פורסם ב 6/9/2010 ע"י עורכת דין גליה שמילוביץ- גרינגרד

                                           זכויות העובדת המצויה בטיפולי פוריות


חוקי העבודה הכירו באופן מוגבל בצורך להגן על מי שזקוק לטפולי פוריות.
עובדת רשאית להעדר מעבודתה על חשבון ימי המחלה, לצורך 4 סדרות טפוליות בשנה. כל סדרה תהא בת 16 ימים, אם העובדת מועסקת במקום עבודה בו נהוג שבוע עבודה של חמישה ימים. אם נהוג שבוע עבודה של שישה ימים, תהא כל סדרה בת 20 יום. על העובדת להודיע למעבידה מראש על היעדרותה.
 בהגדרה שבתקנה נקבע, כי המונח 'סדרה טיפולית' יחול במקרים של הפריה חוץ גופית, אולם, הנטייה היא להרחיב את הפירוש גם לסוגים נוספים של טיפולי פוריות.  

עובד, הנמצא בטיפולי פוריות, רשאי להעדר לא יותר מ-12 יום בשנה.
תקופת הטיפולים, אם אושרה על-ידי הרופא המטפל, תחשב כחלק מימי המחלה להם זכאים העובדת או העובד.
המשמעות היא, שלעובד לא מתווספים ימי מחלה לצורך טיפולים אלא ימי המחלה לצורך טיפולים הינם חלק ממכסת הימים שצובר כל עובד במהלך עבודתו.
 
איסור פיטורים במהלך טיפולי פוריות: אין לפטר עובד או עובדת המצויים בתהליך של טפולי פוריות לקראת ילדם הראשון או השני. הפיטורים אסורים גם במשך תקופה של 150 ימים לאחר תום ההיעדרות  ובטרם חלפו שנתיים מתחילת הטיפול.
היתר לפיטורים במצב זה ינתן ע"י משרד התמ"ת. המעסיק או העובדת רשאים לפנות למפקחת על עבודת נשים במשרד התמ"ת, בכדי לקבל אישור לפיטורים, או בכדי לדווח על פיטורים, שבוצעו ללא אישור. המפקחת היא הסמכות מטעם השר להחלטות בנושא זה. על המפקחת לשמוע את טענותיהם של שני הצדדים.

מקרה לדוגמא: לאחרונה פנתה למשרדנו עובדת המצויה מזה כשנה בטיפולי פוריות, בשלב ההפריות החוץ גופניות.
העובדת סיפרה לנו שהחברה בה היא מועסקת מזה כארבע שנים, נקלעה לקשיים עקב המצב במשק.
מעסיקה מבצע בימים האחרונים קיצוצים נרחבים בכוח האדם והוא זימן גם אותה לשיחת פיטורים וזאת על אף שידוע לו על דבר היותה מטופלת פוריות.

העובדת פנתה אלינו בעניין לקבלת יעוץ וסיוע.
המלצנו לעובדת לפנות למשרד התמ"ת ולעמוד על זכותה לאיסור פיטורים, בעיקר על רקע העובדה, שתפקידה של העובדת שלנו הינו חיוני לחברה וכי סביר להניח שבמקומה יעסיק המעסיק עובד/ת אחרת.
ליווינו את העובדת לדיון במשרד התמ"ת, שם קבעה המפקחת כי על המעסיק להמשיך להעסיק את העובדת ולהימנע מפגיעה בזכויותיה על רקע היותה מטופלת פוריות.
אנו ממליצים לכל עובד או עובדת המצויים בתהל
יך של טיפולי פוריות להכיר את זכויותיהם ולדאוג לשמרן.

האמור לעיל הינו מאמר משפטי כללי ואין לראות בו או בתוכנו משום ייעוץ משפטי. לקבלת ייעוץ משפטי פרטני אנא פנו אלינו למשרדנו בטל: 03-5444860.

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

זכויות העובדת לאחר לידה

בחוקי העבודה מוקדש מקום נרחב לנושא זכויותיהן של נשים עובדות המצויות בעיצומו של המסע להורות. לפניכם סדרת מאמרים העוסקת בזכויות הנשים העובדות המצויות במעגל הפוריות (לפני הריון, במהלכו ולאחר הלידה). זכויותיהן של נשים לאחר לידה מוסדרות בחוק עבודת נשים ובחוק הביטוח הלאומי. במאמר זה נסקור את הסדרים וההגנות שמקנה החוק ליולדת.

האם אני זקוק לשירותי עורך דין בתחום דיני עבודה?

מאמר מידע אשר מסביר את חשיבות הפנייה לעורך דין בתחום דיני העבודה

חוק הודעה לעובד – תיקון מס' 6 תשע"ד

כיצד תגנו על זכויותיכם במקום עבודה חדש? אילו סעיפים חשובים צריכים להיות רשומים בחוזה החתום בין שני הצדדים? לפניכם סיקור מיוחד שיסייע לכם בנושא.

מה ניתן לעשות כשיש אפליה במקום העבודה?

ביום יום אנו רואים אפליה סביבנו שמעציבה את הלב. לעתים אנו אף מרגישים זאת על בשרנו. לא תמיד יש לנו מה לעשות, אך, כשזה נוגע למסגרת העבודה, נוכל גם נוכל.

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי