פורסם ב 9/9/2012 ע"י מאמרי מערכת ליגל אינפו

ממש בימים אילו מתחוללת מחאה שלא נראתה בעוצמתה מאז קום המדינה. מאות אלפי תושבים אשר הרגישו ש"הגיעו מים עד נפש" ואינם יכולים עוד לעמוד בתשלומי המסים, החליטו לצאת ולמחות. תושבים אלו החליטו שנמאס להם לשלם מיסים עבור שחיתות בממשלות ובזבוז כספים רב. ברור שלא אכנס במאמר זה לנושא הפוליטי שבעניין אך צריך לשים לב לנקודה חשובה זו בהיסטוריה. בנקודה זו, אנשים פשוטים, כמוני וכמוך, החליטו שדי, נמאס, רוצים מיסים מופחתים שיקלנו עלינו במהלך סדר היום הרגיל והממוצע שלנו.

אותם אנשים, ציבור רחב יש לומר, החליט שזה פשוט לא הגיוני לעבוד, לעיתים, בשתי עבודות, בלי לנסוע לחול ולחופשות כל שני וחמישי, לחיות חיים פשוטים וצנועים ועדיין לא לסיים את החודש.

האצבע המאשימה העיקרית שלהם היא נושא המיסוי. כפי שאתם ודאי יודעים, שיעור המס בארץ הוא בין הגבוהים בעולם. אני לא יודע אם ידעתם אבל על כל שקל שאתם משלמים לחברה זו או אחרת, יש מרכיב גדול מאוד של מיסים. מרכיב המיסים כל כך גדול שלעיתים יכול להגיע עד ל 70% מסך הקניה אותה אתה מבצע. בדלק יש מרכיב של קרוב ל 50%! מיסוי גורף ענק.

העניין הוא שיש הגיון בדבר. איך אמר שר הביטחון בערב אחד, "אנחנו לא חיים בשוויץ" וכוונתו היתה שהוצאות הביטחון שלנו גדולות מאוד מעצם העובדה שאנו חיים במדינת ישראל ובמדינתינו הקטנה, אויבים רבים אשר מנסים להשמיד אותו מכל צד וכתוצאה מכך, עלינו לשלם ולהוציא כספים רבים על ביטחון. אנני אומר שאין זה נכון אך לטעמי, צמצום פערים בחברה הינו בגדר חובה. השאלה מהיכן לוקחים את הכסף?

כמו שאמרתי, אנני שר ואנני חבר כנסת אך עם כל הבזבוז שקיים במערכת הביטחון, אני מאמין מאוד שניתן ליעל את המערכת עד לכדי כך שימצאו מהיכן לגרד כמות נכבדה של כסף שנזרק בכל מקרה.

רעיון נוסף, אם יכשירו את הציבור פיננסית, הכשרות הכוללות לימודי השקעות למינהם, אולי זה יעזור לנו להכניס למדינתנו הקטנטונת יותר, או לכל הפחות, יסיע לאזרח הקטן להתמודד מול יוקר המחיה ההולך וגובר בארצנו.

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

הואשמת בתקיפת שוטר? כך תפעל

בתי המשפט רואים בחומרה רבה עבירות של תקיפת שוטר והענישה היא בהתאם. הואשמת בתקיפת שוטר? יש מה לעשת. עו"ד אורית חיון מסבירה כיצד לפעול במקרים בהם הואשמתם בעבירה זו.

הקלטת חקירה משטרתית

רובנו לא יודעים כיצד להתנהל מול הרשויות השונות ובמיוחד מול המשטרה. אחד מהמקרים בהם יהיה לנו צורך להתמודד עם המשטרה, הוא בעת חקירה משטרתית - מצב לא נעים אליו כל אזרח יכול להיקלע.

עורך דין מייצג בבית משפט אבל מי מייצג בבית דין רבני

שמעתם אולי על טוען רבני... חשבתם מי מייצג אתכם בבית דין רבני? מה ההבדל בינו לבין עורך דין, האם שני התפקידים יכולים ללכת יחד ומי יכול לתפקד כטוען רבני?
 

תביעות קטנות

סיקור מקצועי מיוחד בנושא תביעות משפטיות קטנות - כיצד ניתן להתנהל ולהתמודד עם תביעות מסוג זה בצורה נכונה ויעילה? 

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי