פורסם ב 12/9/2010 ע"י עורכת דין כרמית תירם

 
לאחרונה קבע בית המשפט המחוזי כי בכדי שניתן יהיה להרשיע נהג בעבירה של נהיגה במהירות מופרזת המסתמכת על תוצאות מכשיר מדידת מהירות, על המשטרה להוכיח כי המכשיר באמצעותו נמדדה המהירות עבר כיול.

מהו כיול?
כיול הוא למעשה תהליך שבאמצעותו מוודאים את איפוס המכשיר כלומר, מוודאים כי המכשיר מדוייק. בית המשפט המחוזי קבע כי מכשירים למדידת מהירות המצויים בידי המשטרה אמינים, אך ללא בדיקת כיול תקופתית לא נתן לקבוע כי התוצאות אותם הם מפיקים אמינות. בית המשפט השווה את העניין לשעון שהינו תקין אך פעם בפעם יש לכוונו בכדי שיראה את השעה המדוייקת. למרות קביעת בית המשפט המחוזי המחייבת את המשטרה לבצע בדיקות כיול תקופתיות למכשירי המדידה,לעיתים המשטרה אינה מבצעת כיולים אלו וממשיכה לאכוף את העבירה באמצעות מכשירי מדידה שאינם מכויילים. לאחרונה אמצו מספר בתי משפט לתעבורה ברחבי הארץ את פסיקת בית המשפט המחוזי לעניין חובת הכיול.

מה עושים?
 אם נטען כי נהגתם במהירות מופרזת וקבלתם זימון להתייצב בבית המשפט לתעבורה. כדאי ורצוי להתייעץ עם עורך דין לתעבורה בטרם תודו באשמה.

 
האמור לעיל מהווה מאמר כללי ואין לראות בו ייעוץ משפטי מכל סוג.

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

דוח תנועה - האם אפשר לצאת זכאי?

קיבלת דוח תנועה – האם תוכל לצאת זכאי ולהימנע מתשלום הדוח? כיצד תוכל לעשות כן? ומה תפקידו של עורך דין תעבורה במקרים מסוג אלו? כל הפרטים לפניכם.

מתי וכיצד עו"ד תעבורה יכול לסייע לנו?

על השירותים המשפטיים השונים אשר מציעים עורכי הדין לענייני תעבורה בימנו וכיצד הם יכולים לסייע לנו משפטית במקרים של עבירות תנועה כאלו ואחרות.

איך יוצאים מאישום של נהיגה בשכרות?

עורך דין לענייני תעבורה מסביר כיצד ניתן לצאת מאישום של נהיגה בשכרות.

נהיגה בשכרות: השלכות פסק הדין שיצא תחת ידי ההרכב מירושלים

נהיגה בשכרות: כיצד השפיע פסק הדין שניתן ע"י הרכב שלושת השופטים בירושלים אשר קבע רף אכיפה חדש? או במילים אחרות כיצד הוא מיושם הלכה למעשה?

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי