פורסם ב 9/9/2012 ע"י מאמרי מערכת ליגל אינפו

ממש בימים אילו מתחוללת מחאה שלא נראתה בעוצמתה מאז קום המדינה. מאות אלפי תושבים אשר הרגישו ש"הגיעו מים עד נפש" ואינם יכולים עוד לעמוד בתשלומי המסים, החליטו לצאת ולמחות. תושבים אלו החליטו שנמאס להם לשלם מיסים עבור שחיתות בממשלות ובזבוז כספים רב. ברור שלא אכנס במאמר זה לנושא הפוליטי שבעניין אך צריך לשים לב לנקודה חשובה זו בהיסטוריה. בנקודה זו, אנשים פשוטים, כמוני וכמוך, החליטו שדי, נמאס, רוצים מיסים מופחתים שיקלנו עלינו במהלך סדר היום הרגיל והממוצע שלנו.

אותם אנשים, ציבור רחב יש לומר, החליט שזה פשוט לא הגיוני לעבוד, לעיתים, בשתי עבודות, בלי לנסוע לחול ולחופשות כל שני וחמישי, לחיות חיים פשוטים וצנועים ועדיין לא לסיים את החודש.

האצבע המאשימה העיקרית שלהם היא נושא המיסוי. כפי שאתם ודאי יודעים, שיעור המס בארץ הוא בין הגבוהים בעולם. אני לא יודע אם ידעתם אבל על כל שקל שאתם משלמים לחברה זו או אחרת, יש מרכיב גדול מאוד של מיסים. מרכיב המיסים כל כך גדול שלעיתים יכול להגיע עד ל 70% מסך הקניה אותה אתה מבצע. בדלק יש מרכיב של קרוב ל 50%! מיסוי גורף ענק.

העניין הוא שיש הגיון בדבר. איך אמר שר הביטחון בערב אחד, "אנחנו לא חיים בשוויץ" וכוונתו היתה שהוצאות הביטחון שלנו גדולות מאוד מעצם העובדה שאנו חיים במדינת ישראל ובמדינתינו הקטנה, אויבים רבים אשר מנסים להשמיד אותו מכל צד וכתוצאה מכך, עלינו לשלם ולהוציא כספים רבים על ביטחון. אנני אומר שאין זה נכון אך לטעמי, צמצום פערים בחברה הינו בגדר חובה. השאלה מהיכן לוקחים את הכסף?

כמו שאמרתי, אנני שר ואנני חבר כנסת אך עם כל הבזבוז שקיים במערכת הביטחון, אני מאמין מאוד שניתן ליעל את המערכת עד לכדי כך שימצאו מהיכן לגרד כמות נכבדה של כסף שנזרק בכל מקרה.

רעיון נוסף, אם יכשירו את הציבור פיננסית, הכשרות הכוללות לימודי השקעות למינהם, אולי זה יעזור לנו להכניס למדינתנו הקטנטונת יותר, או לכל הפחות, יסיע לאזרח הקטן להתמודד מול יוקר המחיה ההולך וגובר בארצנו.

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

כל מה שרצית לדעת על ביטוח תאונות אישיות

מאמר מידע מקצועי אשר מסביר אודות פוליסת ביטוח תאונות אישיות ומה חשוב לבדוק לפני שרוכשים פוליסה כזו 

עורך דין מנהלי

מנהו עורך דין מנהלי? במה הוא מתמחה ובאלו מקרים יש לפנות לעורך דין בתחום זה? המידע המלא במאמר הבא

פינוי דייר – מה אפשר לעשות?

לא מסוגלים לסבול את הכאב ראש מכך שהדייר שלכם פשוט מסרב משלם לכם? רוצים לפתור כבר את הסוגיה של דייר שלא מתפנה? כיום אין לכם מה לחשוש ולשבור את הראש יותר מדי. כיום ניתן למצוא מספר הליכים אשר יזרזו את פינוי הדייר שלכם וימנעו מכם כאבי ראש מיותרים.

עו"ד פלילי בתל אביב - מקצועיות במרכז העניינים

הכרך הגדול תל אביב גם מלא בעבירות ובהיתקלויות עם החוק שבהם יכולים להיות מעורבים גם אנשים נורמטיביים לחלוטין. המשותף להם יהיה תמיד העובדה שבסופו של דבר לא יוכלו להיחלץ מכך בכוחות עצמם אלא להיעזר בשירותי עו"ד פלילי בתל אביב עצמה. 

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי