פורסם ב 9/9/2012 ע"י מאמרי מערכת ליגל אינפו

ממש בימים אילו מתחוללת מחאה שלא נראתה בעוצמתה מאז קום המדינה. מאות אלפי תושבים אשר הרגישו ש"הגיעו מים עד נפש" ואינם יכולים עוד לעמוד בתשלומי המסים, החליטו לצאת ולמחות. תושבים אלו החליטו שנמאס להם לשלם מיסים עבור שחיתות בממשלות ובזבוז כספים רב. ברור שלא אכנס במאמר זה לנושא הפוליטי שבעניין אך צריך לשים לב לנקודה חשובה זו בהיסטוריה. בנקודה זו, אנשים פשוטים, כמוני וכמוך, החליטו שדי, נמאס, רוצים מיסים מופחתים שיקלנו עלינו במהלך סדר היום הרגיל והממוצע שלנו.

אותם אנשים, ציבור רחב יש לומר, החליט שזה פשוט לא הגיוני לעבוד, לעיתים, בשתי עבודות, בלי לנסוע לחול ולחופשות כל שני וחמישי, לחיות חיים פשוטים וצנועים ועדיין לא לסיים את החודש.

האצבע המאשימה העיקרית שלהם היא נושא המיסוי. כפי שאתם ודאי יודעים, שיעור המס בארץ הוא בין הגבוהים בעולם. אני לא יודע אם ידעתם אבל על כל שקל שאתם משלמים לחברה זו או אחרת, יש מרכיב גדול מאוד של מיסים. מרכיב המיסים כל כך גדול שלעיתים יכול להגיע עד ל 70% מסך הקניה אותה אתה מבצע. בדלק יש מרכיב של קרוב ל 50%! מיסוי גורף ענק.

העניין הוא שיש הגיון בדבר. איך אמר שר הביטחון בערב אחד, "אנחנו לא חיים בשוויץ" וכוונתו היתה שהוצאות הביטחון שלנו גדולות מאוד מעצם העובדה שאנו חיים במדינת ישראל ובמדינתינו הקטנה, אויבים רבים אשר מנסים להשמיד אותו מכל צד וכתוצאה מכך, עלינו לשלם ולהוציא כספים רבים על ביטחון. אנני אומר שאין זה נכון אך לטעמי, צמצום פערים בחברה הינו בגדר חובה. השאלה מהיכן לוקחים את הכסף?

כמו שאמרתי, אנני שר ואנני חבר כנסת אך עם כל הבזבוז שקיים במערכת הביטחון, אני מאמין מאוד שניתן ליעל את המערכת עד לכדי כך שימצאו מהיכן לגרד כמות נכבדה של כסף שנזרק בכל מקרה.

רעיון נוסף, אם יכשירו את הציבור פיננסית, הכשרות הכוללות לימודי השקעות למינהם, אולי זה יעזור לנו להכניס למדינתנו הקטנטונת יותר, או לכל הפחות, יסיע לאזרח הקטן להתמודד מול יוקר המחיה ההולך וגובר בארצנו.

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

זומנתם לחקירה במשטרה? כך תפעלו בהתאם

אם זומנתם לחקירה גם על לא עוול בכפכם, יש מספר דברים שחשוב שתדעו. מה עונים בחקירות, מתי צריך להיוועץ עם עורך דין ועוד במאמר הבא.

עריכת צוואה

עריכה של צוואה היא למעשה מסמך משפטי שהוא כתוב ומוצהר שמטרתו העיקרית היא  להסדיר חלוקה של נכס או עיזבון של האדם אליו היא שייכת. הצוואה מתייחסת לכל הרכוש של האדם ויש בה הנחיה וכללים מפורטים איך להתנהל ביום לאחר שהאדם נפטר, בכל הרכוש והעיזבון שהותיר.  

עורך דין פלילי לייצוג בעבירת פדופיליה

אם אתה קורא את החדשות, אולי שמת לב שכמות האנשים שנשלחים לכלא בגלל פדופיליה גדלה. ההגדרה של פדופיליה משתנה ממדינה למדינה, אך זהו פשע בעל משמעות כבדה מאוד כאן במדינת ישראל. אם יורשע, ניתן לגזור על אדם 20 שנות מאסר לכל היותר.
 

חשיבותו של עורך דין בהליך פשיטת רגל

הליך פשיטת רגל הינו הליך משפטי שדורש ביצועים גבוהים, מקצועיים ומיומנים עד להשגת התוצאות הטובות ביותר ולא לגרום להדרדרויות נוספות - קראו כאן על חשיבותו של עו"ד בהליך.

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי