פורסם ב 11/6/2010 ע"י עורכת דין כרמית תירם

"נהג חדש" הוא מי שקבל זה עתה רישיון נהיגה על רכב מנועי. הגדרה זו תחול על הנהג למשך שנתיים. לאחר שנתיים ישלח על ידי משרד הרישוי רישיון חדש. היה ובמהלך שנתיים אלה עבר הנהג אחת מהעברות החמורות רשות הרישוי יכולה להתנות את חידוש הרישיון בבחינות ובבדיקות. במקרה זה יחולו ההוראות  החלות על נהג חדש למשך שנתיים נוספות.

על נהג חדש לדעת:
1. במהלך שלושת החודשים הראשונים עליו לנהוג כשלידו מלווה.
2. מלווה הוא מי שיש ברשותו רישיון נהיגה לפחות 5 שנים והינו מעל גיל 24 או אדם שגילו מעל 30 וברשותו רישיון נהיגה לפחות 3 שנים.
3. נהג חדש רשאי להסיע ברכבו שני נוסעים נוספים בלבד.
עבירות חמורות נוספות הינן:
1. חצית צומת באור אדום.
2. מעורבות בתאונת דרכים.
3. נהיגה בשכרות.
4. נהיגה במהירות מופרזת מעל 41 קמ"ש.
עבירה על כל אחד מהסעיפים שצוינו מהווה עבירה חמורה בגינה עלול להיפסל רישיון הנהיגה וכפי שצוין הרישיון יחודש רק לאחר בחינה מחדש והמגבלות ימשיכו לחול למשך שנתיים נוספות.


האמור לעיל מהווה מאמר כללי ואין לראות בו ייעוץ משפטי מכל סוג. לייעוץ פרטני בנושאי דיני תעבורה, תאונות דרכים, פלילים יש לפנות ל: משרד עורכי דין - כרמית תירם

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

חריגה מעונשי מינימום בעבירה של נהיגה בשכרות

פסק דין של בית המשפט לתעבורה בירושלים אשר קורא למחוקק ליצור מדרג בעונשי המינימום בעבירת נהיגה בשכרות ובנתיים מקל בעונש במקרים מסויימים.

דוח תנועה - האם אפשר לצאת זכאי?

קיבלת דוח תנועה – האם תוכל לצאת זכאי ולהימנע מתשלום הדוח? כיצד תוכל לעשות כן? ומה תפקידו של עורך דין תעבורה במקרים מסוג אלו? כל הפרטים לפניכם.

אמינות מכשיר "הדבורה"

נהיגה במהירות מופרזת - פסק דין חדש הקובע קריטריונים לגבי מד המהירות המכונה "הדבורה"

פסק דין - נהיגה בזמן פסילה

פסקי דין בנושא נהיגה בזמן פסילה שאומר שמי שנתפס נוהג ברכב כאשר רישיונו נפסל אם בשל פסילה על ידי בית המשפט או על ידי משרד הרישוי דינו מאסר בפועל.  נושא אשר תמיד חם בדיני תעבורה.

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי