פורסם ב 29/9/2009 ע"י עורכת דין כרמית תירם

משרדנו ייצג נאשם בתיק תאונת דרכים ובמסגרת ערעור על גזר הדין שניתן על ידי בית המשפט לתעבורה, הופחתה תקופת הפסילה בפועל לחודשיים בלבד.

הנאשם הואשם בעבירה של נסיעה לאחור תוך סיכון עוברי דרך, נהיגה בקלות ראש ועבירה של גרימת נזק לרכוש. עבירות אלה מחייבות פסילת רשיון הנהיגה לשלושה חודשים מינימום.

עובדות המקרה:

הנאשם בקש לצאת מחניה בין שני רכבים חונים, לצורך כך נאלץ לנסוע פחות ממטר לאחור. לאחר שבדק את הסביבה על ידי מראות הצד ומראת הפנים ולא הבחין בכל סכנה, החל בנסיעה איטית לאחור. אותה עת,  ירדה המתלוננת מהמדרכה כאשר היא מסיעה עגלת תינוק וכאשר היא בין שני רכבים חונים התכופפה אל העגלה כך שהנאשם התקשה לראותה.

משצעקה המתלוננת עצר הנאשם את רכבו ויצא לבחון את שארע. המתלוננת סרבה להתפנות על ידי הנאשם ועזבה את המקום בכוחות עצמה. לא נגרמו לה כל חבלות. 

הנאשם הודה בעבירות המיוחסות לו במסגרת ההליך בבית המשפט לתעבורה והצדדים טענו לעונש. 
התביעה בקשה לפסול את הנאשם מעבר לפסילת המינימום הקבוע בחוק.
ההגנה טענה שלאור נסיבות התאונה, העדר פגיעות במתלוננת, האשם התורם שבמעשיה ועברו התעבורתי של הנאשם יש לחרוג מעונש המינימום.

ביהמ"ש לתעבורה קבל את טענות ההגנה אך פסל את הנאשם לשלושה חודשי פסילה בפועל, 3 חודשי פסילה על תנאי וקנס.

משרדנו הגיש ערעור על חומרת העונש לעניין הפסילה בפועל בלבד.
בית המשפט המחוזי בעפ"ת  21183-08-09 קבל את הטענות וקבע כי לאור נסיבות התאונה ותוצאותיה יש לחרוג מעונש המינימום וגזר על הנאשם חודשיים פסילה בפועל בלבד.


האמור לעיל מהווה מאמר כללי ואין לראות בו ייעוץ משפטי מכל סוג. לייעוץ פרטני בנושאי דיני תעבורה, תאונות דרכים, פלילים יש לפנות ל: משרד עורכי דין - כרמית תירם

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

נהיגה בזמן פסילה

מאמר זה עוסק בעבירה של נהיגה בזמן פסילה, הסכנה שבעבירה זו וההשלכות המשפטיות של מי שנתפס נוהג כאשר רישיונו פסול.

חריגה מעונשי מינימום בעבירה של נהיגה בשכרות

פסק דין של בית המשפט לתעבורה בירושלים אשר קורא למחוקק ליצור מדרג בעונשי המינימום בעבירת נהיגה בשכרות ובנתיים מקל בעונש במקרים מסויימים.

שלילית רישיון לאחר בדיקת שיכרות

האם ישנן דרכים משפטיות להתמודד עם שלילת רישיון לאחר בדיקת שכרות? לפניכם סיקור מיוחד בנושא.

עו"ד תעבורה – מתי כדאי לשכור את שירותיו?

האם בכל מקרה של תאונת דרכים כזאת או אחרת בה היינו מעורבים עלינו לפנות לעורך דין תחבורה? באילו מקרים אנחנו חייבים ולמה? כל מה שצריך לדעת בנושא לפניכם.

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי