פורסם ב 23/6/2009 ע"י עורכת דין כרמית תירם

 על פי שיטת הניקוד הנהוגה כיום, נהג שצבר 36 נקודות במשך שנתיים יפסל רישיון הנהיגה לשלושה חודשים כמעט באופן אוטומאטי. מי שצבר 36 נקודות ישלח אליו מכתב הביתה המתריע בפניו כי רישיונו יפסל. נהג שקבל הודעה זו יוכל לפנות למשרד הרישוי ולבקש שיתקיים לו שימוע על מנת שיוכל לטעות את טענותיו. 

לרוב פקיד הרישוי אינו מוסמך לבטל את הפסילה וכל שיוכל הוא לדחות את מועד תחילתה ובמקרים חריגים יוכל להעביר את הנהג לשימוע בפני ועדת חריגים. ועדת חריגים תחליט האם לקצר את תקופת הפסילה או להשאיר אותה בעינה.
בדרך כלל ימחקו הנקודות בתום תקופה זו של שנתיים אלא אם במהלך השנתיים הנהג צבר למעלה מ - 22 נקודות נוספות, אז תוארך תקופת הצבירה ל- 4 שנים. 

אם צבר הנהג  12-22 נקודות הוא יחויב בקורס נהיגה מונעת והנקודות לא ימחקו עד שהנהג יעמוד בהצלחה בקורס.
נהג אשר רישיונו הוחזר לו לאחר ריצוי פסילה מטעם משרד הרישוי - תקופת הצבירה תעמוד על 6 שנים מיום חידוש הרישיון. אם במהלכן הוא יצבור שוב 36 נקודות או יותר, רישיונו יפסל לתקופה של 9 חודשים. בנוסף, חידוש הרישיון יותנה בבדיקה במכון רפואי והוא יידרש לעבור טסט ותיאוריה מחדש.


האמור לעיל מהווה מאמר כללי ואין לראות בו ייעוץ משפטי מכל סוג. לייעוץ פרטני בנושאי דיני תעבורה, תאונות דרכים, פלילים יש לפנות ל: משרד עורכי דין - כרמית תירם

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

חשיבות התיעוד הנכון במקרה של תאונת דרכים

תאונת דרכים, גם אם היא בהיקף קטן, היא חוויה מטלטלת ולא נעימה. הדבר החשוב ביותר לדאוג לו בזמן אמת, מיד לאחר שוידאתם שאין נפגעים הזקוקים לטיפול רפואי דחוף, הוא לתיעוד מלא ומקיף של כל פרטי התאונה.

פסק דין - נהיגה בזמן פסילה

פסקי דין בנושא נהיגה בזמן פסילה שאומר שמי שנתפס נוהג ברכב כאשר רישיונו נפסל אם בשל פסילה על ידי בית המשפט או על ידי משרד הרישוי דינו מאסר בפועל.  נושא אשר תמיד חם בדיני תעבורה.

אמינות מכשיר "הדבורה"

נהיגה במהירות מופרזת - פסק דין חדש הקובע קריטריונים לגבי מד המהירות המכונה "הדבורה"

גרימת מוות ברשלנות

מתי יועמד לדין נהג בגין עבירה של גרימת מוות ברשלנות ומה העונש הצפוי לו?  כאשר מדובר בתאונת דרכים קטלנית בה נהרג אדם, בדרך כלל יואשם הנהג בעבירה של גרימת מוות ברשלנות. רק במקרים קיצוניים בהם התאונה נגרמה בחסות נסיבות חמורות במיוחד יואשם הנהג בעבירה של הריגה.

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי