פורסם ב 12/4/2016 ע"י מאמרי מערכת ליגל אינפו

העולם הפיננסי המקיף אותנו הופך למורכב יותר ויותר בכל יום שעובר. מלבד זאת, תקנות המס השונות משתנות ללא הרף.  דיני מיסים הינם תחום משפטי לכל דבר וכשכזה מדובר בתחום בעל אופי סבוך שדורש הבנה מעמיקה ומתחדשת בנדבכיו השונים. ישנם בעלי מקצוע שונים אשר יכולים לספק עבורכם ייעוץ בתחום המס, חלקם עורכי דין שבחרו להתמחות בנושא וחלקם יועצים אשר עברו קורס ממוקד בנושא הזה בלבד.

תשלום מיסים - על מה ולמה?

מיסים הינם תשלום אשר נועד לקיומם של מוסדות ציבוריים שונים. כולנו חייבים לשלם מיסים על פעולות עסקיות שונות שאנו מבצעים. אפשר לומר בצורה כללית כי בכל פעם שכסף או רכוש מחליפים ידיים, יש להפריש חלק מאותה עסקה לטובת המדינה או הרשות המקומית. ניתן לומר שבמידה מסוימת קיים בכך צדק. זאת מכיוון כי במידה ולא הייתה מדינה/רשות מקומית אשר תספק עבורנו את התשתית החברתית/הפיזית/הפיננסית הבסיסית, לא היינו יכולים לקיים עסקאות שכאלו.
אתם מתכננים לייבא סחורה מחוץ-לארץ? רכישות נדל''ן בהיקף גדול? פתיחת חברה חדשה? אולי אתם סתם מעוניינים לתרום כסף מטעם העסק שלכם לגוף צדקה מסוים, אך כמובן מודעים לכך כי אתם זכאים להחזרים? ייעוץ מס תקף בעבור כל השאלות הללו ואף הרבה יותר מכך.
ישנם בעלי מקצוע ומשרדים מקצועיים שונים אשר יכולים לספק עבורכם ייעוץ בנושא למיסים. רואי חשבון, עורכי דין מתמחים וגם במקרים מסוימים בנקים. תחום זה הינו בעל אופי בינלאומי ובמידה ואתם מקיימים עסקים בחוץ-לארץ יש להבחין בתקנות השונות של מדינות המוצא והיעד. קיים הבדל בין יועץ מס לעורך-דין לענייני מס, אך מכיוון שהבדל זה נעוץ בכניסה מעמיקה להסבר על תחום דיני המיסים, נציג עבורכם סקירה קצרצרה הנוגעת בדגשים המבדלים בין שני אלו.

יעוץ מס - מה זה בכלל?

יועץ מס הינו שם גנרי עבור אדם אשר מעניק שירותים של ייעוץ מס בנושאים שונים. עם זאת, כמו שיועץ ארגוני הינו כל אדם המספק ייעוץ עבור ארגונכם בתחום הארגוני, גם כאן מדובר במקצוע של ממש עם שם, הכשרה וכדומה. גם בתחום יעוץ המס קיימים מסלולי הכשרה לאנשים המעוניינים לעסוק בתחום.
כפי שאמרנו קודם לכן, מיסים הינם תחום רחב יריעה. יועצי מס שעוברים מסלול הכשרה שכזה בלבד מתעסקים בדרך-כלל בעניינים יותר 'יום-יומיים' הנוגעים בתחום כגון הליכי שומה, גביה וסיוע לעולים חדשים.

ובגזרת עורכי הדין...

לעומת היועצים שעברו קורס מקצועי, רמת הבקיאות של עורכי דין לענייני מיסים הינה גבוהה ביותר. במידה וקיים עניין בנוגע למס הדורש ייצוג בבית משפט, מומלץ לפנות לעורך-דין/משרד עורכי דין המתמחה בענייני מיסים אשר יקנה לכם את הייצוג המוצלח ביותר. במטרה כמובן לזכות בתיק בסופו של דבר.
יעוץ מס, תחום סבוך ורציני ביותר שדורש את מיומנותם של מומחים לנושא.

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

הטבות מס לתושבים חוזרים

בסוף 2008 ועל מנת לעודד עלית וחזרתם של תושבים חוזרים קיבלה הכנסת תיקון לפקודת מס הכנסה המעניק הטבות מס רבות לעולים חדשים ולתושבים חוזרים שחזרו ארצה אחרי 10 שנים בנכר. הדבר מהווה דוגמא להפיכת דיני המס לכלי להשגת מטרות מתחומים אחרים כגון עזרה סוציאלית או עידוד מטרות המדינה. הדבר מדגים גם את הכשל שבשימוש בדיני המס. ביקש המחוקק לעודד תושבים חוזרים ותיקים והוא עלול לגרום לעולים חדשים לא ותיקים להישאר בניכר עוד פרק זמן מסוים כדי להיכנס להגדרה המטיבה. במאמר זה נסקור בקצרה את התנאים וההטבות.

האם כדאי להיות עורך דין בצרפת?

ניתוח קצר של שיקולים להרחבת שירותי עריכת דין בצרפת עבור עורכי דין ישראלים. האם כדאי להיות עורך דין בצרפת? מה נדרש לשם כך והאם מדובר בהזדמנות עסקית?

פטור לדירת מגורים – על קצה המזלג

חוק מס שבח פוטר בנסיבות מסויימות את מכירתה של דירת המגורים. כדרכם של חוקי מס הופכות ההוראות לסבוכות. ננסה להלן לפשט את ההוראות ונעמוד על הפטורים המרכזיים: הפטור הרגיל למכירת דירה אחת לארבע שנים, הפטור לדירת מגורים שהתקבלה בירושה, הפטור לדירת מגורים יחידה והפטור הניתן במעבר לדירת מגורים גדולה. לא יכולנו להקיף הכל וברור שבטרם עסקה יש להיוועץ עם עורך דין הבקיא בעניין.

תושבות של יחיד לצורך פקודת מס הכנסה

פקודת מס הכנסה קובעת כי יחיד תושב ישראל חייב במס הכנסה בשל הכנסה אותה הפיק בכל מקום בעולם. זאת בניגוד לתושב זר החייב במס הכנסה רק כל אימת שההכנסה הופקה בישראל. לפיכך תושבותו של האדם היא שאלה מכרעת. במאמר זה נסקור את המבחנים אותם קובעת ההגדרה המצויה בפקודת מס הכנסה. נראה שעל אף שההגדרה מקיפה נושאים רבים עדיין מרכז הכובד בה הוא "מרכז החיים", מושג שיש לו מימד פיזי אך גם רגשי.

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי