמועות, הדיווחים והבלבול הכללי סביב הרשעת נהגים שיכורים, סירוב לבדיקה הוא לא בהכרח פתח מילוט. למעשה, הוא מעמיד אתכם, מבחינת העונש הצפוי,בדיוק באותו מצב בו הייתם לו נבדקתם.

עם זאת, חשוב לומר כי השוטרים מחוייבים לפעולות מסוימות במקרה של נהג מסרב. במקרים רבים פעולות אלה אינן מבוצעות כראוי או אינן מבוצעות כלל.  לכן במקרה והוגש נגדכם כתב אישום בגין עבירה של סירוב להבדק, פנו לקבלת ייעווץ משפטי. אנו המתמחים בתחום נדע לבחון את המסמכים והראיות ונפעל כדי לשמור על רישיון הנהיגה שלכם.  בנוסף אנו ממליצים שתקראו את הכתבה שלי בנושא הרף החדש שקבע בית המשפט לגבי אכיפת נהיגה בשכרות.


האמור לעיל מהווה מאמר כללי ואין לראות בו ייעוץ משפטי מכל סוג. לייעוץ פרטני בנושאי דיני תעבורה, תאונות דרכים, פלילים יש לפנות ל: משרד עורכי דין - כרמית תירם

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

עבירות מהירות: "הדבורה" נכנסה לשימוש מבצעי

הדבורה, מהי? מדובר במד מהירות שיותקן על מרבית הניידות של משטרת התנועה הארצית ומאפשר למדוד את מהירות הנסיעה של כלי רכב, מכל הצדדים וגם תוך כדי נסיעה של הניידת. מספר מכשירים נרכשו כבר לפני כשנה ועברו סדרת מבחנים במכון התקנים, בטכניון ובפעילות בשטח.

דוחות תעבורה

שוטר עוצר אותך ונותן לך מספר דוחות בגלל אותו אירוע אך כל דוח בגלל עבירה אחרת, מה ניתן לעשות? 

כיצד מתמודדים עם קנסות תעבורה?

קנסות תעבורה מצטברות ונערמות, מובילות לחובות כבדים, לכפלי קנס ועלולות להוביל גם לעיקול חשבון הבנק. אז כיצד מתמודדים עם קנסות אלו? הנה כמה דרכים לפעולה.

זיכוי נהגים מעבירה של נהיגה במהירות מופרזת

לאחרונה התברר כי המשטרה אינה מכיילת את המכשירים בהם היא משתמשת למדידת מהירות. המשמעות היא שמדידות המכשירים אינן אמינות. בתי המשפט בשורה של פסקי דין זיכו נהגים מעבירה של נהיגה במהירות מופרזת. אל תמהרו להודות הקדימו והתיעצו עם עורך דין המתמחה בתחום.

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי