פורסם ב 11/1/2010 ע"י עורכת דין כרמית תירם

אז הנה אחרי מאמץ גדול עברתם את התאוריה ואת המבחן המעשי וקבלתם את רישיון הנהיגה המיוחל. בכדי שתוכלו להמשיך ולשמור על רישיון הנהיגה שלכם חשוב שתדעו מהם הכללים שחלים עליכם.

"נהג חדש" הוא מי שטרם מלאו שנתיים מיום בו קבל את רישיון הנהיגה. משלושת החודשים הראשונים מיום קבלת הרישיון עליכם לנהוג כאשר לצידכם "מלווה". מי הוא אותו "מלווה"?

מי שמלאו לו 24 שנים והוא מחזיק ברישיון נהיגה לפחות 5 שנים או מי שמלאו לו 30 שנים והוא מחזיק ברישיון נהיגה לפחות 3 שנים.

חשוב לדעת כי מי שטרם חלפה לו תקופת "נהג חדש" ויבצע אחת מעבירות התעבורה החמורות כגון: נהיגה בשכרות, נהיגה במהירות מופרזת, חציית צומת באור אדום וכיו"ב. רישיונו יפסל ובכדי לחדשו יאלץ לעבור מחדש את מבחן התאוריה והמבחן המעשי.


לפניכם כמה עובדות לגבי נהגים חדשים: 

16% מכלל הנהגים הם נהגים חדשים. 22% מהנהגים החדשים מעורבים בתאונות דרכים. 
התקופה בה נגרמות רוב התאונות היא שלושת החודשים הראשונים מיום קבלת הרישיון. 
רוב התאונות בהן מעורבבים נהגים חדשים קורות בסופי שבוע. העבירה המדווח ביותר לגבי נהגים חדשים הינה נהיגה במהירות מופרזת.


אז הנה השגתם את רישיון הנהיגה אך כעת חשוב לא פחות שתדאגו לשמור עליו ועל עצמכם.האמור לעיל מהווה מאמר כללי ואין לראות בו ייעוץ משפטי מכל סוג.

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

נהיגה בשכרות: השלכות פסק הדין שיצא תחת ידי ההרכב מירושלים

נהיגה בשכרות: כיצד השפיע פסק הדין שניתן ע"י הרכב שלושת השופטים בירושלים אשר קבע רף אכיפה חדש? או במילים אחרות כיצד הוא מיושם הלכה למעשה?

חובות וזכויות כששוטר תנועה עוצר אתכם

למרות שהמפגש עם כוחות המשטרה עשוי להיות מעט מלחיץ יש לזכור כי השוטרים כפופים להוראות החוק וכי גם להם יש חובות בהן עליהם לעמוד. מהן החובות של שוטרי תנועה? ומהן הזכויות שלכם כאשר עוצר אתכם שוטר? כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.

חריגה מעונשי מינימום בעבירה של נהיגה בשכרות

פסק דין של בית המשפט לתעבורה בירושלים אשר קורא למחוקק ליצור מדרג בעונשי המינימום בעבירת נהיגה בשכרות ובנתיים מקל בעונש במקרים מסויימים.

בית המשפט קבע רף חדש לאכיפת נהיגה שכרות

בית המשפט לתעבורה בירושלים, בהרכב של 3 שופטים ("משפט המומחים") קבע כי מכשיר הינשוף אמין באופן עקרוני אך קבע כי יש לאכוף את עבירת השכרות רק על מי שנבדק ונמצא כי רמת האלכוהול הינה 400 מקרוגרם.

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי