פורסם ב 29/9/2009 ע"י עורכת דין כרמית תירם

החוק קובע כי מי שנהג ברכב ונמצא בבדיקת נשיפה כי בגופו מעל ל - 240 מקרוגרם אלכוהול דינו שרשיונו יפסל לפחות לשנתיים. 

בפסק דין שניתן לאחרונה בבית המשפט לתעבורה בירושלים ת   16231/08 דן  ביהמ"ש בשאלה האם ניתן לחרוג מעונש זה? ואם כן מתי? כמו כן פונה בית המשפט למחוקק שיקבע מדרג לעונש בעבירות של נהיגה בשכרות. מדרג זה יושפע מכמות האלכוהול שנמצא בגופו של הנהג. כלומר, מי שרמת האלכוהול שנמדדה בגופו תהיה נמוכה יפסל לתקופה קצרה יותר ממי שנמצא בגופו כמות גבוהה של אלכוהול.

ביהמ"ש יוצר הקבלה בין עבירה של נהיגה במהירות מופרזת (בה יש יחס ישיר בין גובהה המהירות בה נסע הנאשם ובין העונש) לבין עבירה של נהיגה בשכרות, (לשיטתו צריך שיתקיים יחס ישיר בין מידת האלכוהול שנימדדה ובין מידת העונש) .

ביהמ"ש קובע כי במקרים מסויימים בהם נמדדה כמות אלכוהול שאינה עולה בהרבה על זו האסורה בחוק יש להקל בעונש ולחרוג מעונש המינימום. 


האמור לעיל מהווה מאמר כללי ואין לראות בו ייעוץ משפטי מכל סוג. לייעוץ פרטני בנושאי דיני תעבורה, תאונות דרכים, פלילים יש לפנות ל: משרד עורכי דין - כרמית תירם

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

נהיגה בזמן פסילה

מאמר זה עוסק בעבירה של נהיגה בזמן פסילה, הסכנה שבעבירה זו וההשלכות המשפטיות של מי שנתפס נוהג כאשר רישיונו פסול.

פסק דין - זיכוי מעבירה של נהיגה בזמן פסילה

בית המשפט קבע שכשמדובר בנהג שרישיון הנהיגה אינו בתוקף 20 שנה - יש למנות את תקופת הפסילה מיום מתן גזר הדין ועל כן הנאשם לא נהג בזמן פסילה

חשיבות התיעוד הנכון במקרה של תאונת דרכים

תאונת דרכים, גם אם היא בהיקף קטן, היא חוויה מטלטלת ולא נעימה. הדבר החשוב ביותר לדאוג לו בזמן אמת, מיד לאחר שוידאתם שאין נפגעים הזקוקים לטיפול רפואי דחוף, הוא לתיעוד מלא ומקיף של כל פרטי התאונה.

כל מה שנהג חדש צריך לדעת ועוד כמה עובדות לא פחות חשובות

כל מה שנהג חדש צריך לדעת ועוד כמה עובדות חשובות

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי