פורסם ב 11/1/2010 ע"י עורכת דין כרמית תירם

אז הנה אחרי מאמץ גדול עברתם את התאוריה ואת המבחן המעשי וקבלתם את רישיון הנהיגה המיוחל. בכדי שתוכלו להמשיך ולשמור על רישיון הנהיגה שלכם חשוב שתדעו מהם הכללים שחלים עליכם.

"נהג חדש" הוא מי שטרם מלאו שנתיים מיום בו קבל את רישיון הנהיגה. משלושת החודשים הראשונים מיום קבלת הרישיון עליכם לנהוג כאשר לצידכם "מלווה". מי הוא אותו "מלווה"?

מי שמלאו לו 24 שנים והוא מחזיק ברישיון נהיגה לפחות 5 שנים או מי שמלאו לו 30 שנים והוא מחזיק ברישיון נהיגה לפחות 3 שנים.

חשוב לדעת כי מי שטרם חלפה לו תקופת "נהג חדש" ויבצע אחת מעבירות התעבורה החמורות כגון: נהיגה בשכרות, נהיגה במהירות מופרזת, חציית צומת באור אדום וכיו"ב. רישיונו יפסל ובכדי לחדשו יאלץ לעבור מחדש את מבחן התאוריה והמבחן המעשי.


לפניכם כמה עובדות לגבי נהגים חדשים: 

16% מכלל הנהגים הם נהגים חדשים. 22% מהנהגים החדשים מעורבים בתאונות דרכים. 
התקופה בה נגרמות רוב התאונות היא שלושת החודשים הראשונים מיום קבלת הרישיון. 
רוב התאונות בהן מעורבבים נהגים חדשים קורות בסופי שבוע. העבירה המדווח ביותר לגבי נהגים חדשים הינה נהיגה במהירות מופרזת.


אז הנה השגתם את רישיון הנהיגה אך כעת חשוב לא פחות שתדאגו לשמור עליו ועל עצמכם.האמור לעיל מהווה מאמר כללי ואין לראות בו ייעוץ משפטי מכל סוג.

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

נהיגה ללא רישיון או רישיון שאינו בתוקף

במאמר זה יובהר ההבדל שבין נהיגה ללא רישיון כלל לבין נהיגה כשרישיון הנהיגה אינו תקף וההשלכות המשפטיות הנובעות מעבירה זו.

פסק דין - זיכוי מעבירה של נהיגה בזמן פסילה

בית המשפט קבע שכשמדובר בנהג שרישיון הנהיגה אינו בתוקף 20 שנה - יש למנות את תקופת הפסילה מיום מתן גזר הדין ועל כן הנאשם לא נהג בזמן פסילה

עורך דין תעבורתי

דיני תעבורה הוא התחום המשפטי המתייחס לתקנות התעבורה היבשתית. בתחום המשפטי, בעל המקצוע העוסק בתחום דיני התעבורה הוא עו"ד תעבורתי.

העמדה לדין בגין נהיגה בשכרות, על מה כל הרעש?!

העמדה לדין בגין נהיגה בשכרות הפכה זה מכבר לדבר שכיח. נהגים רבים מוצאים עצמם נעצרים ל"בדיקה שגרתית" ונדרשים להיבדק בדיקת שכרות במכשיר ה"ינשוף", כפי שהוא מכונה בארץ או בשמו המקצועי "אלכוטסט". רבים מהנהגים סבורים שמרגע שנבדקו במכשיר ונמצאו שכורים אין להם מה לעשות מלבד להגיע לבית המשפט ולקבל עליהם את הדין - והדין כיום קובע עונש חמור של פסילת רישיון הנהיגה לשנתיים. אלא, שלא כך הם פני הדברים!

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי