פורסם ב 11/1/2010 ע"י עורכת דין כרמית תירם

אז הנה אחרי מאמץ גדול עברתם את התאוריה ואת המבחן המעשי וקבלתם את רישיון הנהיגה המיוחל. בכדי שתוכלו להמשיך ולשמור על רישיון הנהיגה שלכם חשוב שתדעו מהם הכללים שחלים עליכם.

"נהג חדש" הוא מי שטרם מלאו שנתיים מיום בו קבל את רישיון הנהיגה. משלושת החודשים הראשונים מיום קבלת הרישיון עליכם לנהוג כאשר לצידכם "מלווה". מי הוא אותו "מלווה"?

מי שמלאו לו 24 שנים והוא מחזיק ברישיון נהיגה לפחות 5 שנים או מי שמלאו לו 30 שנים והוא מחזיק ברישיון נהיגה לפחות 3 שנים.

חשוב לדעת כי מי שטרם חלפה לו תקופת "נהג חדש" ויבצע אחת מעבירות התעבורה החמורות כגון: נהיגה בשכרות, נהיגה במהירות מופרזת, חציית צומת באור אדום וכיו"ב. רישיונו יפסל ובכדי לחדשו יאלץ לעבור מחדש את מבחן התאוריה והמבחן המעשי.


לפניכם כמה עובדות לגבי נהגים חדשים: 

16% מכלל הנהגים הם נהגים חדשים. 22% מהנהגים החדשים מעורבים בתאונות דרכים. 
התקופה בה נגרמות רוב התאונות היא שלושת החודשים הראשונים מיום קבלת הרישיון. 
רוב התאונות בהן מעורבבים נהגים חדשים קורות בסופי שבוע. העבירה המדווח ביותר לגבי נהגים חדשים הינה נהיגה במהירות מופרזת.


אז הנה השגתם את רישיון הנהיגה אך כעת חשוב לא פחות שתדאגו לשמור עליו ועל עצמכם.האמור לעיל מהווה מאמר כללי ואין לראות בו ייעוץ משפטי מכל סוג.

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

איך יוצאים מאישום של נהיגה בשכרות?

עורך דין לענייני תעבורה מסביר כיצד ניתן לצאת מאישום של נהיגה בשכרות.

חובות וזכויות כששוטר תנועה עוצר אתכם

למרות שהמפגש עם כוחות המשטרה עשוי להיות מעט מלחיץ יש לזכור כי השוטרים כפופים להוראות החוק וכי גם להם יש חובות בהן עליהם לעמוד. מהן החובות של שוטרי תנועה? ומהן הזכויות שלכם כאשר עוצר אתכם שוטר? כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.

עו"ד תעבורה – מתי כדאי לשכור את שירותיו?

האם בכל מקרה של תאונת דרכים כזאת או אחרת בה היינו מעורבים עלינו לפנות לעורך דין תחבורה? באילו מקרים אנחנו חייבים ולמה? כל מה שצריך לדעת בנושא לפניכם.

דוח תנועה - האם אפשר לצאת זכאי?

קיבלת דוח תנועה – האם תוכל לצאת זכאי ולהימנע מתשלום הדוח? כיצד תוכל לעשות כן? ומה תפקידו של עורך דין תעבורה במקרים מסוג אלו? כל הפרטים לפניכם.

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי