פורסם ב 9/9/2012 ע"י מאמרי מערכת ליגל אינפו

ממש בימים אילו מתחוללת מחאה שלא נראתה בעוצמתה מאז קום המדינה. מאות אלפי תושבים אשר הרגישו ש"הגיעו מים עד נפש" ואינם יכולים עוד לעמוד בתשלומי המסים, החליטו לצאת ולמחות. תושבים אלו החליטו שנמאס להם לשלם מיסים עבור שחיתות בממשלות ובזבוז כספים רב. ברור שלא אכנס במאמר זה לנושא הפוליטי שבעניין אך צריך לשים לב לנקודה חשובה זו בהיסטוריה. בנקודה זו, אנשים פשוטים, כמוני וכמוך, החליטו שדי, נמאס, רוצים מיסים מופחתים שיקלנו עלינו במהלך סדר היום הרגיל והממוצע שלנו.

אותם אנשים, ציבור רחב יש לומר, החליט שזה פשוט לא הגיוני לעבוד, לעיתים, בשתי עבודות, בלי לנסוע לחול ולחופשות כל שני וחמישי, לחיות חיים פשוטים וצנועים ועדיין לא לסיים את החודש.

האצבע המאשימה העיקרית שלהם היא נושא המיסוי. כפי שאתם ודאי יודעים, שיעור המס בארץ הוא בין הגבוהים בעולם. אני לא יודע אם ידעתם אבל על כל שקל שאתם משלמים לחברה זו או אחרת, יש מרכיב גדול מאוד של מיסים. מרכיב המיסים כל כך גדול שלעיתים יכול להגיע עד ל 70% מסך הקניה אותה אתה מבצע. בדלק יש מרכיב של קרוב ל 50%! מיסוי גורף ענק.

העניין הוא שיש הגיון בדבר. איך אמר שר הביטחון בערב אחד, "אנחנו לא חיים בשוויץ" וכוונתו היתה שהוצאות הביטחון שלנו גדולות מאוד מעצם העובדה שאנו חיים במדינת ישראל ובמדינתינו הקטנה, אויבים רבים אשר מנסים להשמיד אותו מכל צד וכתוצאה מכך, עלינו לשלם ולהוציא כספים רבים על ביטחון. אנני אומר שאין זה נכון אך לטעמי, צמצום פערים בחברה הינו בגדר חובה. השאלה מהיכן לוקחים את הכסף?

כמו שאמרתי, אנני שר ואנני חבר כנסת אך עם כל הבזבוז שקיים במערכת הביטחון, אני מאמין מאוד שניתן ליעל את המערכת עד לכדי כך שימצאו מהיכן לגרד כמות נכבדה של כסף שנזרק בכל מקרה.

רעיון נוסף, אם יכשירו את הציבור פיננסית, הכשרות הכוללות לימודי השקעות למינהם, אולי זה יעזור לנו להכניס למדינתנו הקטנטונת יותר, או לכל הפחות, יסיע לאזרח הקטן להתמודד מול יוקר המחיה ההולך וגובר בארצנו.

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

הוצאת אזרחות ספרדית

סיקור מיוחד בנושא הוצאת אזרחות ודרכון ספרדיים - על היתרונות וההזדמנויות הקיימות לבעלי אזרחות ספרדית, ההליך המורכב מול השגרירות וכן האפשרות למתן סיוע בנושא מגורמים מקצועיים בתחום.

תביעת ביטוח חובה מהי?

מעוניינים לדעת מהי תביעת הביטוח החובה? מתי מבצעים תביעה שכזו, והאם היא מפלט אחרון או שכדאי להפעילה מיידית - כנסו לקרוא

מה קורה בזמן חקירה צבאית?

על חשיבותו הגדולה של עורך דין צבאי בזמן חקירה צבאית על רקע חשדות שונים - אלימות, סמים, גניבת רכש, נפקדות ועוד.

האם חוקי להתקין מצלמות אבטחה בעסק?

התקנת מצלמת אבטחה לעסק באזורכם יוצרת מצב לכאורה כי אתם תצלמו את האזור ללא הפסקה, הווה אומר כי הנכם תצלמו גם לקוחות וגם את עובדי המקום - הלא זו פגיעה בפרטיות? מאמר מיוחד בנושא.

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי