פורסם ב 12/9/2010 ע"י עורכת דין כרמית תירם

 
לאחרונה קבע בית המשפט המחוזי כי בכדי שניתן יהיה להרשיע נהג בעבירה של נהיגה במהירות מופרזת המסתמכת על תוצאות מכשיר מדידת מהירות, על המשטרה להוכיח כי המכשיר באמצעותו נמדדה המהירות עבר כיול.

מהו כיול?
כיול הוא למעשה תהליך שבאמצעותו מוודאים את איפוס המכשיר כלומר, מוודאים כי המכשיר מדוייק. בית המשפט המחוזי קבע כי מכשירים למדידת מהירות המצויים בידי המשטרה אמינים, אך ללא בדיקת כיול תקופתית לא נתן לקבוע כי התוצאות אותם הם מפיקים אמינות. בית המשפט השווה את העניין לשעון שהינו תקין אך פעם בפעם יש לכוונו בכדי שיראה את השעה המדוייקת. למרות קביעת בית המשפט המחוזי המחייבת את המשטרה לבצע בדיקות כיול תקופתיות למכשירי המדידה,לעיתים המשטרה אינה מבצעת כיולים אלו וממשיכה לאכוף את העבירה באמצעות מכשירי מדידה שאינם מכויילים. לאחרונה אמצו מספר בתי משפט לתעבורה ברחבי הארץ את פסיקת בית המשפט המחוזי לעניין חובת הכיול.

מה עושים?
 אם נטען כי נהגתם במהירות מופרזת וקבלתם זימון להתייצב בבית המשפט לתעבורה. כדאי ורצוי להתייעץ עם עורך דין לתעבורה בטרם תודו באשמה.

 
האמור לעיל מהווה מאמר כללי ואין לראות בו ייעוץ משפטי מכל סוג.

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

משרד הרישוי וועדות הערר

משרד הרישוי מוסמך על פי החוק שלא לחדש את רישיון הנהיגה מטעמים שונים. גם אם נהגת במשך שנים, גם אם לא הייתה מעורב מעולם בתאונת דרכים עדיין אתה עלול למצוא את עצמך ללא רישיון נהיגה. אם הותנה חידוש הרישיון בעריכת בדיקות רפואיות, מה מחכה לכם?

שלילית רישיון לאחר בדיקת שיכרות

האם ישנן דרכים משפטיות להתמודד עם שלילת רישיון לאחר בדיקת שכרות? לפניכם סיקור מיוחד בנושא.

עורך דין תעבורתי

דיני תעבורה הוא התחום המשפטי המתייחס לתקנות התעבורה היבשתית. בתחום המשפטי, בעל המקצוע העוסק בתחום דיני התעבורה הוא עו"ד תעבורתי.

פסק דין - זיכוי מעבירה של נהיגה בזמן פסילה

בית המשפט קבע שכשמדובר בנהג שרישיון הנהיגה אינו בתוקף 20 שנה - יש למנות את תקופת הפסילה מיום מתן גזר הדין ועל כן הנאשם לא נהג בזמן פסילה

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי