פורסם ב 20/12/2009 ע"י עורכת דין כרמית תירם

ת"ד 1589/07 - תמצית העובדות:

מדובר בתאונה שארעה בעת שנהג בקש לצאת מחניה בין שני רכבים חונים. בעת שהחל הנהג בנסיעה לאחור, ירדה אל הכביש הולכת רגל עם עגלת תינוק במרווח שבין שני הרכבים בעודה עומדת בין שני הרכבים התכופפה אל העגלה. משלא הבחין בה הנהג פגע בה עם רכבו.
 
תמצית כתב האישום:
הנהג הואשם בעבירה של נסיעה לאחור תוך גרימת הפרעה לתנועה, נהיגה בקלות ראש, והתנהגות הגורמת נזק.
 
עבירה של נסיעה לאחור ועבירה של נהיגה בקלות ראש, הן העבירות שהמחוקק קבע בצידן עונש חובה, פסילה למינימום שלושה חודשים, וזאת בגין כל אחת מהעבירות. בבית המשפט לתעבורה טענה הח"מ כי במקרה הנ"ל, לא דובר בנהיגה בקלות ראש ולאור העובדה שלמתלוננת לא נגרמו חבלות גם לא בהתנהגות הגורמת נזק. בית משפט לתעבורה קבל את טענת הנאשם ועל כן גזר את דינו לשלושה חודשי פסילה בלבד.
 
על אף האמור סברה הח"מ כי לאור נסיבות התאונה, האשם התורם שהיה למתלוננת והעדר נזקים כתוצאה מהתאונה,  יש להטיל על הנאשם עונש חמור פחות. על כן, הוגש ערעור לבית המשפט המחוזי. הערעור התקבל ועונשו של הנאשם הופחת לשני חודשי פסילה בלבד.

ת"ד 55158/09 תמצית העובדות:

מדובר בתאונת דרכים בין שני רכבים. הנאשם שהינו נהג חדש, נכנס לצומת מבלי לציית לתמרור "תן זכות קדימה", וגרם להתנגשות בין שני הרכבים. כתוצאה מההתנגשות עלה רכבו של הנאשם על אי תנועה בנוי והתנגש בתמרור שהוצב על אי התנועה. כתוצאה מהתאונה ניזוקו שני הרכבים ונגרמו חבלות בגופם של הנאשם, נוסע ברכבו,הנהג המעורב ונוסעת ברכבו.
 
תמצית כתב האישום:
 
הנאשם הואשם באי מתן זכות קדימה, נהיגה בקלות ראש וגרימת נזק. העבירות בהן הואשם הנאשם הינן עבירות שבגינן קבע המחוקק עונשי מינימום של שלושה חודשי פסילה בגין כל אחת מהן.
 
לאחר בחינת התיק על ידי הח"מ התברר כי ישנן קשיים ראיתיים בתיק. לאור עובדה זו, תיקנה התביעה את כתב האישום והוסכם כי רישיונו של הנאשם יפסל לשלושה חודשים בלבד מהן תקוזז תקופת הפסילה המנהלית בת חודש ועל כן נפסל לחודשיים בלבד. חשוב לציין, בתי המשפט נוהגים להחמיר עם נהגים חדשים. לו היה הנאשם נפסל לתקופה ארוכה, רישיונו היה מוחזר לו רק לאחר שהיה עובר את המבחן המעשי והמבחן העיוני.

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

אמינות מכשיר "הדבורה"

נהיגה במהירות מופרזת - פסק דין חדש הקובע קריטריונים לגבי מד המהירות המכונה "הדבורה"

דיני התעבורה בנושא עבירות מהירות מופרזת

במקרים רבים כדאי לנסות לערער על דו"ח נהיגה שהתקבל בשל נהיגה במהירות מופרזת - אז איך עושים זאת בעצם?

עבירות מהירות: "הדבורה" נכנסה לשימוש מבצעי

הדבורה, מהי? מדובר במד מהירות שיותקן על מרבית הניידות של משטרת התנועה הארצית ומאפשר למדוד את מהירות הנסיעה של כלי רכב, מכל הצדדים וגם תוך כדי נסיעה של הניידת. מספר מכשירים נרכשו כבר לפני כשנה ועברו סדרת מבחנים במכון התקנים, בטכניון ובפעילות בשטח.

גרימת מוות ברשלנות

מתי יועמד לדין נהג בגין עבירה של גרימת מוות ברשלנות ומה העונש הצפוי לו?  כאשר מדובר בתאונת דרכים קטלנית בה נהרג אדם, בדרך כלל יואשם הנהג בעבירה של גרימת מוות ברשלנות. רק במקרים קיצוניים בהם התאונה נגרמה בחסות נסיבות חמורות במיוחד יואשם הנהג בעבירה של הריגה.

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי