פורסם ב 11/6/2010 ע"י עורכת דין כרמית תירם

"נהג חדש" הוא מי שקבל זה עתה רישיון נהיגה על רכב מנועי. הגדרה זו תחול על הנהג למשך שנתיים. לאחר שנתיים ישלח על ידי משרד הרישוי רישיון חדש. היה ובמהלך שנתיים אלה עבר הנהג אחת מהעברות החמורות רשות הרישוי יכולה להתנות את חידוש הרישיון בבחינות ובבדיקות. במקרה זה יחולו ההוראות  החלות על נהג חדש למשך שנתיים נוספות.

על נהג חדש לדעת:
1. במהלך שלושת החודשים הראשונים עליו לנהוג כשלידו מלווה.
2. מלווה הוא מי שיש ברשותו רישיון נהיגה לפחות 5 שנים והינו מעל גיל 24 או אדם שגילו מעל 30 וברשותו רישיון נהיגה לפחות 3 שנים.
3. נהג חדש רשאי להסיע ברכבו שני נוסעים נוספים בלבד.
עבירות חמורות נוספות הינן:
1. חצית צומת באור אדום.
2. מעורבות בתאונת דרכים.
3. נהיגה בשכרות.
4. נהיגה במהירות מופרזת מעל 41 קמ"ש.
עבירה על כל אחד מהסעיפים שצוינו מהווה עבירה חמורה בגינה עלול להיפסל רישיון הנהיגה וכפי שצוין הרישיון יחודש רק לאחר בחינה מחדש והמגבלות ימשיכו לחול למשך שנתיים נוספות.


האמור לעיל מהווה מאמר כללי ואין לראות בו ייעוץ משפטי מכל סוג. לייעוץ פרטני בנושאי דיני תעבורה, תאונות דרכים, פלילים יש לפנות ל: משרד עורכי דין - כרמית תירם

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

פסק דין - נהיגה בזמן פסילה

פסקי דין בנושא נהיגה בזמן פסילה שאומר שמי שנתפס נוהג ברכב כאשר רישיונו נפסל אם בשל פסילה על ידי בית המשפט או על ידי משרד הרישוי דינו מאסר בפועל.  נושא אשר תמיד חם בדיני תעבורה.

מתי וכיצד עו"ד תעבורה יכול לסייע לנו?

על השירותים המשפטיים השונים אשר מציעים עורכי הדין לענייני תעבורה בימנו וכיצד הם יכולים לסייע לנו משפטית במקרים של עבירות תנועה כאלו ואחרות.

עבירת מהירות מופרזת

מנתוני עמותת "אור ירוק", המבוססים על נתוני משטרת ישראל, בשנת 2013 רשמה משטרת ישראל 120,110 דוחות בגין נהיגה במהירות מופרזת

נהיגה ללא רישיון או רישיון שאינו בתוקף

במאמר זה יובהר ההבדל שבין נהיגה ללא רישיון כלל לבין נהיגה כשרישיון הנהיגה אינו תקף וההשלכות המשפטיות הנובעות מעבירה זו.

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי