פורסם ב 23/6/2009 ע"י עורכת דין כרמית תירם

משרד הרישוי מוסמך על פי החוק שלא לחדש את רישיון הנהיגה מטעמים שונים. גם אם נהגת במשך שנים, גם אם לא הייתה מעורב מעולם בתאונת דרכים עדיין אתה עלול למצוא את עצמך ללא רישיון נהיגה.

אם הותנה חידוש הרישיון בעריכת בדיקות רפואיות, מה מחכה לכם?

עליכם להתייצב במכון הארבעה שם יערכו לכם בדיקות כלליות ויערך לכם מבחן אישיותי שיערך מספר שעות. המבחן הינו מבחן אמריקאי באמצעותו יבחנו את שיקול הדעת שלכם ואת יכולתכם לקבל החלטות במצבי לחץ שונים. על פי תוצאות המבחן יקבע האם אישיותכם אינה מהווה סכנה לנהיגה בדרכים.

לאחר מבחן זה ייפגש אתכם פסיכיאטר שיערוך אתכם שיחה קצרה במשך חצי שעה לערך. בסופו של יום על סמך שיחה זו ותוצאות הבדיקה ימליץ הפסיכיאטר האם אתם כשירים לנהיגה.

החלטתו של הפסיכיאטר הינה מכריעה לעניין עתיד רישיונכם.בטרם הינכם ניגשים לבדיקות מומלץ להתייעץ עם עו"ד המבין בתחום. רבים מהנהגים התייחסו לבדיקות אלה כלאחר יד ועד מהרה גילו כי רישיונם נלקח מהם.
היה ונבדקתם והוחלט שלא לחדש את רישיונכם עדיין ניתן לשנות החלטה זו.

על החלטת משרד הרישוי ניתן להגיש ערר לועדת הערר תוך 30 יום.  תפקיד הועדה לבחון את טענותיכם ואת החלטת הרשות. 

ועדת הערר יכולה לדחות את הערר אז תאלצו לשוב ולהיבדק שוב כעבור שנה.
היא יכולה לשלוח אתכם לפסיכיאטר מטעמה שיבחן האם אתם כשירים לנהיגה.
היא יכולה להחליט כי החלטת הרשות שגויה ולהשיב את רישיונכם.

מניסיוני אומר כי רק על ידי עיקשות רבה ניתן לקבל את תשומת ליבה של הוועדה בצורה רצינית. 

יש לבוא לוועדה זו מוכנים ועם החומר הדרוש, על מנת לסתור את טענות הרשות.
יש לנהג זכות להיות מיוצג בהליך זה ולאור ניסיוני רצוי להשתמש בזכות זו.

עו"ד המבין בתחום ידע איזה חומר רצוי להציג בפני הועדה וכיצד להציגו על מנת שתפסל החלטת הרשות ורישיונכם יוחזר או לכל הפחות שההחלטה תבחן על ידי גורם נוסף בטרם ימנעו מימכם לנהוג לפחות למשך שנה.


האמור לעיל מהווה מאמר כללי ואין לראות בו ייעוץ משפטי מכל סוג. לייעוץ פרטני בנושאי דיני תעבורה, תאונות דרכים, פלילים יש לפנות ל: משרד עורכי דין - כרמית תירם

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

העמדה לדין בגין נהיגה בשכרות, על מה כל הרעש?!

העמדה לדין בגין נהיגה בשכרות הפכה זה מכבר לדבר שכיח. נהגים רבים מוצאים עצמם נעצרים ל"בדיקה שגרתית" ונדרשים להיבדק בדיקת שכרות במכשיר ה"ינשוף", כפי שהוא מכונה בארץ או בשמו המקצועי "אלכוטסט". רבים מהנהגים סבורים שמרגע שנבדקו במכשיר ונמצאו שכורים אין להם מה לעשות מלבד להגיע לבית המשפט ולקבל עליהם את הדין - והדין כיום קובע עונש חמור של פסילת רישיון הנהיגה לשנתיים. אלא, שלא כך הם פני הדברים!

חובות וזכויות כששוטר תנועה עוצר אתכם

למרות שהמפגש עם כוחות המשטרה עשוי להיות מעט מלחיץ יש לזכור כי השוטרים כפופים להוראות החוק וכי גם להם יש חובות בהן עליהם לעמוד. מהן החובות של שוטרי תנועה? ומהן הזכויות שלכם כאשר עוצר אתכם שוטר? כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.

חריגה מעונשי מינימום בעבירה של נהיגה בשכרות

פסק דין של בית המשפט לתעבורה בירושלים אשר קורא למחוקק ליצור מדרג בעונשי המינימום בעבירת נהיגה בשכרות ובנתיים מקל בעונש במקרים מסויימים.

שלילית רישיון לאחר בדיקת שיכרות

האם ישנן דרכים משפטיות להתמודד עם שלילת רישיון לאחר בדיקת שכרות? לפניכם סיקור מיוחד בנושא.

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי