פורסם ב 19/8/2009 ע"י עורכת דין סיגל מוסקוביץ-בכר

אסטרטגיה נכונה היא שם המשחק
 
 
כאשר אינך מצליח להשיג את המטרה שלך ב"דרך המלך", היינו באמצעים הפשוטים והסטנדרטיים, הפתרון יגיע בדרך כלל ממקום אחר ובלתי צפוי. במצב דברים בו אדם מתעקש להמשיך בדרכו ולוחץ באותו כיוון, הוא ייתקל בקיר ויינזק. אז, גם, ככל שהזמן חולף, הנזק הולך ומתגבר וכך גם משאבי הנפש הולכים ואוזלים.
אז מה עושים? ראשית, נשענים לאחור, ונרגעים. אחר – כך, לוקחים נשימה ארוכה, ומנסים לבחון את התמונה מבחוץ. הדברים נראים אחרת. כך גם מצליחים למצוא כיווני חשיבה אלטרנטיביים. שהרי, ככל שאדם ירדוף אחר המטרה, כך זו תתרחק ממנו. לעתים, דווקא פעולה הפוכה, או פעולה בכיוון שונה, תביא את המטרה אל סף דלתך.
כך ארע, למשל, לאשה אשר מזה כשנתיים ימים שאינה מצליחה לסיים את הסכסוך מול בעלה. זה, יצא מהבית, הותיר אחריו חובות, ואף אינו משלם את מזונות הילדים, אשר נפסקו על ידי בית המשפט. גם בדיון אשר נקבע בבית הדין הרבני בתביעת האשה לקבל ממנו גט, הוא לא היה מוכן לשתף פעולה. כך, ככל שהאשה המשיכה לרדוף אחר הבעל, הוא חמק מבין ידיה. לבסוף, היא החליטה להניח לענין של הגירושין ולהמתין למועד המתאים, לכשיגיע. וזה הגיע! כיצד? באורח מקרי לחלוטין ובלתי צפוי. במסגרת הליכי ההוצאה לפועל, אשר נקטה האשה לגביית מזונות הילדים, היא עיקלה את רכבו ותפסה אותו. היה זה רכב אשר מאד יקר ללבו של הבעל וגם לכיסו. מייד עם תפיסת הרכב, הבעל הוא אשר החל לחפש אחר האשה ולרדוף אותה, על מנת שתשחרר לו את הרכב. חוב המזונות, אמנם לא הגיע לידי פתרון מוחלט, ואולם הגט המיוחל הגיע אף הגיע.
הנה כי כן, אותה אשה נקטה בהליכי הוצל"פ על מנת לגבות את חוב המזונות. במקום זאת, היא קיבלה את הגט דרך הליכים אלה. החוב עדיין קיים, ואולם גם תורו של זה יגיע.
עינינו הרואות, שוב, כי לא בהכרח הצדק הוא אשר יוביל אותך למטרה, אלא דווקא ראייה מפוקחת של הדברים, רוגע וחשיבה יצירתית.

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

יעוץ מקצועי – כבר מהרגע הראשון

חשוב ביותר, אפילו מהותי, לקבל יעוץ מקצועי כבר בתחילת הדרך. אדם אשר נמצא ברגע של משבר, הוא מבולבל, נבוך, כועס ורוגז. על כל אלה, יש להוסיף את חוסר הידע המשפטי ביחס לזכויותיו וחובותיו מה מגיע לו, מה המחויבויות שלו. כיצד לפעול, האם לפעול. מה לעשות. אילו צעדים לבצע, היכן להניח לדברים להתנהל, ומהם ההשלכות המשפטיות של כל הפעולות שהוא מבצע או לא מבצע. חוסר הידע מוסיף לרמת החרדה והחששות והמתח גדול.

דיני משפחה וירושה: לא די באימוץ בפועל, כדי לזכות בירושת ההורים המאמצים

בימים אלה, דחה ביהמ"ש למשפחה בראשל"צ את עתירתו של אדם, אשר ננטש על ידי הוריו וגדל אצל סבו וסבתו, כבנם לכל דבר וענין, לזכות בירושתם, ככל יתר ילדיהם. למעשה, בקביעתו, חזר ביהמ"ש על הוראות החוק הברורות בענין זה.  החוק בארץ קובע כי רק מי שאומץ כדין, והדגש הוא אימוץ כדין, כחוק, אזי הוא זכאי לרשת את מאמצו כאילו היה ילדו הביולוגי. הפסיקה והספרות המקצועית מדגישים, כי בהעדר צו אימוץ רשמי, פורמלי, לא נוצר קשר של אימוץ לפי הדין הישראלי.

עורך דין בגרמניה

הרפובליקה הפדרלית של גרמניה היא איחוד פדרלי הכולל 16 מדינות. כלכלה של גרמניה היא הרביעית בגודלה בעולם, היא עמוד התווך של האיחוד האירופי.

מה בין הסדרי הראיה לתשלום המזונות בהסכם גירושין?

תשלום המזונות הינו חיוב כספי, כלכלי ומתחדש מדי חודש בחודשו ולא ניתן להימלט ממנו. המדובר בחיוב המקבל תוקף של פס"ד. ועוד – החיוב הינו בין האב לבין האם. האב חייב לשלם את המזונות לידיה של האם – עבור הילדים. מאידך, הסדרי הראיה, הם במישור אחר לגמרי. המדובר, אמנם גם בהתחייבות כלשהי, שנוטל על עצמו האב, בין במסגרת הסכם הגירושין ובין באמצעות פסק דין עצמאי, ואולם זו התחייבות אשר נתפסת יותר במישור המוסרי, הערכי. ועוד – היא חלה במערכת היחסים בין האב לבין ילדיו. זו לכאורה התחייבות של האב כלפי ילדיו. אם כך, מדוע שיהיה קשר בין השניים?

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי