פורסם ב 19/8/2009 ע"י עורכת דין סיגל מוסקוביץ-בכר

                 יעוץ מקצועי – כבר מהרגע הראשון
 
חשוב ביותר, אפילו מהותי, לקבל יעוץ מקצועי כבר בתחילת הדרך. אדם אשר נמצא ברגע של משבר, הוא מבולבל, נבוך, כועס ורוגז. על כל אלה, יש להוסיף את חוסר הידע המשפטי ביחס לזכויותיו וחובותיו מה מגיע לו, מה המחויבויות שלו. כיצד לפעול, האם לפעול. מה לעשות. אילו צעדים לבצע, היכן להניח לדברים להתנהל, ומהם ההשלכות המשפטיות של כל הפעולות שהוא מבצע או לא מבצע.
חוסר הידע מוסיף לרמת החרדה והחששות והמתח גדול.
כאן, נכנסים פעמים רבות כל היועצים למיניהם שמסתובבים סביבנו. חברים, מכרים, שכנים, בני משפחה, כאלה שכבר עברו משבר כזה או אחר, כאלה שנמצאים בעיצומו של משבר, וכל אחד מהם מנדב עצות בשפע, מניסיונו שלו, הכול מתוך מטרה לסייע לזה שנמצא בצרה.
גם בליל העצות "על הדרך" מוסיף לחוסר הוודאות והבלבול ואותו אדם עלול לבצע פעולות אשר עשויות לפגוע בו במשך התהליך.
כך למשל, גברים רבים, פותחים על דעת עצמם תיק בביה"ד הרבני, מתוך כוונה להקדים את תביעותיה של האישה בביהמ"ש, כאשר הם סבורים כי עצם ההקדמה תביא להם תועלת. ואולם, פעמים רבות, פתיחת התיק הינה פעולה שגויה אשר לא זו בלבד שאין בה כל יתרון, אלא היא אף עלולה להוות חיסרון גדול. הכול, אבל הכול, תלוי בנסיבותיו של המקרה הספציפי.
אדם מן היישוב אינו יכול לדעת כיצד לפעול. אין לו את הידע המשפטי והניסיון כדי לקבל החלטה כזו או אחרת. את אלו יכול לקבל עו"ד מקצועי בתחום.
לעורך הדין, יש את הידע ואת הניסיון כדי לספק לאותו אדם בצרה, כלים לקבל החלטה צלולה וברורה, לעשות לו סדר במחשבות.
לפיכך, הואיל ולכל פעולה השלכות משפטיות, אל לו לאדם לבצע פעולות בטרם הוא מקבל ייעוץ מקצועי וענייני, כבר בראשית הדרך.
 

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

ייפוי כוח מתמשך - גלגל הצלה ברגעים קריטיים

ייפוי כוח מתמשך מהווה גלגל הצלה ברגעים קריטיים. יכולתו להעצים משפחות, לזרז קבלת החלטות ולכבד משאלות שנקבעו מראש הופכת אותו לאבן יסוד בשמירה יזומה על האינטרסים המשפחתיים.
ייפוי כוח מתמשך הוא כלי מרכזי, המציע למשפחות שליטה ויעילות בקבלת החלטות קריטית, במצבי אי כושר קבועים או זמניים

על הליך התנגדות לצוואה

רוב ההליכים המשפטיים בתחום הירושה, המתנהלים בבתי המשפט לענייני משפחה עוסקים בהגשת התנגדויות לצוואה על ידי יורשים שונים

האומנם יורש אדם את מלוא זכויות בן זוגו?

נדמה כי הדעה הרווחת בציבור הינה כי אדם שהלך לעולמו, והותיר אחריו אישה וילדים קטנים, הרי שרכושו וזכויותיו עוברים לאישה בלבד. לא כך הם פני הדברים. ראשית, מי שאינו טורח לערוך צוואה, יחולקו זכויותיו על פי הוראות חוק הירושה, היינו על פי ההיגיון והמוסר של אותם אנשים אשר ניסחו את החוק ויצרו אותו. הגיון זה - אינו בהכרח מתאים לרצונו ועמדותיו של המצווה.

פיצויים בגין הפרה של חוזה נישואין. היש דבר כזה? ומה זה אומר?

ובכן, יותר ויותר מתחילים בתי המשפט להכיר בנזקים שונים אשר נגרמו למי מהצדדים הנשואים כתוצאה מהתנהגותו הפוגענית של הצד השני, ואף פוסקים פיצויים כספיים לטובת הצד הנפגע. וודאי שלא בכל מצב, ולא באופן שגרתי, שכן חיי הנישואין סבוכים, רצופים בעליות ומורדות ובני הזוג עצמם הינם אנשים בוגרים ועצמאיים ועליהם לקבל אחריות על התוצאות הנובעות מהמעשים שלהם.

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי