פורסם ב 23/6/2009 ע"י עורכת דין כרמית תירם

 על פי שיטת הניקוד הנהוגה כיום, נהג שצבר 36 נקודות במשך שנתיים יפסל רישיון הנהיגה לשלושה חודשים כמעט באופן אוטומאטי. מי שצבר 36 נקודות ישלח אליו מכתב הביתה המתריע בפניו כי רישיונו יפסל. נהג שקבל הודעה זו יוכל לפנות למשרד הרישוי ולבקש שיתקיים לו שימוע על מנת שיוכל לטעות את טענותיו. 

לרוב פקיד הרישוי אינו מוסמך לבטל את הפסילה וכל שיוכל הוא לדחות את מועד תחילתה ובמקרים חריגים יוכל להעביר את הנהג לשימוע בפני ועדת חריגים. ועדת חריגים תחליט האם לקצר את תקופת הפסילה או להשאיר אותה בעינה.
בדרך כלל ימחקו הנקודות בתום תקופה זו של שנתיים אלא אם במהלך השנתיים הנהג צבר למעלה מ - 22 נקודות נוספות, אז תוארך תקופת הצבירה ל- 4 שנים. 

אם צבר הנהג  12-22 נקודות הוא יחויב בקורס נהיגה מונעת והנקודות לא ימחקו עד שהנהג יעמוד בהצלחה בקורס.
נהג אשר רישיונו הוחזר לו לאחר ריצוי פסילה מטעם משרד הרישוי - תקופת הצבירה תעמוד על 6 שנים מיום חידוש הרישיון. אם במהלכן הוא יצבור שוב 36 נקודות או יותר, רישיונו יפסל לתקופה של 9 חודשים. בנוסף, חידוש הרישיון יותנה בבדיקה במכון רפואי והוא יידרש לעבור טסט ותיאוריה מחדש.


האמור לעיל מהווה מאמר כללי ואין לראות בו ייעוץ משפטי מכל סוג. לייעוץ פרטני בנושאי דיני תעבורה, תאונות דרכים, פלילים יש לפנות ל: משרד עורכי דין - כרמית תירם

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

פסק דין - זיכוי מעבירה של נהיגה בזמן פסילה

בית המשפט קבע שכשמדובר בנהג שרישיון הנהיגה אינו בתוקף 20 שנה - יש למנות את תקופת הפסילה מיום מתן גזר הדין ועל כן הנאשם לא נהג בזמן פסילה

דוח תנועה - האם אפשר לצאת זכאי?

קיבלת דוח תנועה – האם תוכל לצאת זכאי ולהימנע מתשלום הדוח? כיצד תוכל לעשות כן? ומה תפקידו של עורך דין תעבורה במקרים מסוג אלו? כל הפרטים לפניכם.

נהג חדש

דברים שעל כל נהג חדש לדעת, על מנת שלא לאבד את רישיון הנהיגה לאחר שהשקיע כסף וזמן כדי לקבלו.

גרימת מוות ברשלנות

מתי יועמד לדין נהג בגין עבירה של גרימת מוות ברשלנות ומה העונש הצפוי לו?  כאשר מדובר בתאונת דרכים קטלנית בה נהרג אדם, בדרך כלל יואשם הנהג בעבירה של גרימת מוות ברשלנות. רק במקרים קיצוניים בהם התאונה נגרמה בחסות נסיבות חמורות במיוחד יואשם הנהג בעבירה של הריגה.

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי