פורסם ב 23/6/2009 ע"י עורכת דין כרמית תירם

 על פי שיטת הניקוד הנהוגה כיום, נהג שצבר 36 נקודות במשך שנתיים יפסל רישיון הנהיגה לשלושה חודשים כמעט באופן אוטומאטי. מי שצבר 36 נקודות ישלח אליו מכתב הביתה המתריע בפניו כי רישיונו יפסל. נהג שקבל הודעה זו יוכל לפנות למשרד הרישוי ולבקש שיתקיים לו שימוע על מנת שיוכל לטעות את טענותיו. 

לרוב פקיד הרישוי אינו מוסמך לבטל את הפסילה וכל שיוכל הוא לדחות את מועד תחילתה ובמקרים חריגים יוכל להעביר את הנהג לשימוע בפני ועדת חריגים. ועדת חריגים תחליט האם לקצר את תקופת הפסילה או להשאיר אותה בעינה.
בדרך כלל ימחקו הנקודות בתום תקופה זו של שנתיים אלא אם במהלך השנתיים הנהג צבר למעלה מ - 22 נקודות נוספות, אז תוארך תקופת הצבירה ל- 4 שנים. 

אם צבר הנהג  12-22 נקודות הוא יחויב בקורס נהיגה מונעת והנקודות לא ימחקו עד שהנהג יעמוד בהצלחה בקורס.
נהג אשר רישיונו הוחזר לו לאחר ריצוי פסילה מטעם משרד הרישוי - תקופת הצבירה תעמוד על 6 שנים מיום חידוש הרישיון. אם במהלכן הוא יצבור שוב 36 נקודות או יותר, רישיונו יפסל לתקופה של 9 חודשים. בנוסף, חידוש הרישיון יותנה בבדיקה במכון רפואי והוא יידרש לעבור טסט ותיאוריה מחדש.


האמור לעיל מהווה מאמר כללי ואין לראות בו ייעוץ משפטי מכל סוג. לייעוץ פרטני בנושאי דיני תעבורה, תאונות דרכים, פלילים יש לפנות ל: משרד עורכי דין - כרמית תירם

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

נהיגה בשכרות: השלכות פסק הדין שיצא תחת ידי ההרכב מירושלים

נהיגה בשכרות: כיצד השפיע פסק הדין שניתן ע"י הרכב שלושת השופטים בירושלים אשר קבע רף אכיפה חדש? או במילים אחרות כיצד הוא מיושם הלכה למעשה?

דוח תנועה - האם אפשר לצאת זכאי?

קיבלת דוח תנועה – האם תוכל לצאת זכאי ולהימנע מתשלום הדוח? כיצד תוכל לעשות כן? ומה תפקידו של עורך דין תעבורה במקרים מסוג אלו? כל הפרטים לפניכם.

חובות וזכויות כששוטר תנועה עוצר אתכם

למרות שהמפגש עם כוחות המשטרה עשוי להיות מעט מלחיץ יש לזכור כי השוטרים כפופים להוראות החוק וכי גם להם יש חובות בהן עליהם לעמוד. מהן החובות של שוטרי תנועה? ומהן הזכויות שלכם כאשר עוצר אתכם שוטר? כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.

נהיגה ללא רישיון או רישיון שאינו בתוקף

במאמר זה יובהר ההבדל שבין נהיגה ללא רישיון כלל לבין נהיגה כשרישיון הנהיגה אינו תקף וההשלכות המשפטיות הנובעות מעבירה זו.

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי