פורסם ב 23/6/2009 ע"י עורכת דין כרמית תירם

 על פי שיטת הניקוד הנהוגה כיום, נהג שצבר 36 נקודות במשך שנתיים יפסל רישיון הנהיגה לשלושה חודשים כמעט באופן אוטומאטי. מי שצבר 36 נקודות ישלח אליו מכתב הביתה המתריע בפניו כי רישיונו יפסל. נהג שקבל הודעה זו יוכל לפנות למשרד הרישוי ולבקש שיתקיים לו שימוע על מנת שיוכל לטעות את טענותיו. 

לרוב פקיד הרישוי אינו מוסמך לבטל את הפסילה וכל שיוכל הוא לדחות את מועד תחילתה ובמקרים חריגים יוכל להעביר את הנהג לשימוע בפני ועדת חריגים. ועדת חריגים תחליט האם לקצר את תקופת הפסילה או להשאיר אותה בעינה.
בדרך כלל ימחקו הנקודות בתום תקופה זו של שנתיים אלא אם במהלך השנתיים הנהג צבר למעלה מ - 22 נקודות נוספות, אז תוארך תקופת הצבירה ל- 4 שנים. 

אם צבר הנהג  12-22 נקודות הוא יחויב בקורס נהיגה מונעת והנקודות לא ימחקו עד שהנהג יעמוד בהצלחה בקורס.
נהג אשר רישיונו הוחזר לו לאחר ריצוי פסילה מטעם משרד הרישוי - תקופת הצבירה תעמוד על 6 שנים מיום חידוש הרישיון. אם במהלכן הוא יצבור שוב 36 נקודות או יותר, רישיונו יפסל לתקופה של 9 חודשים. בנוסף, חידוש הרישיון יותנה בבדיקה במכון רפואי והוא יידרש לעבור טסט ותיאוריה מחדש.


האמור לעיל מהווה מאמר כללי ואין לראות בו ייעוץ משפטי מכל סוג. לייעוץ פרטני בנושאי דיני תעבורה, תאונות דרכים, פלילים יש לפנות ל: משרד עורכי דין - כרמית תירם

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

שיטת הניקוד

מהי שיטת הניקוד החדשה ומה מספר הנקודות שנצברו שבגינן ניתן לפסול את רישיון הנהיגה.

אכיפת עבירת נהיגה בשכרות על ידי המשטרה, חוקית או לא חוקית?

בעקבות המדיניות של אכיפה מוגברת של עבירת נהיגה בשכרות, מה מותר ומה אסור למשטרה לעשות.

נהיגה בזמן פסילה

מאמר זה עוסק בעבירה של נהיגה בזמן פסילה, הסכנה שבעבירה זו וההשלכות המשפטיות של מי שנתפס נוהג כאשר רישיונו פסול.

עבירת מהירות מופרזת

מנתוני עמותת "אור ירוק", המבוססים על נתוני משטרת ישראל, בשנת 2013 רשמה משטרת ישראל 120,110 דוחות בגין נהיגה במהירות מופרזת

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי