פורסם ב 8/12/2010 ע"י עורכת דין כרמית תירם

מי שנתפס נוהג ברכב כאשר רישיונו נפסל אם בשל פסילה על ידי בית המשפט או על ידי משרד הרישוי דינו מאסר בפועל.

תמצית העובדות:
הנאשם הועמד לדין ובין השאר נגזר דינו לפסילה של 3 חודשים. עם מתן פסק הדין הפקיד הנאשם את רישיונו בבית המשפט.  במהלך תקופת הפסילה נהג הנאשם ברכב, ביצע עבירת תנועה ונתפס על ידי שוטר.

תמצית כתב האישום:
הנאשם הואשם בעבירה של
נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון תקף ושימוש ברכב ללא פוליסת ביטוח תקפה.  בגין אישומים אלה ביקשה התביעה תחילה להטיל על הנאשם מאסר בפועל.  לאחר עיון בתיק והכרת נסיבותיו האישיות של הנאשם הגיע הח"מ עם התביעות להסדר במסגרתו סוכם בין השאר כי הנאשם לא ישלח לריצוי מאסר בפועל.  בית המשפט קבל את ההסדר וגזר את דינו של הנאשם למאסר על תנאי, פסילה בפועל לתקופה של 11 חודשים, פסילה על תנאי וקנס בסך 500 ש"ח. 

האמור לעיל מהווה מאמר כללי ואין לראות בו ייעוץ משפטי מכל סוג. לייעוץ פרטני בנושאי דיני תעבורה, תאונות דרכים, פלילים יש לפנות ל: משרד עורכי דין - כרמית תירם

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

כל מה שנהג חדש צריך לדעת ועוד כמה עובדות לא פחות חשובות

כל מה שנהג חדש צריך לדעת ועוד כמה עובדות חשובות

חשיבות התיעוד הנכון במקרה של תאונת דרכים

תאונת דרכים, גם אם היא בהיקף קטן, היא חוויה מטלטלת ולא נעימה. הדבר החשוב ביותר לדאוג לו בזמן אמת, מיד לאחר שוידאתם שאין נפגעים הזקוקים לטיפול רפואי דחוף, הוא לתיעוד מלא ומקיף של כל פרטי התאונה.

עבירות מהירות: "הדבורה" נכנסה לשימוש מבצעי

הדבורה, מהי? מדובר במד מהירות שיותקן על מרבית הניידות של משטרת התנועה הארצית ומאפשר למדוד את מהירות הנסיעה של כלי רכב, מכל הצדדים וגם תוך כדי נסיעה של הניידת. מספר מכשירים נרכשו כבר לפני כשנה ועברו סדרת מבחנים במכון התקנים, בטכניון ובפעילות בשטח.

חריגה מעונשי מינימום בעבירה של נהיגה בשכרות

פסק דין של בית המשפט לתעבורה בירושלים אשר קורא למחוקק ליצור מדרג בעונשי המינימום בעבירת נהיגה בשכרות ובנתיים מקל בעונש במקרים מסויימים.

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי