פורסם ב 19/8/2009 ע"י עורכת דין סיגל מוסקוביץ-בכר

                 יעוץ מקצועי – כבר מהרגע הראשון
 
חשוב ביותר, אפילו מהותי, לקבל יעוץ מקצועי כבר בתחילת הדרך. אדם אשר נמצא ברגע של משבר, הוא מבולבל, נבוך, כועס ורוגז. על כל אלה, יש להוסיף את חוסר הידע המשפטי ביחס לזכויותיו וחובותיו מה מגיע לו, מה המחויבויות שלו. כיצד לפעול, האם לפעול. מה לעשות. אילו צעדים לבצע, היכן להניח לדברים להתנהל, ומהם ההשלכות המשפטיות של כל הפעולות שהוא מבצע או לא מבצע.
חוסר הידע מוסיף לרמת החרדה והחששות והמתח גדול.
כאן, נכנסים פעמים רבות כל היועצים למיניהם שמסתובבים סביבנו. חברים, מכרים, שכנים, בני משפחה, כאלה שכבר עברו משבר כזה או אחר, כאלה שנמצאים בעיצומו של משבר, וכל אחד מהם מנדב עצות בשפע, מניסיונו שלו, הכול מתוך מטרה לסייע לזה שנמצא בצרה.
גם בליל העצות "על הדרך" מוסיף לחוסר הוודאות והבלבול ואותו אדם עלול לבצע פעולות אשר עשויות לפגוע בו במשך התהליך.
כך למשל, גברים רבים, פותחים על דעת עצמם תיק בביה"ד הרבני, מתוך כוונה להקדים את תביעותיה של האישה בביהמ"ש, כאשר הם סבורים כי עצם ההקדמה תביא להם תועלת. ואולם, פעמים רבות, פתיחת התיק הינה פעולה שגויה אשר לא זו בלבד שאין בה כל יתרון, אלא היא אף עלולה להוות חיסרון גדול. הכול, אבל הכול, תלוי בנסיבותיו של המקרה הספציפי.
אדם מן היישוב אינו יכול לדעת כיצד לפעול. אין לו את הידע המשפטי והניסיון כדי לקבל החלטה כזו או אחרת. את אלו יכול לקבל עו"ד מקצועי בתחום.
לעורך הדין, יש את הידע ואת הניסיון כדי לספק לאותו אדם בצרה, כלים לקבל החלטה צלולה וברורה, לעשות לו סדר במחשבות.
לפיכך, הואיל ולכל פעולה השלכות משפטיות, אל לו לאדם לבצע פעולות בטרם הוא מקבל ייעוץ מקצועי וענייני, כבר בראשית הדרך.
 

מחפש עורך דין?
קבל הכוונה אישית

עוד כתבות בנושא

צוואה = לקיחת אחריות על גורל הרכוש שלך

הציבור נחלק לשתי קבוצות עיקריות בכל הנוגע לצורך בעריכתה של צוואה. החלק האחד מעדיף לא להתעסק עם הרכוש וחלוקתו בעודו בחייו, ומשאיר את ה"בלגן" ליורשים אחריו, ככל שאלה יהיו. והחלק האחר בוחר לעשות סדר ולהשאיר דברים ברורים ומובנים כדי למנוע או לפחות לצמצם סכסוכים עתידיים.

גם ידועים בציבור יורשים את בני זוגם

האומנם בני זוג שהינם ידועים בציבור, יורשים האחד את השני? האומנם זכות זו הינה אוטומטית? האומנם זכות זו ברורה מאליה? האם צד ידוע בציבור המעוניין להותיר את רכושו לבני משפחה אחרים ולא לבן-הזוג, האם עליו לערוך צוואה, על מנת למנוע מצב בו יירש בן הזוג את רכושו?

מיהו הידוע בציבור? היש הגדרה ברורה?

בתרבות של ימינו, מתפתחות מערכות יחסים שונות, ללא נישואין, ביניהם ידועים בציבור. אנחנו משתמשים במושג הזה ורבים אינם יודעים בוודאות, מה זה אומר. רבים שואלים באיזו נקודת זמן ניתן לכנות אותם ידועים בציבור? האם בני הזוג חייבים להתגורר יחד כדי להיחשב כידועים בציבור? האם חייבים לנהל חשבונות משותפים? האם יש פרמטרים קבועים לענין זה? ובכן, אין חקיקה מסודרת בענין הזה, עד היום, ולמעשה החוקים השונים תוקנו, על הדרך, והוספו סעיפים המגדירים את התא המשפחתי החדש הזה. אבל – כל חוק נותן הגדרה משלו, לפי האוריינטציה שלו.

זכותו של אדם לדעת מיהו אביו

עניין עקרוני זה צף ועולה בתביעות אבהות, כאשר קטין מבקש מביהמ"ש, באמצעות אמו, בד"כ, הצהרה על כך שאדם פלוני הוא הוא אביו, וגם בתיקי אימוץ, כאשר אדם מבקש להתחקות אחר הוריו הביולוגיים.

מחפש עורך דין?
קבל ייעוץ אישי