פורסם ב 8/12/2010 ע"י עורכת דין כרמית תירם

מי שנתפס נוהג ברכב כאשר רישיונו נפסל אם בשל פסילה על ידי בית המשפט או על ידי משרד הרישוי דינו מאסר בפועל.

תמצית העובדות:
הנאשם הועמד לדין ובין השאר נגזר דינו לפסילה של 3 חודשים. עם מתן פסק הדין הפקיד הנאשם את רישיונו בבית המשפט.  במהלך תקופת הפסילה נהג הנאשם ברכב, ביצע עבירת תנועה ונתפס על ידי שוטר.

תמצית כתב האישום:
הנאשם הואשם בעבירה של
נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון תקף ושימוש ברכב ללא פוליסת ביטוח תקפה.  בגין אישומים אלה ביקשה התביעה תחילה להטיל על הנאשם מאסר בפועל.  לאחר עיון בתיק והכרת נסיבותיו האישיות של הנאשם הגיע הח"מ עם התביעות להסדר במסגרתו סוכם בין השאר כי הנאשם לא ישלח לריצוי מאסר בפועל.  בית המשפט קבל את ההסדר וגזר את דינו של הנאשם למאסר על תנאי, פסילה בפועל לתקופה של 11 חודשים, פסילה על תנאי וקנס בסך 500 ש"ח. 

האמור לעיל מהווה מאמר כללי ואין לראות בו ייעוץ משפטי מכל סוג. לייעוץ פרטני בנושאי דיני תעבורה, תאונות דרכים, פלילים יש לפנות ל: משרד עורכי דין - כרמית תירם

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

פסק דין - נהיגה בזמן פסילה

פסקי דין בנושא נהיגה בזמן פסילה שאומר שמי שנתפס נוהג ברכב כאשר רישיונו נפסל אם בשל פסילה על ידי בית המשפט או על ידי משרד הרישוי דינו מאסר בפועל.  נושא אשר תמיד חם בדיני תעבורה.

כל מה שנהג חדש צריך לדעת ועוד כמה עובדות לא פחות חשובות

כל מה שנהג חדש צריך לדעת ועוד כמה עובדות חשובות

חריגה מעונש המינימום בעבירה של נהיגה בקלות ראש

בית המשפט המחוזי קבל ערעור על גזר דינו של בית המשפט לתעבורה וחרג מעונש המינימום במקרה של תאונת דרכים.

כיצד מתמודדים עם קנסות תעבורה?

קנסות תעבורה מצטברות ונערמות, מובילות לחובות כבדים, לכפלי קנס ועלולות להוביל גם לעיקול חשבון הבנק. אז כיצד מתמודדים עם קנסות אלו? הנה כמה דרכים לפעולה.

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי